› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

4 wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć trwałość Twoich perfum

› bieżące 7 miesięcy temu    22.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć trwałość Twoich perfum

Piękny zapach to nie wszystko. Czasem, choć perfumy urzekają kompozycją nut zapachowych, to niestety po chwili przestają być wyczuwalne. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci przedłużyć trwałość ulubionych zapachów!

Zamiast wody toaletowej wybierz perfumowaną

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest ilość olejków zapachowych w produkcie. Odpowiadają one nie tylko za intensywność, ale także trwałość zapachu. Dlatego, aby zapach towarzyszył Ci przez długie godziny, wybieraj wody perfumowane. Mają one od kilkunastu do nawet dwudziestu procent olejków zapachowych, przez co aromat ulatnia się znacznie wolniej. Woda toaletowa sprawdzi się raczej w upalne dni, gdy potrzebujesz bardzo lekkiego zapachu, natomiast mgiełka zapachowa zapewnia zwykle jedynie uczucie odświeżenia. Dlatego, jeśli zależy Ci na trwałości, postaw na wody perfumowane.

Wybieraj cięższe, orientalne nuty

Nuty zapachowe również mają ogromny wpływ na utrzymywanie się kompozycji. Delikatne i świeże perfumy oparte na cytrusach czy nutach zielonych niestety nie będą towarzyszyć Ci zbyt długo. Jeśli zależy Ci na dużej trwałości, postaw na zapachy orientalne, kadzidlane oraz gourmand, takie jak Good Girl perfumy od Caroliny Herrery. To doskonała propozycja na wieczorne wyjście, gdy chcesz, by uwodzicielski zapach towarzyszył Ci całą noc.

Przetestuj zapach jeszcze przed zakupem

Jeśli tylko masz taką możliwość, sprawdź trwałość kompozycji jeszcze przed jej zakupem. Najlepiej wybrać się do drogerii i spryskać się wybranym zapachem. Nie kupuj go jednak po pierwszym wrażeniu, nawet jeśli przypadnie Ci do gustu. Wróć do domu i pozwól mu się rozwinąć przez resztę dnia, sprawdź, czy jego intensywność i trwałość po kilku godzinach Ci odpowiada. Warto także zapytać o opinię najbliższe otoczenie, ponieważ z czasem nos przyzwyczaja się do otaczających go zapachów, przez co przestają być wyczuwalne. Dopiero po takim teście możesz być pewna, że zapach zostanie z Tobą na dłużej. Jeśli nie masz możliwości wypróbowania perfum, warto zapoznać się z opiniami w Internecie. Pamiętaj jednak, że czasem nawet najbardziej polecane perfumy z ogonem mogą zachować się na Twojej skórze inaczej i szybciej stracić zapach, więc nie jest to idealna metoda wyboru perfum.

Pamiętaj o właściwej aplikacji

Sam zapach to nie wszystko. Ważna jest także odpowiednie przygotowanie skóry i aplikacja. Ciało najlepiej jest spryskiwać perfumami po kąpieli, ponieważ rozgrzana i zwilżona skóra dłużej utrzyma zapach. Dobrze jest spryskiwać miejsca pulsujące, takie jak szyja, nadgarstki czy zgięcia łokci. Perfumy będą uwalniać się równomiernie także, jeśli użyjesz ich na dekolcie, karku czy lędźwiach. Osoby, które mają szczególny problem z trwałością perfum, powinny zawsze aplikować je na mocno nawilżoną skórę. Dobrym pomysłem jest także nałożenie odrobiny wazeliny na miejsca spryskiwane zapachem. Dzięki temu olejki zapachowe nie będą ulatniać się zbyt szybko.

Długotrwałe zamienniki perfum męskich oraz kobiecych kompozycji znajdziesz w sklepie Paryskie Perfumy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.