› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

6 lipca Światowym Dniem Pocałunku

› uczucia i seks ponad rok temu    6.07.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
6 lipca Światowym Dniem Pocałunku fot. www.pinger.pl
Może być gorący, delikatny, skryty, czuły, zdradziecki, wampira. Podobno powoduje utratę wagi i zmniejsza ilość zmarszczek. Dziś (6 lipca) Światowy Dzień Pocałunku. Ponoć wymyślili go mężczyźni, aby kobiecie nareszcie zamknąć usta. 
 
Dlaczego pocałunki są takie ważne? 
Według Zygmunta Freuda, ruchy ust wykonywane przy ssaniu matczynych sutków i smoczka butelki są prawie identyczne z ty-mi, jakie wykonujemy, całując wargi partnera. Człowiek dorosły dotyka ustami ukochaną osobę, kiedy potrzebuje emocjonalnego i fizycznego pokarmu, który utracił, gdy odstawiono go od piersi. Całowanie jest instynktowne, to przedłużanie odruchu ssania, którego uczymy się już w brzuchu matki. Daje to wielką przyjemność, bo powtarza zakodowane w nas poczucie bezpieczeństwa i bliskości. 
 
Naukowcy zgodnie twierdzą, że regularne pocałunki wydłużają życie nawet o 5 lat, gdyż w trakcie całowania mózg pracuje na najwyższych obrotach. Zwłaszcza kiedy całujesz kogoś pierwszy raz. Wówczas mózg analizuje geny tej drugiej osoby i przesyła sygnały o  pomyślności ewentualnego związku. 
 
Najdłuższy pocałunek trwał 32 godziny, 14 minut i 7 sekund. Rekord został pobity w 2009 roku przez niemiecką parę Matovic Nikoli i Reinhart Kristina. Prawdopodobnie najdłuższy pocałunek trwał ponad 34 godziny lecz rekord ten nie został zweryfikowany i oficjalnie uznany.
 
Za posiadaczkę najpiękniejszych ust świata bezspornie uznaje się Angelinę Jolie. Na drugim miejscu znalazła się Scarlett Johansson. 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ marti
ponad rok temu 1
Każdy dzień powinien być Dniem Pocałunku :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.