Połysk, gładkośc, miękkość, zdrowe końce – efekt, który wielu producentów obiecuje, jednak nigdy nie udało Ci się go osiągnąć? Zabiegi keratynowego prostowania włosów, maski, odżywki z silikonami – kiedy nie są skuteczne, warto wrócić do naturalnych metod dbania o włosy. Niski koszt, małe ryzyko, a efekty mogą zaskoczyć nawet wymagającą konsumentkę.
Laminowanie włosów
Zabieg ten można przeprowadzić w domu. Jest całkowicie bezpieczny. Do tego przynosi oczekiwane efekty, czyli gładkie włosy z domkniętymi łuskami. Aby przygotowywać kurację, należy przygotować:
- łyżeczkę żelatyny spożywczej
- odżywkę z dodatkiem olejków
- 3 łyżeczki ciepłej wody
Żelatynę rozpuść w wodzie i wymieszaj dokładnie. Mieszankę nałóż na umyte włosy. Głowę owiń szczelnie folią i pozostaw miksturę na 45 minut. Po tym czasie spłucz wszystko dokładnie. Dla utrwalenia efektu wysusz włosy ciepłym strumieniem powietrza.
Płukanki
Jeżeli zależy ci na naprawdę gładkich włosach, zaraz po standardowym umyciu zastosuj płukankę ziołową. Pamiętaj, że musisz dokładnie zmyć z włosów wszystkie kosmetyki, których używasz do pielęgnacji. Po aplikacji płukanki, włosy należy zostawić do wyschnięcia. Sprawdzonymi płukankami wygładzającymi są:
- lniana
-szałwiowa
-kawowa
- octowa, cytrusowa, hibiskusowa
Skrobia ziemniaczana
Łyżeczka skrobi ziemniaczanej, dodanej do maski lub odżywki wygładzi najbardziej niesforne włosy. Skrobia ziemniaczana działa jak bomba silikonowa , tyle że w naturalny sposób. Polecana jest do masek o rzadkiej konsystencji, ponieważ ma właściwości zagęszcząjące.
Olejowanie
W tym obszarze, trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego oleju. Może zdarzyć się tak, że użycie oleju, który nie jest polecany dla posiadaczek wysoko porowatych włosów, wzmocni efekt puszenia się. Najbardziej uniwersalnymi olejami są: oliwa z oliwek i olej sezamowy – te sprawdzają się niemal przy każdym rodzaju włosów. Aby spotęgować działanie oleju, można nałożyć go na włosy zwilżone odżywką w sprayu.
Przyrządy fryzjerskie z funkcją jonizacji
Szczotki, suszarki i prostownice z funkcją jonizacji wytwarzają elektrony, które łączą się z wolnymi atomami na naszych włosach, dając jony ujemne. Jony sprzyjają przede wszystkim utrzymaniu wilgoci w łusce włosa. Stojąc zatem przed wyborem kupna nowego sprzętu do stylizacji, warto zaopatrzyć się w produkt. Odstraszać może jedynie cena, produkty tego typu kosztują od 150 zł wzwyż.
Pamiętajmy, że nie zmienimy struktury włosa za wszelką cenę. Powyższe przykłady służą urozmaiceniu naszych codziennych fryzur. A wy macie sprawdzone sposoby na gładkie włosy?