› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Bukiety ślubne - poradnik dla Panny Młodej

› poradnik 11 miesięcy temu    29.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Bukiet to jeden z atrybutów Panny Młodej. Warto więc pochylić się nad jego wyborem.

Wybierz motyw

Bukiet, dekoracje, ewentualny wianek we włosach - to wszystko powinno być spójne, połączone wspólnym motywem przewodnim. Wtedy ma się wrażenie, że cała kompozycja ślubu i wesela to bardzo przemyślany koncept. Przykład? Jeśli decydujemy się na wesele w stylu prowansalskim, świetnie sprawdzą się delikatne, polne kwiaty, lawenda i tym podobne. Wtedy we włosy można wpiąć wianek, będący uzupełnieniem dekoracji i pasujący do niego bukiet, jak czytamy również w innym artykule o bukietach ślubnych. Pasujący zarówno pod względem kolorów jak i gatunków kwiatów.
Jak rozwiązać problem, który pojawia się gdy kolorystyka sali weselnej i kościoła lub urzędu stanu cywilnego jest na tyle kontrastowa, że trudno jest dobrać te same barwy kwiatów? Zawsze dobrze sprawdza się biel i kolor kremowy, ewentualnie inne pastelowe barwy. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór tych samych gatunków kwiatów do obu miejsc, które będą różnić się barwą, na przykład w kościele postawić na biel, w sali weselnej na róż łączoną z bielą i w takiej tonacji utrzymać bukiet. 

Dogadaj się z florystką

Osobą, z którą trzeba sobie dokładnie porozmawiać jest florystka. To ona będzie odpowiedzialna za stworzenie kompozycji. Warto więc opowiedzieć jej o naszej wizji dekoracji, powiedzieć co lubimy, co nam się nie podoba. Przede wszystkim, nie dajmy się przekonać do niczego wbrew sobie. Jeśli nie chcemy w bukiecie żadnych piór i kryształków, wyraźnie do zaznaczmy. Oczywiście, dobrze jest zostawić florystce pewną swobodę, tak aby mogła wykorzystać swój talent i inspiracje, ale powinniśmy zdecydowanie czuwać nad efektem końcowym.
Warto posłuchać rad florystki co dobierania gatunków kwiatów. To ona podpowie nam, które gatunki wytrzymają dłużej, a które kwiaty stracą płatki dość szybko. Istotne jest także to, żeby wziąć pod uwagę porę roku. Róże będą łatwo dostępne zawsze. Pięknie też się prezentują. Do wiosennych kwiatów należą tulipany a także konwalie. W lecie pokusić się można o piwonie czy słoneczniki. Jesień z kolei to czas, kiedy wykorzystać można na przykład pięknie dobarwiającą bukiet gałązkę jarzębiny. Zimą, a szczególnie w okresie świątecznym, dobrze będzie wyglądał ostrokrzew.

Typy bukietów

Wybrać można jeden z wielu rodzajów bukietów. Najbardziej popularny jest biedermaier. Stanowi on zwartą pól-kulę, z różnych, ułożonych rzędami kwiatów. Bukiet jest dosyć niewielki a więc i wygodny dla Panny Młodej. Innym typem jest kaskada, która "wylewa się" z rąk narzeczonej. Nadaje się dobrze to mniej strojnych sukien. Ciekawy jest też pomander. Kształtem i wykonaniem przypomina biedermaier, ale ponieważ zawieszony jest na wstążce, można go przewiesić przez rękę.

Symbolika kwiatów

Nie od dziś wiadomo, że kwiaty mają swój własny "język" i symbolizują pewne uczucia. Tę wiedzę można wykorzystać, wybierając kwiaty do ślubnego bukietu. Bez oznacza szczęście, lilie - niewinność. Róża o symbol namiętności, miłości, ale i wierności. Fiołek także związany jest właśnie z wiernością. Konwalie oznaczają zgodę. W zasadzie każdy kwiat coś "mówi", dodatkowe znaczenie mają także barwy. Czerwień kojarzy się z miłością, biel z niewinnością. Warto wziąć to pod uwagę. 

Bukiet ślubny powinien być dopełnieniem kreacji jak i dekoracji w tym wyjątkowym dniu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.