| pokaż według |
Samba, cha-cha - zachwyć wszystkich w karnawale! - KARNAWAŁOWY KURS TAŃCA. Wszystkich, którzy wybierają się na taneczne imprezy w karnawale Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na karnawałowy kurs tańca, podczas którego będzie można udoskonalić swoje umiejętności taneczne.
Karnawałowy Kurs Tańca skierowany jest do osób, które w krótkim czasie chcą opanować podstawowe kroki taneczne. Przez dwa weekendy, w godzinach 18:00-20:00, uczestnicy będą intensywnie uczyć się kroków salsy, samby i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.01.2013 › | moda i styl życia | ~ Redakcja elblag.net |
Sylwester i karnawał to taki czas w roku, kiedy wszystkie chcemy wyglądać pięknie, bardziej odświętnie i wypróbować coś nowego. Zwykle jednak o potrzebie poprawienia wyglądu przypominamy sobie w ostatniej chwili. Czy kosmetyka ma dla nas jakieś atrakcyjne oferty „last minute”? Koniec roku jest dla nas zwykle bardzo intensywnym okresem. Oprócz codziennych obowiązków, pracy zawodowej i często przygnębiającej pogody musimy znaleźć jeszcze przysłowiowe pięć minut tylko dla siebie, by Nowy Rok przywitać jak najlepiej.W... więcej ›
|
ponad rok temu › | 31.12.2012 › | zdrowie i uroda | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Ciąża to nie choroba, mimo to kobietom w zaawansowanej ciąży trudniej jest się poruszać, miewają problemy z utrzymaniem równowagi, dokuczają liczne skurcze, silniej odczuwają nawet niewielkie zmęczenie. Problem ten stał się jedną z interpelacji przedstawionej przez Roberta Turleja (PO), podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radny wniósł prośbę o stworzenie w Elblągu kampanii społecznej, która miałaby nie tylko uwrażliwić elblążan na potrzeby kobiet w odmiennym stanie, jak również wydzielenia specjalnych miejsc... więcej ›
|
ponad rok temu › | 29.12.2012 › | dzieci i rodzina | ![]() |
komentarzy 10 | ~ Agnieszka Światkowska |
2 dni, 15 godzin, 19 minut, 57 sekund – tyle pozostało do momentu kiedy zegar wybije 12-stą. To ostatni dzwonek by zaplanować Sylwestra 2012/2013. Dla wszystkich niezdecydowanych, zabieganych przegląd najciekawszych wydarzeń i miejsc w Elblągu.
Sylwester na powietrzu? W tym roku pojawiła się całkiem nowa propozycja dla elblążan. Stacja narciarska Góra Chrobrego zaprasza miłośników aktywności fizycznej do przywitania Nowego Roku na stoku. Do dyspozycji cztery wyciągi, wypożyczalnia nart, desek snowbordowych i kasków. ... więcej ›
|
ponad rok temu › | 29.12.2012 › | poradnik | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Joanna Siudak |
Tym razem nie do kina, a do restauracji Viki Lektiko. Nie bilet, a romantyczna Kolacja dla Dwojga. Osobą, która wykazała się kreatywnością i pomysłem na udaną niezapomnianą kolację okazała się Pani Dorota Broczkowska. Gratulujemy!
Poniżej publikujemy, to o czym marzy Pani Dorota...
Kolacja dla dwojga powinna być zaskoczeniem dla drugiej osoby i rozpocząć się od niespodzianki. Mąż po ciężkim tygodniu pracy, w piątkowy wieczór z błyskiem w oku i tajemniczym uśmiechem mówi do żony „Kochanie masz kwadrans, by... więcej ›
|
ponad rok temu › | 28.12.2012 › | konkursy | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Wszystkie pary, które w najbliższym czasie chcą powiedzieć sakramentalne "TAK" i szukają pomysłów na piękny ślub, mogą wziąć udział w Elbląskich Targach Ślubnych, które odbędą się 3 lutego 2013 roku w Hali MOS przy ul. Kościuszki 77A. Impreza potrwa cały dzień od godz. 10.00 do 18.00. Organizatorami Targów Ślubnych jest Agencja Artystyczna GESEK oraz Elbląski Serwis Weselny www.pieknechwile.pl. Koszt wstępu to 5 zł.
VII Elbląskie Targi ślubne to jedyna impreza, która skupia w jednym miejscu i w tym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.12.2012 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Agnieszka Światkowska |
Święta, święta i po świętach, ale przed nami Sylwester i kolejna okazja do wspólnych spotkań i imprez. Specjalnością Polaków jest tzw. domówka. Jest to także czas, gdy jesteśmy bardziej niż zwykle tolerancyjni, jeśli chodzi o natężenie hałasu towarzyszące spotkaniom w zaciszu domowym. Ale czy to oznacza, że musimy bezwarunkowo zgadzać się na trwającą wiele godzin hałaśliwą muzykę, krzyki i stukot obcasów do białego rana? W żadnym wypadku – nie.
Mieszkańcy wielopiętrowych bloków szczególnie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 27.12.2012 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Agnieszka Światkowska |
Drodzy Czytelnicy,
Dziś Wigilia Bożego Narodzenia - wieczorem większość z nas zasiądzie przy rodzinnych stołach i przy dźwiękach kolęd, przełamie się opłatkiem. To wyjątkowa i szczególna chwila, gdyż w żadnym innym dniu w roku nie usłyszymy tylu tak szczerych życzeń. Być może pojawią się łzy i słowa na które czekało się długo...
Korzystając z okazji, chcielibyśmy w imieniu całej redakcji multiplatformy internetowej elblag.net i wszystkim użytkownikom serwisu, życzyć, by rozpoczynające się Święta były magicznym... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.12.2012 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Pomimo dużych zmian w polskich rodzinach, nadal lubimy spędzać świąteczny okres tradycyjnie, w rodzinnym gronie. Staramy się zadowolić wszystkich, zobaczyć z najbliższymi z obu stron rodziny i w efekcie święta, zamiast kojarzyć się ze spokojem i odpoczynkiem, są wiecznym maratonem. Od kilku lat zastanawiam się, jak to rozegrać, by Wigilia i dni świąteczne nie były maratonem a czasem prawdziwego odpoczynku.
Gdy zbliża się moment rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu świątecznego, czyli jak spędzić te wyjątkowe dni w roku - u siebie, swojej... więcej ›
|
ponad rok temu › | 24.12.2012 › | ~ Agnieszka Światkowska |
Zdawać by się mogło, że poszukiwaczy skarbów możemy szukać tylko w baśniach i opowieściach o piratach. Nic bardziej mylnego. Od kilku ładnych lat na całym świecie, również w Polsce przybywa entuzjastów zabawy w geocaching. Także w Elblągu ta terenowa gra, zdobywa coraz więcej fanów, a na terenie naszego województwa jest już 150 zarejestrowanych skrytek, w którym można znaleźć... No właśnie co?
Historia geocachingu trwale związana jest z odkodowaniem zakłócanego wcześniej sygnału wysyłanego... więcej ›
|
ponad rok temu › | 22.12.2012 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Agnieszka Światkowska |
Koniec świata nie nastąpił, za to nastąpił koniec zabawy konkursowej, w której do wygrania były bilety do Kina 7 D Rider. Za nadesłane odpowiedzi na pytanie: Jak spędziłbyś ostatnią godzinę przed końcem świata, nagrody otrzymują dwie Panie: Barbara Majerska i Monika Fudal. Gratulujemy!
A oto ich sposób na spędzenie ostatniej godziny przed przepowiadanym końcem świata:
21 grudnia ... zima... śnieg przykrywa wszystko grubą kołderką. Płatki mienią się w słońcu, mróz szczypie w nos. Jest pięknie, a ja jestem... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.12.2012 › | konkursy | ~ Agnieszka Światkowska |
My kobiety, lubimy żartować na temat „męskiego chorowania”. No bo jakim cudem zwykłe przeziębienie czy grypa, w czasie której kobieta zrobi megaporządki, sprawia, że faceci niemal są skłonni położyć się do trumny? Naukowcy śpieszą z uzasadnieniem – „męska grypa” to nie mit i naprawdę istnieje. Okazuje się bowiem, że „słabsza płeć” ma dużo mocniejszy i bardziej waleczny układ odpornościowy niż mężczyźni.
Często sama zastanawiam się nad tym, dlaczego u mężczyzn nawet niezbyt groźna... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.12.2012 › | moda i styl życia | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Takiej imprezy w Elblągu jeszcze nie było. W piątek, 25 stycznia 2013 roku w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu zagoszczą gwiazdy muzyki disco lat 80: Bad Boys Blue, Francesco Napoli, Gina T., Fancy oraz Systems In Blue. Koncert w Elblągu to jeden z trzech w ramach styczniowej trasy HITPARADY. Podobne koncerty odbędą się jeszcze w Pile i Grudziądzu. Dla fanów muzy lat '80, przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać 4 bilety. Szczegóły poniżej...
Aby wygrać jeden z 4 biletów, odpowiedz na pytanie: Od kiedy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.12.2012 › | imprezy | ~ Agnieszka Światkowska |
Przez prawie całe życie zawodowe pracowała w Spółdzielni Pracy i Przetwórstwa i Rybołówstwa Morskiego "ZALEW" W Tolkmicku jako szef produkcji i prezes Zarządu. Później pomagała synowi prowadzić jego firmę, a kiedy przyszedł czas na emeryturę, odnalazła się pracując jako wolontariusz w Banku Żywności, Elbląskim Hospicjum i Uniwersytecie III Wieku.
Od roku zaś pełni dostojną funkcję - jest pełnomocnikiem Prezydenta do spraw seniorów. Teresa Urban, to pogodna, uśmiechnięta i pełna życia kobieta,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.12.2012 › | wywiady | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
14 spotkań z książką, dobra zabawa i dużo pozytywnych emocji - tak podsumowuje akcję Beata Wachniewska - Mazurek, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych. I choć żyjemy w dobie mediów elektronicznych, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy ogromny wybór filmów i bajek, akcja "Elbląg czyta dzieciom" spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców i ich pociech. Organizatorzy akcji przewidują jej kontynuację w przyszłym roku.
- "Elbląg czyta Dzieciom" to pierwsza nasza cykliczna akcja. W sumie udało nam się... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.12.2012 › | dzieci i rodzina | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Koneserów dobrego smaku i elegancji, a jednocześnie pragnących skosztować szaleństwa gorących rytmów, Centrum Tańca „Promyk zaprasza na nowy kurs tańca towarzyskiego. Spotkanie dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z tańcem zaplanowano na 5 stycznia 2013.
Elegancja walca wiedeńskiego i angielskiego, płynność w foxtrocie, odrobina szaleństwa w quickstepie, oraz uwodzenie w cha - chy, gorące rytmy samby, namiętność rumby - tego wszystkiego można doświadczyć i nauczyć się podczas zajęć tańca... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.12.2012 › | bieżące | ~ Agnieszka Światkowska |
19 grudnia o godz. 20.00, Multikino zaprasza na koncert legendarnej grupy The Doors z 1968 roku z Hollywood Bowl. Zostanie on zaprezentowany w odświeżonej wersji. Fani zespołu uczestniczący w wydarzeniu usłyszą wcześniej nieprezentowane utwory. Z racji tego, że na konkurs nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń, konkurs pozostaje nieroztrzygnięty.
Koncert The Doors zarejestrowano 5 lipca 1968 roku w Hollywood Bowl. 26 lat temu kwartet zaprezentował wielką formę, a krążące do tej pory zapisy uznane zostały za najlepsze koncertowe materiały w historii The... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.12.2012 › | konkursy | ~ Agnieszka Światkowska |
Dziś rano w Strasburgu, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, podpisała w imieniu Polski Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej. W ocenie pełnomocniczki proces ratyfikacji może potrwać od kilku miesięcy do dwóch lat. O zabranie głosu w tej sprawie poprosiliśmy Jadwigę Król, pełnomocniczkę Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, członkinię Rady Programowej Kongresu Kobiet.
- Mam dwie ręce, 10 palców i podpisuję się pod Konwencją... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.12.2012 › | bieżące | ~ Agnieszka Światkowska |
Dobranie odpowiedniego koloru jest sprawą indywidualnego podejścia. Zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać, obejrzyjmy naszą twarz bez makijażu, a jeżeli w połączeniu z pewnymi kolorami nasza twarz nabiera szarego odcienia, wygląda na zmęczoną i traci blask jest to znak, że powinniśmy zrezygnować z tego koloru. Zobacz, jak stylistka, kolorystka Agnieszka Jewusiak, przeprowadza analizę kolorystyczną włosów na modelce o typie urody Pani Lato.
Jedną z kluczowych ról przy doborze odpowiedniego koloru odgrywa nasza karnacja,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.12.2012 › | zdrowie i uroda | ~ Agnieszka Światkowska |
„Bejbi blues” - nowy film Katarzyny Rosłaniec, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Galerianek” wchodzi do kin 4 stycznia. Reżyserka oraz inni twórcy filmu będą gośćmi elbląskiej premiery filmu w kinie „Światowid”.
Katarzyna Rosłaniec, reżyserka kultowych i wielokrotnie nagrodzonych "Galerianek", przedstawia historię niedojrzałej 17-latki, która zostaje matką. „Bejbi blues” to kolejny - po „Sali samobójców” i „Jesteś Bogiem” - wnikliwy,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.12.2012 › | bieżące | ~ Agnieszka Światkowska |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |