› bieżące |
ponad rok temu
13.01.2017 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Ponad 40% Polek mieszkających w miastach deklaruje, że stosuje antykoncepcję hormonalną. Jakie rodzaje środków antykoncepcyjnych znajdziemy w aptekach i które z nich gwarantują najlepsze rezultaty – ochronę przed ciążą oraz brak dolegliwości ze strony układu pokarmowego?
Poznaj działanie tabletek
Środki antykoncepcyjne opierające się na działaniu hormonów możemy podzielić na dwie podstawowe grupy – antykoncepcję doustną oraz omijającą przewód pokarmowy. Na rynku znajdziemy różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych: środki jednoskładnikowe, zawierające wyłącznie odpowiednik progesteronu, a także dwuskładnikowe, których działanie opiera się zarówno na progesteronie, jak i estrogenie. Przyjmowanie tabletek odbywa się w 28-dniowym cyklu. W zależności od ich rodzaju oraz zawartych w nich hormonów schemat zażywania odbywa się w cyklu 21+7 dni przerwy lub 28 dni bez przerwy.
A może plastry lub pierścień dopochwowy?
Antykoncepcja hormonalna to jednak nie tylko tabletki. Wielu paniom zależy na ominięciu przewodu pokarmowego (głównie ze względu na choroby jelit, żołądka lub wątroby). Dlatego producenci środków antykoncepcyjnych stworzyli wygodną alternatywę – przyklejany na 7 dni plaster, które stosuje się w cyklu 3 plastry w miesiącu + 1 tydzień przerwy. Na rynku istnieją również specjalne pierścienie, które aplikuje się bezpośrednio do pochwy. Pierścień pozostaje w pochwie przez 21 dni, a po tym czasie należy zrobić 7-dniową przerwę. Zarówno plastry, jak i pierścienie stopniowo uwalniają odpowiednie dawki hormonów, które skutecznie zabezpieczają przed ciążą – na takim samym poziomie jak tabletki.
Indywidualny wybór
Antykoncepcja hormonalna jest wysoce skuteczną metodą, jednak nie można jednoznacznie określić, jaki rodzaj zapewnia najlepsze rezultaty – to kwestia indywidualna, która zależy od zdrowia każdej kobiety, wyników badań oraz historii chorób w rodzinie. Z pewnością plastry i pierścienie są bardziej wygodne niż tabletki, o których trzeba codziennie pamiętać.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |