› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Archeolog dr Grażyna Nawrolska opowie o dawnym Elblągu

› zapowiedzi ponad rok temu    19.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Archeolog dr Grażyna Nawrolska opowie o dawnym Elblągu fot. Archeolog dr Grażyna Nawrolska opowie o dawnym Elblągu

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba świętuje piąty rok działalności! Z tej okazji na pierwsze tegoroczne spotkanie przyjęła zaproszenie archeolog dr Grażyna Nawrolska, która opowie o tym, co ważne w przeszłości Elbląga oraz o tym, co nam z niej pozostało.

W każdą, nawet najdalszą podróż, wyruszamy od progu swojego domu. Wyruszamy ze swojego miasta, miasteczka, wioski. Kuszą nas dalekie lądy i morza. Ale czy znamy to miejsce, w którym żyjemy, jego przeszłość i teraźniejszość? 

– celnie zauważyła założycielka Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba Tamara Frączkowska.

Spotkanie odbędzie się 19 lutego 2020 r. o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Tematem przewodnim będzie prezentacja pod tytułem: "Elbląg. Co nam zostalo z przeszłości?" 

Popularyzatorka historii Elbląga archeolog dr Grażyna Nawrolska jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Podyplomowego Muzealnictwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, pracowniach konserwacji zabytków w Zamościu oraz Gdańsku oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Jest autorką wielu publikacji (m.in. książki "Początki Elbląga w świetle badań źródeł archeologicznych"), wydanych w kraju i zagranicą oraz rzeczoznawcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw archeologii.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.