› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Biżuteria ze stali chirurgicznej – poznaj jej zalety

› poradnik 7 miesięcy temu    26.06.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Biżuteria ze stali chirurgicznej – poznaj jej zalety

Biżuteria od wieków stanowi jeden z najważniejszych elementów upiększających wygląd człowieka. Dawniej wykonywano ją wyłącznie z metali szlachetnych i drogocennych kamieni, dlatego na jej zakup mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na rynku znajdziemy najróżniejsze rodzaje biżuterii, w tym takiej, która jest dostępna nawet na przeciętną kieszeń. Dobrym przykładem będzie tutaj bardzo modna biżuteria ze stali chirurgicznej. Jakie są jej zalety? Tego dowiesz się już z naszego artykułu.

Nowoczesny design

Biżuteria ze stali chirurgicznej wcale nie jest wybierana tylko przez osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup produktów ze złota czy srebra. Bardzo chętnie sięgają po nią wszyscy, którzy cenią sobie połączenie nowoczesności z elegancją. Taka biżuteria świetnie prezentuje się na osobach w każdym wieku, a szczególnie polecamy ją ludziom młodym, aktywnym, chcącym zachować umiar w tworzeniu swoich stylizacji.

Czy wiesz, że…

biżuteria ze stali chirurgicznej wcale nie jest tylko srebrna? Dostępne są również np. warianty w kolorze złota.

Atrakcyjna cena

Niewątpliwie jedną z kluczowych zalet biżuterii ze stali chirurgicznej jest to, że można ją kupić w naprawdę dobrej cenie – szczególnie, gdy do porównania weźmiemy biżuterię srebrną, nie wspominając już o złotej. To idealna propozycja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki, ale nie chcą rezygnować z noszenia efektownych ozdób. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest również świetnym pomysłem na niedrogi prezent.

Wysoka trwałość

Stal chirurgiczna jest twardsza od srebra, z którym często się ją porównuje. Ta cecha ma przełożenie na trwałość biżuterii, która nie poddaje się tak łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Możesz ją intensywnie eksploatować, nosić ją codziennie i nie przejmować się zarysowaniami, zmianą koloru czy tym bardziej korozją. Nie ma również mowy o tym, aby przez przypadek połamać czy zgnieść elementy biżuteryjne wykonane ze stali chirurgicznej.

To warto wiedzieć

Stal nierdzewna jest niewrażliwa na działanie promieniowania UV, dlatego kontakt ze słońcem nie ma wpływu na zmianę koloru biżuterii. Nie musisz jej więc przechowywać w specjalnym pudełku i chronić przed światłem dziennym.

Co równie ważne, biżuteria ze stali chirurgicznej nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. Nie trzeba jej też czyścić ani specjalnie pielęgnować. Ma właściwości antybakteryjne, stąd nie musisz mieć obaw przed założeniem np. od dawna nienoszonego pierścionka czy bransoletki.

Hipoalergiczność

Na koniec zostawiliśmy sobie bardzo ważny argument przemawiający za tym, aby nosić biżuterię ze stali chirurgicznej. Jest to materiał hipoalergiczny, co oznacza, że bezpośredni kontakt z nim nie wywołuje reakcji alergicznej skóry. Pod tym względem biżuteria ze stali chirurgicznej wypada o wiele lepiej niż ta, która zawiera domieszki niklu czy siarki.

Czy te zalety przekonały Cię, aby kupić swoją pierwszą biżuterię ze stali chirurgicznej? Jesteśmy pewni, że tak!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.