› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

10 powodów, dla których warto wybrać depilację laserową

› poradnik 9 miesięcy temu    9.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
10 powodów, dla których warto wybrać depilację laserową

Depilacja laserowa w gabinetach kosmetologicznych gości od dawna. Od lat metoda ta jest sukcesywnie udoskonalana, dzięki czemu dziś możemy korzystać z niezwykle efektywnych zabiegów depilacji laserowej. Podczas cyklu wizyt na stałe możemy usunąć włoski z każdej okolicy ciała. To wciąż za mało? Oto 10 powodów, dla których warto skorzystać z depilacji laserowej!

 1. Wygoda!

Największą zaletą depilacji laserowej jest właśnie wygoda. Włosków pozbywamy się na stałe, a więc po zakończeniu terapii nie musimy o nich myśleć. To koniec z zastanawianiem się, czy włosy są wystarczająco niewidoczne, żeby założyć sukienkę. Nie trzeba kontrolować planować kolejnych depilacji, czy rezerwować wizyt u kosmetyczki. Po prostu, można zapomnieć o tym kłopocie.

 2. Skuteczność!

Bez wątpienia depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda likwidacji owłosienia. W przypadku nowoczesnego sprzętu, jak na przykład laser Vectus, wystarczą 4 do 6 zbiegów, aby cieszyć się gładką skórą. Czasem po roku mogą pojawić się pojedyncze włoski. W takim wypadku wystarczy jeden zabieg przypominający.

 3. Oszczędność czasu!

Nawet golenie zwykłą maszynką to bardzo często kwestia kilkunastu – kilkudziesięciu cennych minut o poranku. Nie wspominając np. o depilacji plastrami. Decydując się na depilację laserową oszczędzamy czas, który przeznaczamy na golenie, czy depilację. Pomyśl, ile czasu w skali miesiąca musisz poświęcić na pozbywanie się włosków? Ile razy spóźniłaś/-eś się na spotkanie, bo okazało się, że jednak musisz się ogolić? Dzięki depilacji laserowej oszczędzasz sobie takich zmartwień.

 4. Zawsze idealnie gładka skóra!

Często zdarza się, że tuż przed wyjściem golimy się lub depilujemy, żeby wyglądać atrakcyjnie. Jednakże skóra nie wygląda idealnie. Zaraz po goleniu lub depilacji skóra jest zaczerwieniona. Do tego chyba każdy nie lubi tego momentu, gdy włoski są za krótkie, żeby je usuwać, ale zaczynają być już widoczne w postaci małych, czarnych plamek… W przypadku depilacji laserowej problemy te przestają istnieć.

5. Koniec z podrażnieniami!

Pieczenie po depilacji, podrażnienia po goleniu… Można sobie z nimi radzić przy pomocy specjalnych kremów łagodzących. Najczęściej jednak po usunięciu włosków nie można poddawać skóry działaniu słońca, czy aplikować dezodorantu, gdyż jest ona zbyt wrażliwa. Depilacja laserowa to koniec z podrażnieniami skóry i wiążącymi się z nimi ograniczeniami.

6. Bezpieczeństwo!

Warto pamiętać, że nowoczesne metody depilacji laserowej, jak np. przy pomocy lasera Vectus, są całkowicie bezpieczne. Zabiegowi poddawać mogą się nawet osoby borykające się z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi naczynkami oraz bardzo wrażliwą skórą.

7. Ekonomia!

Wiele osób uważa, że depilacja laserowa to najdroższa metoda na pozbycie się włosków. Nic bardziej mylnego! Choć cena pojedynczego zabiegu jest wyższa niż koszt jednorazowej maszynki, czy depilatora elektrycznego, to szacując opłacalność poszczególnych metod musimy brać po uwagę długofalowe efekty depilacji laserowej. W przypadku tej metody jednorazowy koszt jest stosunkowo wysoki, jednakże ponosimy go tylko raz. Czy ktoś jest w stanie oszacować, ile przez całe życie wydaje się na maszynki do golenia, pianki, żele do golenia, plastry z woskiem, maszynki elektryczne, zużywany przez nie prąd oraz kremy łagodzące? Biorąc pod uwagę taką wieloletnią skalę, kwestia kosztów nie wydaje się tak jednoznacznie niekorzystna dla depilacji laserowej. Wręcz odwrotnie! Okazać się może, że jest to metoda bardziej opłacalna!

8. Komfort w podróży!

Dłuższe wakacje, szczególnie w ciepłym miejscu to przede wszystkim czas wypoczynku i ładowania baterii. Pakując walizkę nie można jednak zapomnieć o maszynce do golenia, czy też depilatorze. A podczas urlopu trzeba pamiętać o kontrolowaniu widoczności włosków. Podczas wakacji chcemy przecież wypocząć, a nie myśleć o tym, jak długie są włosy np. na nogach. Dzięki depilacji laserowej nie trzeba się o to martwić. Nie trzeba pamiętać o spakowaniu maszynki, pianki do golenia, depilatora i innych niezbędnych przedmiotów. Można w pełni korzystać z wakacji.

9. Koniec bólu!

Dla wielu osób największym problemem związanym z depilacją jest ból. Tymczasem w przypadku najnowszych metod depilacji laserowej, podczas zabiegu dolegliwości bólowe są mniejsze niż w przypadku stosowania tradycyjnego depilatora. A i tak ewentualny dyskomfort to kwestia kilku zabiegów, po  zakończeniu których możemy zapomnieć o bólu

10. Właściwości prozdrowotne!

Na koniec warto wspomnieć, że dzięki depilacji laserowej można pozbyć się takich problemów, jak wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. Dolegliwości te pojawiają się na skutek zaburzonego procesu odrastania włosków lub pojawienia się infekcji związanej z procesem usuwania owłosienia. Takie problemy to nie  tylko nieatrakcyjny wygląd skóry, ale przede wszystkim ból, świąd, czy pieczenie. W przypadku depilacji laserowej pozbywamy się przyczyn tych problemów. To najlepszy sposób na dolegliwości tego typu.

karolina-formela.png

Wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych to trudne do pozbycia się dolegliwości. Istnieją specjalistyczne preparaty do stosowania zewnętrznego, które mogą pomóc uporać się z tymi problemami. Niestety, mają one tendencję do powracania. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż w tym przypadku mamy pewność, że problemy z wrastającymi włoskami, czy też stanami zapalnymi, nie powrócą. - powiedziała Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica Gdańsk

Gdzie można najbliżej umówić się na depilację laserem medycznym Vectus? W Gdańsku:

Clinica Cosmetologica ul. Skłodowskiej-Curie 3 80-210 Gdańsk Wrzeszcz tel. +48 791 604 604

Tak wygląda depilacja laserowa:

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Girlowka
miesiąc temu 2
Polecam - byłam niedawno na tego typu depilacji i NAPRAWDĘ pomaga!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ YouTustana
5 miesięcy temu 1
Ja wybrałam depilację laserową bo właśnie jest o wiele bardziej skuteczna niż zwykła np. woskiem. Polecam laser Vectus, który świetnie zadziałał na cebulki na nogach.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.