› zdrowie i uroda |
ponad rok temu
19.01.2017 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Kwas acetylosalicylowy to popularna Aspiryna, po którą każdy z nas czasami sięga. Zastosowań tego leku jest wiele. Pomaga w prozaicznych i stosunkowo popularnych schorzeniach, ale może też uratować życie w przypadku poważniejszych chorób. Kto może przyjmować Aspirynę, kto powinien jej unikać i jaka jest cena tego leku? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.
Aspiryna a krew
Płytki krwi mają to do siebie, że skupiają się w miejscu uszkodzenia naczynia krwionośnego i tworzą skrzep. Dzięki temu krwawienie ustępuje, a rana zaczyna się zabliźniać. Bywa jednak też tak, że płytki zalepiają również wnętrze tętnic i żył. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, która może doprowadzić nawet do utraty życia. Jeżeli wnętrze tętnicy jest pokryte blaszką miażdżycową, nasz organizm zinterpretuje to jako ranę i “wyśle” tam płytki krwi by stworzyły skrzep. Gdy taki skrzep będzie zbyt duży, nastąpi zamknięcie swobodnego przepływu krwi, co może doprowadzić do martwicy mięśnia sercowego, czyli zawału serca. Na szczęście w takich sytuacjach bardzo pomaga Aspiryna ze swoimi właściwościami rozrzedzającymi krew. W krótkiej chwili ten cudowny lek może uchronić Cię przed zawałem serca i hospitalizacją.
Kto powinien brać aspirynę?
Aspirynę powinny przyjmować osoby, które cierpią na miażdżycę lub zaawansowaną chorobę wieńcową, która zagraża ich zdrowiu i życiu. Lek podaje się również osobom po zawale serca, po to, by uniknęły one kolejnego ataku, który zazwyczaj jest dużo cięższy i przynosi o wiele więcej szkód. Aspiryna podawana jest też w profilaktyce zakrzepicy. Lek rozrzedza krew i uniemożliwia płytkom krwi zalepianie tętnic.
Kto nie powinien przyjmować Aspiryny?
Aspiryna pomimo tego, że jest lekiem, który pomaga na wiele dolegliwości, nie zawsze powinien być stosowany. Istnieje bowiem grupa pacjentów, którzy nie potrzebują tego typu medykamentu, a nawet więcej – mogą po nim poczuć się gorzej. Są to:
Czy Aspirynę można przedawkować?
Oczywiście, że tak. Aspiryna jak każdy lek może zostać przedawkowana. Zazwyczaj objawia się to zawrotami głowy, szumami w uszach, wymiotami lub zaburzeniami w widzeniu i słyszeniu. Jeśli lek będzie dalej przyjmowany, możliwa jest nawet kwasica metaboliczna, drgawki, śpiączka, a nawet niewydolność nerek. Bardzo ważne jest więc, by przyjmować Aspirynę zgodnie z zaleceniami lekarza i nie przekraczać dawek, które zostały zapisane. Aspiryna pomimo swojego zbawiennego wpływu na zdrowie, nadużywana, może być bardzo niebezpieczna.
Przeziębienie to dolegliwość, która towarzyszy każdemu człowiekowi. Nie ma osoby, która choć raz w życiu nie załapała infekcji. Jak pozbyć się przeziębienia? Odpowiedź jest prosta: seks i aspiryna. Te dwa leki mogą całkowicie wyleczyć cię z przeziębienia i sprawić, że powrócisz do zdrowia z jeszcze większą energią. Wystarczy tylko nie unikać kontaktów płciowych i wymiany flory bakteryjnej z partnerem lub partnerką oraz stosować się do dawek Aspiryny przepisanych przez lekarza.
Aspiryna Bayer – jak jest jej cena?
Ciężko mówić to o dokładnych kwotach, ponieważ cena tego leku może się nieznacznie różnić w zależności od apteki. Ważne jednak jest to, że Aspiryna Bayer jest o wiele tańsza od popularnych leków, które są reklamowane, a których jedyną zaletą są kolorowe opakowania i skuteczne kampanie reklamowe. W porównaniu z nimi Aspiryna Bayer i jej cena pozytywnie zaskakują każdego, kto jej potrzebuje.
Aspiryna to lek, który powinien znaleźć się w każdym domu. Pomaga on bowiem na wiele schorzeń, które wymagają szybkiej interwencji. Aspiryna Bayer i jej cena sprawiają, że praktycznie każdy może pozwolić sobie na ten medykament i zabezpieczyć się przed zawałem serca, lub miażdżycą. To niezwykle ważne w przypadku osób, które wiedzą, że mają problemy z krzepliwością. Lepiej zabezpieczyć się niż potem żałować. Oczywiście pamiętaj również, że nie możesz przekraczać zalecanych przez lekarza dawek Aspiryny, ponieważ może to prowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zadbaj o swoje zdrowie i wybierz sprawdzony lek, który od lat pomaga pacjentom na całym świecie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |