› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Biegowe szaleństwo w Lidzbarku Warmińskim już w tę niedzielę. Elblag.net patronem medialnym

› sport 11 miesięcy temu    13.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Biegowe szaleństwo w Lidzbarku Warmińskim już w tę niedzielę. Elblag.net patronem medialnym fot. Michał Topa

Już w najbliższą niedzielę startuje największe biegowe święto na Warmii. W ramach Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim wystartują biegacze z całej Polski. Portal Elblag.net objał patronat medialny nad tym wydarzeniem.

15 kwietnia to data, którą mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego zapamiętają na długo. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia. Ubiegłoroczny sukces Biegu Lidzbarskiego sprawił, że w tym roku impreza zwiększy swoją skalę. W najbliższą niedzielę odbędzie się Festiwal Biegowy w ramach którego biegacze zmierzą się na dystansach 5 i 10km.

Wszystko zacznie się koło godziny 10 na rynku. Będzie tam można skorzystać ze stref relaksu i zabaw, a od 10:40 pod okiem Bartosza Olszewskiego – najszybszego na świecie biegacza Wings For Life, zawodnicy będą przygotowywać się do startu.

O 11:00 równocześnie startują oba biegi. Bieg na 5 km obejmie jedną pętlę wyznaczoną trasą ulicami: Hożą (delikatny podbieg ok. 50m), Wiślaną, Konstytucji 3 Maja, Lipową, Spółdzielców (podbieg 300m), Kościuszki, Polną, Słoneczną, Astronomów (punkt z wodą i nawrotka). Dalej ulicami: Lipową, Krzywą (zbieg 200 m), Kajki, Prostą i znów dotrze na ulicę Hożą. Tu kończy się krótszy bieg. Ci, którzy biegną na 10 km ponownie pokonają tę samą trasę. Limit biegu na 5 km to godzina, biegu na 10 km – 1,5h. Pilotem biegów będzie Grzegorz Lato - polski piłkarz, trener, działacz piłkarski i polityk. Wielokrotny reprezentant Polski i członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Trzykrotny uczestnik finałów mistrzostw świata z 1974, 1978 i 1982.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Hotelu Krasickim. W sobotę będzie otwarte w godz. 13 – 19, a w niedzielę od 7:00 do 10:30. Cena pakietu startowego w biurze zawodów to 100 zł brutto. Depozyt i przebieralnie będą w Domu Środowisk Twórczych „Ratusz” przy ulicy Ratuszowej 5. Będzie można skorzystać z nich w niedzielę w godz. 7-15.

Około godz. 12:45 wystartuje bieg dla dzieci w wieku 5-8 lat, a koło 13, dla tych nieco starszych – 9-13 lat. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, medal oraz pakiet podarunków od Sponsorów. Gorąco zachęcamy do kibicowania najmłodszym zawodnikom!

W międzyczasie przez cały czas będzie można korzystać ze specjalnie przygotowanych stref grilla Knorr, strefy dla dzieci z dmuchanymi zabawkami oraz strefy relaksu.

O godz. 13:30 rozpocznie się celebracja i wręczenie nagród zawodnikom. Uwaga: Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika to aż 96 nagradzanych miejsc w różnych kategoriach!

Odbywający się 15 kwietnia Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim to wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć. Sportowe emocje, atrakcje dla całej rodziny oraz niezapomniana atmosfera! Do zobaczenia w niedzielę!

Więcej informacji znajdziecie w naszym poprzednim artykule.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.