› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

5 lat pozbawienia wolności za gwałt na elblążance

› sąd ponad rok temu    11.05.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
5 lat pozbawienia wolności za gwałt na elblążance fot. archiwum elblag.net

W nocy z 13 na 14 stycznia 2016 roku w Wielkim Wierznie dwóch mężczyzn gminy Frombork działając w porozumieniu dopuściło się przestępstwa na 24-letniej elblążance. 22-letni Łukasz K. oraz 21-letni Artur T. najpierw uwięzili ją w garażu, a następnie wielokrotnie gwałcili, bili oraz zastraszali. 15 stycznia pokrzywdzona - pomimo gróźb ze strony mężczyzn - zgłosiła zawiadomienie, a obaj napastnicy zostali zatrzymani, jednak nie przyznawali się do winy twierdząc, że wszystko działo się za obopólną zgodą. Po kilku miesiącach od wszczęcia postępowania (w grudniu ubiegłego roku) w elbląskim sądzie zapadł wyrok skazujący oprawców na 5 lat pozbawienia wolności. Strony mogą się od niego odwołać, ponieważ wyrok nie jest prawomocny.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, a mężczyznom groziło nawet 15 lat więzienia. Ostatecznie każdy z nich trafi za kratki na 5 lat wliczając w to areszt, w którym przebywali od stycznia 2016 roku. Śledztwo Prokuratury Rejonowej w Braniewie zakończyło się oskarżeniem o "wspólne i w porozumieniu pozbawienie 24-letniej mieszkanki Elbląga wolności zamykając ją w garażu, a następnie używając przemocy doprowadzenie do wielokrotnego obcowania płciowego oraz że wspólnie i w porozumieniu grozili pokrzywdzonej pobiciem oraz pozbawieniem życia, aby zmusić ją do zaniechania zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie" - mówił w styczniu Rajmund Kobiela z Prokuratury Rejonowej w Braniewie. Sąd uznał, że oskarżeni są winni zarzucanych im czynów i skazał za czyn z kodeksu karnego.

Do tragedii doszło w nocy z 13 na 14 stycznia ubiegłego roku. Młoda mieszkanka Elbląga umówiła się na spotkanie w Wielkim Wierznie (gm. Frombork) z jednym ze swoich przyszłych oprawców. W jego domu czekał już jego kolega, ale jeszcze wtedy nic nie wskazywało, że cała ta sytuacja potoczy się w taki sposób. Obaj mężczyźni uwięzili kobietę w garażu, gdzie dopuścili się gwałtu, pobicia, a na końcu zagrozili, że pozbawią ją życia, jeśli zdecyduje się komukolwiek powiedzieć o całym zajściu. Kobieta niezwłocznie jednak zgłosiła się do organów ścigania.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
ponad rok temu 1
15 lat a nie 5. skandal.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.