› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

galeria zdjęć

wszystkie ›

300 tys. zł, a nawet więcej... Tyle może otrzymać rodzina z programu 500 plus!

› biznes 8 miesięcy temu    11.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
300 tys. zł, a nawet więcej... Tyle może otrzymać rodzina z programu 500 plus!

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa powiedziała na antenie TVP Info, że w przypadku 18 lat funkcjonowania programu "500 Plus" rodzina z trójką dzieci otrzyma 324 tys. zł. Dodała, że przy czwórce dzieci będzie to powyżej 400 tys. zł. Podkreśliła, że są to olbrzymie kwoty, a sam program jest bardzo dobrze przyjmowany przez polskie rodziny.

 Program "Rodzina 500 plus" jest realizowany w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku i ma za zadanie pomóc rodzinom w wychowaniu dzieci poprzez comiesięczne świadczenia wychowawcze na każde dziecko w rodzinie w wysokości 500 złotych.

Od 1 lipca 2019 r. rodzice mogą składać wnioski o "500 plus" na każde dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Ponadto począwszy od 1 lipca 2019 r. przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego nie wymaga już ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko. Odpada więc czasochłonna weryfikacja wymogu ustalenia alimentów na dziecko.

Od 1 lipca  2019 r. rodzice mają aż 3 miesiące od dnia urodzenia dziecka na złozenie wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego. Złożenie wniosku w tym czasie gwarantuje przyznanie świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Do tej pory świadczenie wychowawcze przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. Istotne jest, że powyższe rozwiązanie dotyczy dzieci urodzonych po 30 czerwca 2019 r. Rozwiązanie dotyczy odpowiednio także opiekuna prawnego i opiekuna faktycznego dziecka.

Więcej informacji

Źródło: MRPiPS

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.