| pokaż według |
Ile ubrań zalega Ci w szafie, których tak naprawdę nie nosisz? Może masz chęć na nowy ciuch, coś innego, a nie chcesz wydawać majątku? Klubokawiarnia „Staróvka” zna rozwiązanie tego problemu.
Już dziś (23 maja) o godzinie 13.00 wszystkie chętne Panie i wszyscy chętni Panowie mogą sprzedać lub zamienić swoje nowe oraz używane ubrania i dodatki.
W tym dniu jest możliwość oddania swoich nienoszonych ubrań oraz galanterii w dobre ręce. Warto przyjść – może akurat ktoś z nas znajdzie inspirację w kreowaniu swojego... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.05.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Kampanię prowadzi Departament Komunikacji Społecznej. Certyfikat "Miejsce przyjazne dzieciom" i "Miejsce przyjazne kobietom w ciąży" otrzymują te firmy, które stworzyły kąciki zabaw dla dzieci, a także obsługują poza kolejnością kobiety w ciąży. Do takich miejsc dołączyły wczoraj La Capra i Myśliwska.
- Kącik funkcjonuje u nas od 2001 roku. Zdajemy sobie sprawę jak ważne są takie miejsca dla dzieci, aby rodzice mieli chwilę wytchnienia. Dobrze, że miasto propaguje taką kampanię - powiedział Jacek Ledwosiński,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 23.05.2013 › | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Agnieszka Światkowska |
Multikino z okazji Dnia Matki, w ramach cyklu Multibabykino, zaprasza wszystkie młode mamy z ich pociechami 26 maja na specjalny pokaz filmu „Wielki Gatsby”.
W kinach sieci Multikino w całej Polsce od lat realizowany jest cykliczny projekt dedykowany rodzicom oraz ich pociechom – Multibabykino. Ma on na celu aktywizację młodych mam oraz ojców poprzez cotygodniowe spotkania w Multikinie podczas specjalnych seansów, na które mogą zabierać swoje dzieci.
Aby uczcić święto wszystkich mam Multikino zdecydowało się... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.05.2013 › | dzieci i rodzina | ~ Redakcja elblag.net |
Ustawy jeszcze nie ma, jest za to obietnica i problem. Matki I kwartału, które urodziły w styczniu, pytają co robić, bo prócz obietnicy, że ustawa o rocznym urlopie macierzyńskim wejdzie w życie 17 czerwca, nie ma żadnych przepisów, na które mogą się powołać, wnioskując u pracodawcy o dłuższy urlop. Jak sobie radzić w tym zamieszaniu – pytają także elblążanki, którym przyszło rodzić przed 16 marca br.?
Minister Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił 14 maja w Sejmie RP rządowy projekt ustawy o zmianie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.05.2013 › | dzieci i rodzina | ~ Agnieszka Światkowska |
Już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od poznania ostatecznych wyników głosowania internautów na I Miss na wózku. To również ostatnia możliwość aby zagłosować na elblążankę startującą w konkursie – Natalię Grynkiewicz.
Przypominamy: trwa internetowe głosowanie, które wyłoni wśród wszystkich finalistek 10 najpiękniejszych Pań. Właśnie ta szczęśliwa dziesiątka zostanie zaproszona na warsztaty w hotelu Akor w Bydgoszczy. Aktualnie nasza kandydatka z stanem 8317 głosów znajduje się na 6... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Bartłomiej Ryś |
Jesteś osłabiona i zmęczona? - kup żelazo i magnez, masz słabe włosy i paznokcie? - zaopatrz się w skrzyp i pokrzywę, anemia?- idź po multiwitaminę, bolesne miesiączki? - pomoże olej z wiesiołka. Kiedy w twojej szafce zaczynają gromadzić się stosy leków bez recepty, to znak, że uległaś magii reklam. Zobacz jakie szkody może spowodować przewlekłe stosowanie suplementów diety bez kontroli lekarza.
Farmaceutka jednej z elbląskiej aptek podaje, że zainteresowanie suplementacją diety w ostatnich latach wzrosło o 300%. Najbardziej... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.05.2013 › | bieżące | ~ Joanna Siudak |
Każda kobieta karmiąca piersią już od samych początków laktacji zmaga się z licznymi komplikacjami związanymi z przystawianiem do piersi. Jednym z najbardziej kłopotliwych problemów okazuje się kwestia nadwyżki pokarmowej. Nadmiar mleka staje się przyczyną obolałych i nabrzmiałych piersi skutecznie uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Całe szczęście pokarm przejściowy w błyskawicznym tempie zamienia się w mleko dojrzałe. Do kilkunastu tygodni po porodzie produkcja pokarmu pod względem jakościowym i ilościowym integruje się z... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.05.2013 › | poradnik | ~ Redakcja elblag.net |
Nadszedł dzień, w którym twój facet mówi: potrzebuję więcej przestrzeni. Musisz sobie zdać sprawę z tego, że ta przestrzeń to większe cycki, wyższe szpilki, obiady na czas i mniej stękania – przynajmniej tego poza łóżkowego. Zanim spotkasz się z przyjaciółką i wyżalisz się, że związałaś się z niedojrzałym gościem, przeanalizuj czemu on woli towarzystwo młodszej, może i głupszej, ale milszej kobiety.
Już nie patrzysz na mnie tak jak kiedyś
- Zmieniłam się. Przytyłam. Mam pierwsze zmarszczki. I... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 11 | ~ Joanna Siudak |
Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów, modelowanie partii mięśniowych z niewielkim obciążeniem, a także motywująca muzyka stwarzająca atmosferę superimprezy i totalnie porywająca do zabawy. Dziś w hali MOSiR przy ul. Karowej każdy bez względu na wiek i umiejętności taneczne mógł wziąć udział we Wiosennym Maratonie Zumby Szkoły Tańca Brodway.
-To druga taka impreza organizowana przez nas i z pewnością nie ostatnia – mówi Ewa Kalka, organizatorka Maratonu i instruktor tańca. W dzisiejszej Zumbie wzięło... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.05.2013 › | zdrowie i uroda | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Agnieszka Światkowska |
Marzycie o ślubie na łące usłanej dywanem z kwiatów? Albo na piaszczystej plaży w sąsiedztwie szumiących fal lub jakimś pałacu? Być może niebawem będzie to możliwe, bowiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szykuje rewolucję dotyczącą ślubów cywilnych. Będzie można je zawierać nie tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale także w dowolnym miejscu na terenie gminy, które urzędnik uzna za stosowne. Co właściwie się zmieni i w jakich okolicznościach można skorzystać z tego przywileju np. w Elblągu?
- W świetle obowiązujących... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Agnieszka Światkowska |
Strój jest naszą wizytówką. Od niego zależy to jak postrzegają nas inni. Czy znamy wszystkie zasady dress code? Jak sprawić by stylizacja świadczyła o naszym profesjonalnym stosunku do pracy, a jednocześnie podkreślała nasze walory. Kiedy można zamienić formalną koszulę na luźną bluzkę. O tym i najnowszych trendach w modzie, w dalszej części artykułu.
więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Joanna Siudak |
O tym, że „Marzenia nie bolą” będziemy mieli okazję przekonać się podczas czwartkowego wieczoru literackiego. Będzie to wydarzenie o tyle ważne, że Małgorzata Anna Jędrzejewska, autorka „rozmarzonej” książki, zainauguruje nową, odświeżoną edycję Elbląskiej Sceny Literackiej im. Stanisława Franczaka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
„Marzenia nie bolą” to nowość wydawnictwa Zysk i S-ka. Główną rolę w powieści odgrywa Ludmiła,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Nel Cybulska |
Ostatnio w naszych elbląskich mediach znów zrobiło się głośno o przysłowiowych „ciężarówkach”. Wszystko to za sprawą prowadzonej kampanii społecznej „Obudź wrażliwość” , mającej na celu uwrażliwienie nas samych na potrzeby kobiet w ciąży. Wiele szumu robi się wokół stwierdzenia, a raczej poglądu społecznego, że ciąża to nie choroba, który de facto działa na mnie jak płachta na byka, aczkolwiek nie uważam się za osobę szczególnie przewrażliwioną na punkcie mojej ciąży.
Jem co... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2013 › | dzieci i rodzina | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Agnieszka Światkowska |
Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie Internet jest bardzo popularny. Wszystko wskazuje też i na to, że w najbliższym czasie popularność Internetu nie będzie wcale maleć, ale należy spodziewać się wręcz odwrotnej reakcji. Najbardziej prawdopodobne jest to, że dalej będzie się on tak szybko rozwijał i coraz większa liczba ludzi będzie z niego korzystała. Jak wiemy w dzisiejszych czasach w sieci jest całe mnóstwo stron internetowych, które odwiedzane są niemalże każdego dnia.
Wprawdzie nie wszystkie są bardzo... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2013 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Redakcja elblag.net |
Wysokie krawężniki, nierówne chodniki i wyboje to zmora rodziców prowadzących dzieci w wózkach. Problem ten spotykany jest w naszym mieście na wielu ulicach. Przykładem może być ul. Kościuszki, gdzie wysokość krawężników przekracza 20 cm!
O tym, że Elbląg nadal jest najeżony dziurawymi chodnikami, po których poruszamy się wszyscy, wiadomo nie od dziś. Niestety dla dzieci jeżdżących w wózkach, jak i dla osób niepełnosprawnych, spacer po takich chodnikach nie należy do przyjemnych. O niezmąconym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2013 › | daj znać | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Redakcja elblag.net |
Jedni bez mięsa nie wyobrażają sobie życia, inni na jego widok dostają obrzydzenia. Właśnie rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. W wielu miastach Polski odbywają się liczne kampanie zachęcające i promujące styl życia przyjazny zwierzętom, środowisku i zdrowiu. W Polsce, jak podają różne źródła – liczba wegetarian może się wahać od 500 tysięcy do nawet 3 mln, przy czym ta ostatnia wartość została przytoczona bez odwołania do konkretnego badania i jest bardzo mało prawdopodobna. Tym bardziej nie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.05.2013 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Po debacie plenarnej wszystkie cztery projekty zmian w kodeksie pracy przewidujące wprowadzenie rocznych, płatnych urlopów rodzicielskich trafiły do dalszych prac sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach. Posłowie zajmują się propozycją złożoną przez rząd oraz trzema projektami poselskimi autorstwa PiS, SP i SLD. Choć projekty nieco różnią się między sobą, to wszystkie zakładają wprowadzenie rocznego, płatnego urlopu dla rodziców dzieci urodzonych po 31 grudnia 2012 r.
Prezentując projekt rządowy, minister... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.05.2013 › | dzieci i rodzina | ~ Agnieszka Światkowska |
Masz długie,zgrabne nogi i powalający uśmiech? Chcesz wziąć udział w pokazie mody? Projektantki mody - Aleksandra Wawak i Karolina Czajkowska poszukują modelek do pokazu, który odbędzie się w Galerii EL 9 czerwca w ramach tegorocznego FASHION LAB.
Kandydatki proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: marta@galeria-el.pl następujących informacji i zdjęć: - aktualnych zdjęć twarzy i sylwetki, - informacji o wzroście, wadze i obwodach w talii, biuście, biodrach, - informacji o rozmiarze buta. Mile widziane doświadczenie na wybiegu.... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.05.2013 › | moda i styl życia | ~ Agnieszka Światkowska |
W najbliższy piątek, 17 maja „Światowid” zaprasza wszystkie panie na twórczy BABSKI WIECZÓR. Warsztaty z filcowania to okazja do spotkania się w kobiecym towarzystwie, wymienienia się najświeższymi pomysłami dotyczącymi rękodzieła artystycznego, porozmawiania przy kawie, herbacie i ciastkach.
Oferta adresowana jest do kobiet- dzieci, podlotków oraz tych już pełnoletnich, dorosłych, matek, córek, przyjaciółek, koleżanek z pracy. Czyli wszystkich tych kobiet, które pragną rozwijać się twórczo,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.05.2013 › | bieżące | ~ Agnieszka Światkowska |
Ciąża to nie choroba, ale to właśnie kobieta w ciąży jest bardziej narażona na niebezpieczeństwo w przypadku jazdy w tłoku lub nagłego hamowania podczas podróży środkami komunikacji publicznej. Ustępowanie miejsca czy też przepuszczanie w kolejce kobiet w ciąży wydaje się być czymś naturalnym, jednak w praktyce tak nie jest. Dlatego też wszelkie inicjatywy mające na celu uwrażliwianie społeczeństwa na niedogodności, z którymi borykają się potrzebujące osoby powinny spotykać się ze zrozumieniem społecznym – pisze Robert... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.05.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Redakcja elblag.net |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |