› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Bańki chińskie – tani sposób na uporczywy cellulit

› zdrowie i uroda ponad rok temu    27.06.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
Bańki chińskie – tani sposób na uporczywy cellulit fot. www.paradise-kosmetolog.blogspot.com

Gumowe bańki chińskie są ostatnio hitem w walce z cellulitem. Gabinety urody  prześcigają się w ofertach, proponując swoim klientkom wszelakie masaże z ich udziałem oraz niemalże natychmiastowe widoczne rezultaty poddania się takim zabiegom. I nie ma w tym cienia kłamstwa, gdyż bańka chińska ma od dawien dawna szeroki wachlarz zastosowań. Możemy jednak zaoszczędzić trochę grosza i zająć się nimi same w domowym zaciszu, wydając jednorazowo od ok. 25 do 30 zł. Takie są ceny gumowych baniek chińskich do kupienia praktycznie w każdej aptece. Możemy je również znaleźć w sklepach internetowych.

 
Na czym to polega?
Każdy masaż służy wzmocnieniu i rozgrzaniu tkanek oraz przyspieszeniu krążenia krwi i limfy. Już te korzyści mogą zbawiennie działać na skórę dotkniętą cellulitem i pozwalają zmniejszyć rozmiar zmian. Ponadto masaż poprawia jakość skóry i tkanek pod nią położonych. Masaż bańkami chińskimi niesie korzyści podobne, jak drenaż limfatyczny, jednak jego wykonanie jest znacznie łatwiejsze.
 
Bańka chińska działa na tej samej zasadzie jak bańki używane przy przeziębieniach, tyle tylko, że jest ona gumowa a zasysanie skóry odbywa się poprzez naciśnięcie bańki i wytworzenie w niej podciśnienia. Ważna uwaga: baniek nie należy przystawiać do skóry, przetrzymując je w jednym miejscu, zaraz po przyłożeniu (zassaniu) należy przystąpić do dość intensywnego tj. szybkiego masażu.
 
Wykonanie:
Przed przystąpieniem do masażu za pomocą baniek chińskich należy dokładnie nasmarować skórę oliwką, aby przyssana bańka mogła z łatwością przesuwać się po powierzchni skóry. Masaż powinien być wykonywany kolistymi lub zygzakowatymi ruchami w kierunku serca, a więc zaczynając od dolnej części ud w górę. Po pierwszych zabiegach przy pomocy baniek chińskich mogą się pojawić niewielkie sińce i ból. Po pewnym czasie jednak te dolegliwości znikają. Skóra i tkanki ulegają wzmocnieniu.
 
Rezultaty:
Aby zauważyć rezultaty należy masować się codziennie. Niezbędna będzie cierpliwość, gdyż nagroda spotka nas dopiero po ok. miesiącu czy dwóch. Warto jednak czekać i nie zrażać się, że nie widzimy efektów już po pierwszym razie. Tak szybkie zmiany możliwe są jedynie dzięki operacjom plastycznym. Kobiety, które wytrwały chwalą się znacznym zmniejszeniem cellulitu i obwodu w udach, nawet o 4 cm w ciągu 2 miesięcy.
 
Na co należy uważać?
Przy masażu, szczególnie na początku mogą pojawić się niewielkie zasinienia i pewna bolesność (cellulit z natury rzeczy jest bolesny), to normalne i po pewnym czasie zjawiska te znikną, bo zarówno skóra i tkanki wzmocnią się. Jeśli jednak dostrzeżemy, że naczynia krwionośne pękają, masażu należy zaprzestać i to bezwzględnie.
 
Masażu bańkami chińskimi nie należy wykonywać w obrębie nerek, łydek, łopatek i biustu – bezwzględnie omijamy te okolice. Jeśli mamy żylaki i nadmierne tendencje do powstawania siniaków bańki chińskie również nie są dla nas. Osoby w ciąży powinny w trakcie masażu bezwzględnie omijać okolice brzucha. Przeciwwskazaniem do masażu jest też menstruacja i choroby lub podrażnienia skóry w miejscach, które zamierzamy masować.
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ baśka
ponad rok temu ocena: 0%  1
Polecam masaż bańką chińską w Klinice BellaMed w Elblągu. Korzystałam rewelka!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.