› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej. W dodatku nocą (zdjęcia)

› bieżące ponad rok temu    9.05.2015
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 13 / 100%
A A A
28 zdjęćKatarzyna Bukowska (druga od lewej) razem z uczestnikami wczorajszego nocnego bieguKatarzyna Bukowska (druga od lewej) razem z uczestnikami wczorajszego nocnego biegu fot. Ryszard Siwiec

Bieganie nocą jest po prostu fajne - przekonuje Katarzyna Bukowska, trener personalny, fizjoterapeuta i zarazem organizatorka wydarzenia "Elbląg biega nocą". Jak sama mówi, pomysł na taki rodzaj spędzania wolnego czasu zrodził się rok temu, gdy przygotowywała się do biegów ulicznych. Pracowałam wówczas do późna i jedyne co mi pozostawało to trenowanie nocą - wyznaje. Wczoraj razem z grupą elblążan już po raz trzeci wyruszyła z Bulwaru Zygmunta Augusta w 6-kilometrową trasę przez miasto.

Jaki cel przyświeca organizowanemu już po raz trzeci wydarzeniu "Elbląg biega nocą"?

Zbierzmy się w grupie, pobiegnijmy ulicami miasta, zróbmy coś fajnego. 

- mówi Katarzyna Bukowska, organizatorka.

Tworząc wydarzenie na Facebook'u nie przypuszczałam, że będzie taki odzew. Za każdym razem zainteresowanie biegami jest ogromne. Średnio przyciągają ok. 300 sympatyków. Ta ilość osób jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Cieszę się, że mój pomysł się podoba. Za każdym razem biega z nami ok. 40 osób.

- wyznaje i tłumaczy, że proponowany przez nią bieg nie jest zwyczajny. Uzupełniany jest o trening funkcjonalny, który pozwala na wzmocnienie całego ciała. Trasa liczy 6 km i znajdują się na niej trzy przystanki, na których wykonywane są różne ćwiczenia. Nie są one trudne i każdy może zrobić tyle ich powtórzeń, ile zdoła, pracując we własnym tempie.

Pomysł nocnych biegów zyskuje na popularności i coraz więcej osób zaczyna się nimi interesować, Często są to osoby, które dopiero chcą spróbować swoich sił w bieganiu, dlatego na chwilę obecną nie ma mowy o wydłużeniu trasy, jak to zostało zasugerowane przez jednego z uczestników. Chodzi bowiem o to, by jak najwięcej osób mogło brać udział we wspomnianym wydarzeniu.

Najbardziej chciałabym zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Jeśli mają czas, by trenować wieczorem - zapraszam. Pobiegnijcie razem z nami. Spotykamy się raz w miesiącu. Myślę, że każdy znajdzie te półtorej godzinki dla siebie. To okazja dla każdego, by spotkał ludzi, którzy podzielają jego pasję. Zachęcam do uczestnictwa nie tylko w wydarzeniu "Elbląg biega nocą", ale również w innych treningach czy podobnych inicjatywach, organizowanych na terenie miasta. Najważniejsze to jak najwięcej się ruszać, bo ruch to zdrowie.

- podsumowuje Katarzyna Bukowska.

ilość zdjęć 28 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ qzik
ponad rok temu ocena: 100%  2
100 razy lepiej niż nocne jazdy bez celu z wytyczoną trasą
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brooo
ponad rok temu ocena: 0%  1
Biegnij po broooo
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.