› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Anna Szczepańska nie żyje. Pogrzeb 18 października

› bieżące ponad rok temu    18.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Anna Szczepańska nie żyje. Pogrzeb 18 października

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 15 października zmarła  Anna Szczepańska – wieloletni  członek Zarządu Krajowego, Prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego  Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód w Elblągu. Funkcję tę pełniła trzy kadencje.

Współdziała z innymi organizacjami, kombatantami, współpracowała z organizacjami z obwodu kaliningradzkiego oraz z pełnomocnikami samorządów. Zapamiętamy ją jako osobę bardzo ciepłą i energiczną.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 18 października (środa) o godzinie 10.00 na cmentarzu Stara Dębica w Elblągu. W uroczystościach pogrzebowych będzie uczestniczyła oficjalna delegacja Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód powstało w 1992 roku i jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest budowanie i rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy w oparciu o najlepsze tradycje wzajemnego poszanowania. Stowarzyszenie dba o rozwój współpracy w dziedzinie naukowej, technicznej, oświatowej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, turystycznej i gospodarczej. Skupia się na krzewieniu przyjaźni narodu polskiego i narodów wschodnich sąsiadów, uświadamianiu łączącego je wspólnego pochodzenia słowiańskiego i kultury słowiańskiej oraz możliwości osiągania wielkich korzyści z rozwijania wszechstronnej współpracy. Wśród państw partnerskich stowarzyszenia są: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Mołdowa, Rosja, Ukraina oraz Uzbekistan.

W swoich działaniach stowarzyszenie skupia się na promowaniu polskiej kultury, tradycji i sztuki za granicą, przy jednoczesnym propagowaniu dziedzictwa kulturowego sąsiadów na terenie Polski, ukazując przy tym element wielopłaszczyznowego przenikania się kultur. Stowarzyszenie organizuje w wielu miastach Polski koncerty zespołów artystycznych z tych państw, prezentacje i wystawy dzieł autorstwa malarzy i artystów białoruskich, kazachskich, mołdawskich ormiańskich, rosyjskich oraz ukraińskich. Pokłosiem współorganizowanych z ośrodkami akademickimi konferencji naukowych są liczne wydawnictwa, poświęcone analizie i perspektywom współpracy międzynarodowej Polski z krajami Europy Wschodniej.

Współorganizując cykliczną już Olimpiadę Języka Rosyjskiego na szczeblu krajowym oraz coroczne uczniowskie i studenckie Przeglądy Piosenki Rosyjskiej stowarzyszenie przyczynia się do promocji nauczania języka rosyjskiego w naszym kraju. Jednocześnie członkowie organizacji pozostają w stałym kontakcie z placówkami oświatowymi z polskim językiem wykładowym na Wschodzie, starając się wspierać naszych młodych rodaków. Dla młodzieży polskiej i polonijnej ze wschodu organizowane są coroczne kolonie, warsztaty tematyczne oraz wycieczki.

Więcej informacji: www.swpw.eu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.