Anna Koziarska z Elbląga pierwsza w klasyfikacji kobiet na mecie I Maratonu Powiatu Tczewskiego

› sport ponad rok temu    3.11.2017
Marcin Mongiałło
Anna Koziarska (nr 59 na koszulce) wśród uczestników I Maratonu Powiatu TczewskiegoAnna Koziarska (nr 59 na koszulce) wśród uczestników I Maratonu Powiatu Tczewskiego fot. Facebook.com

Anna Koziarska z Elbląga, reprezentująca 16 Batalion Dowodzenia, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet na mecie I Maratonu Powiatu Tczewskiego – Biegu Nadwiślańskiego Szkalkiem Dolnej Wisły. Jednocześnie zajęła wysokie, 13 miejsce, w klasyfikacji generalnej biegu (na 99 biegaczy, którzy ukończyli bieg). Inna Elblążanka – Beata Nienadowska zajęła również wysokie – 4 miejsce – w klasyfikacji kobiet (46 miejsce w klasyfikacji generalnej).

Maraton odbył się 29 października. Start i meta były zlokalizowane w Tczewie. Trasa liczyła 42,195 km i przebiegała przez następujące miejscowości: Tczew – Bałdowo – Gorzędziej – Rybaki – Międzyłęż - Wielkie Walichnowy – Międzyłęż – Rybaki – Gorzędziej – Bałdowo – Tczew.

Zadaliśmy pytania Annie Koziarskiej o bieg, trasę i warunki w jakich toczyła się sportowa rywalizacja.

Ogólnie ciężka trasa, bo nie płasko i przyjemnie, jak na przykład na takim Orlenie. I cały czas deszcz, wiatr i nawet grad. Wiatr był taki, że mnie normalnie zatrzymywał w biegu... Dobrze, że strażacy stanęli na wysokości zadania, bo jak biegniesz miedzy wioskami i spadają gałęzie, to dobrze wiedzieć, że ktoś czuwa. Komfort biegania biegów typu komercyjny, duży Maraton Warszawski jest jednak zupełnie inny. Biegacz ma pod stopami tylko asfalt, żadnych kałuż, błota, jakichś płytek chodnikowych – wiadomo, twardszych niż asfalt. W mieście jest też zawsze jakaś osłona przed wiatrem i oczywiście są kibice, albo i nawet grające zespoły na trasie, a to dodaje skrzydeł.

– przekazała nam swoje odczucia biegaczka z Elbląga.

Należy tym bardziej pogratulować biegaczce, że mimo tak trudnych warunków zajęła tak wysokie miejsce. Wśród kobiet nie było od niej lepszej, a wynik w klasyfikacji generalnej jest również doskonały!

Czasy (miejsca) najlepszych zawodników

Kobiety

1. Anna Koziarska z Elbląga (16 Batalion Dowodzenia, czas: 03:20:58)

2. Małgorzata Gałka z Braniewa (czas: 03:50:31)

3. Bożena Sosnowska z Tczewa (Biegający Tczew / Smurfitkappa Advebture Team, czas: 03:53:10)

4. Beata Nienadowska z Elbląga (EL-Aktywni, czas: 03:54:40)

5. Iwona Kowalska z Mostów (Wymiatacze, czas: 03:56:10)

6. Katarzyna Chojnacka z Pszczółek (czas: 04:00:50)