› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Bateria wannowa – wybór nie taki oczywisty!

› poradnik 3 miesiące temu    27.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bateria wannowa – wybór nie taki oczywisty!

Wybór armatury łazienkowej byłby o wiele prostszy, gdyby chodziło tylko o jej praktyczną funkcję. Niestety obecnie pełni ona również rolę estetyczną, a raczej aranżacyjną. Wystrój całej łazienki jest bowiem ściśle zależny od armatury. Dlatego wybór baterii wannowej, ale też i umywalkowej czy zestawów prysznicowych, nie jest ani prosty, ani oczywisty.

Baterie wannowe natynkowe i podtynkowe

Już na samym początku musimy zdecydować się na sposób montażu baterii. O ile planujemy tylko jej wymianę i poprzednia bateria była natynkowa, to po prostu wybieramy ten sam typ baterii. Inaczej wygląda sprawa w trakcie większego remontu lub budowy domu, kiedy mamy nieco większe pole do manewru, a tym samym większy wybór.

W takiej sytuacji możemy bowiem zdecydować się na baterię podtynkową. Są one bardzo efektowne pod kątem designu, jednak problemy mogą się zacząć w przypadku awarii i konieczności ich naprawy lub wymiany. Niestety w takiej sytuacji musimy liczyć się większym remontem, bo ścianę w miejscu montażu baterii trzeba będzie nieco zdewastować.

Tego typu baterie są bowiem instalowane pod tynkiem, dlatego dostęp do poszczególnych elementów ich konstrukcji jest schowany w ścianie. Oczywiście baterie markowych firm nie powinny się psuć przez wiele lat. Trzeba jednak liczyć się tutaj z dość wysokimi kosztami, bo nie należą one do najtańszych produktów.

Baterie wannowe – o czym trzeba pamiętać?

To, o czym trzeba pamiętać przy zakupie baterii wannowej to odpowiednie dopasowanie długości wylewki, czyli elementu, z którego wypływa woda. Przy wąskiej wannie zbyt długa bateria może znacznie utrudnić wygodne korzystanie z wanny – w tego typu wannach doskonale sprawdzi się dwuuchwytowa bateria wannowa Excellent Keria.

Natomiast zbyt krótka wylewka nie pozwoli nam na swobodne napełnienie wodą jakiegoś pojemnika czy miski. Baterie wannowe mogą być również instalowane na wannie. W tym celu trzeba jednak wywiercić w niej specjalne otwory. Nie każda wanna nadaje się do montażu tego typu baterii.

A może bateria stojąca?

Innym ciekawym rozwiązaniem są baterie wannowe wolnostojące. I wcale nie muszą być montowane przy wannach wolnostojących, ponieważ przy odpowiednim rozplanowaniu łazienki, można je spokojnie zamontować także przy wannie przylegającej do ściany.

Tego typu armatura jest niezwykle efektowna. W kolekcji Excellent Keria znajdziemy nawet baterię wolnostojącą nie tylko w kolorze chromu, ale także w kolorze czarnym, co prezentuje się naprawdę wspaniale i pozwala stworzyć niezwykle unikalną aranżację.

Bateria wolnostojąca wymaga jednak odpowiedniego montażu. Dlatego też takie rozwiązanie stosowane jest zazwyczaj w przypadku generalnego remontu łazienki lub na etapie budowy nowego domu. I niestety, ale jest to również droższa inwestycja niż baterie montowane do ściany czy na wannę. Z drugiej strony tego typu armaturę łazienkową oferują renomowane firmy, których produkty są trwałe, zatem dokonujemy tak naprawdę wyboru na lata, co przy dłuższym użytkowaniu zawsze się zwraca. Dlatego też, jeśli chcemy, aby nasza łazienka była wyjątkowa, to można rozważyć tego typu rozwiązanie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.