› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Buty - jak kupować w Internecie?

› poradnik 11 miesięcy temu    13.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Buty - jak kupować w Internecie?

W dobie obecności Internetu niemalże w każdej sferze życia, również zakupy wykonujemy korzystając z sieci. Wydawać by się jednak mogło, że pewnych rzeczy nie da się kupić w Internecie tak, by być zadowolonym. Zawsze przed dokonaniem zakupu, wybierając buty czy odzież chcemy je przymierzyć, sprawdzić jak w nich wyglądamy, czy są wygodne i czy wybrany rozmiar lub fason nam pasują. Buty odpowiednie dla naszej stopy, pasujące odcieniem na przykład do sukienki - jak je kupić patrząc tylko na zdjęcia i informacje w sklepie internetowym?

Obuwie dostępne w Internecie
 

Nie trudno znaleźć sklep z butami w Internecie. Trudniej natomiast znaleźć takie miejsce, które będzie miało dostatecznie szeroką ofertę, obuwie tylko dobrej jakości, znanych marek w konkurencyjnej cenie, a dodatkowo będzie wzbudzać zaufanie i przynosić komfort zakupu. Wielokrotnie można natknąć się na potencjalnie najlepsze oferty na różnorakich portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych, jednak obuwie tam sprzedawane, jeżeli sprzedawcą nie jest oficjalny sklep, może mieć wątpliwe pochodzenie, a co za tym idzie również jakość. 

Jeżeli znajdziemy sklep oferujący buty, który nas zainteresował, warto zapoznać się z opiniami na temat realizacji zamówień i samej działalności firmy. Duża ilość dobrych opinii oraz szeroka oferta sklepu, czyli na przykład zarówno buty damskie, dziecięce, jak i obuwie męskie może nas utwierdzić w wyborze. Warto, by firma prowadząca sklep internetowy posiadała również oddziały stacjonarne - dzięki temu mamy większą pewność, że w razie potencjalnych problemów będziemy mieli gdzie się zwrócić.

Jak dopasować buty kupując zdalnie?
 

Kiedy już znajdziemy interesujący nas sklep, pojawia się pytanie: jak znaleźć buty, które będą nam najbardziej odpowiadały? Może to nie być to łatwe na odległość - dlatego bardzo ważne jest, by sklep posiadał dokładne zdjęcia modeli obuwia, najlepiej z wielu perspektyw. Istotny jest też opis cech, najlepiej w formie tabeli oraz dostępnych rozmiarów. Warto przy wyborze wzorować się na wygodnych i sprawdzonych fasonach.

Ale to może nie wystarczyć, bo jeżeli odcień wybranego obuwia na zdjęciu czy jego rozmiar wyda się właściwy, a po otrzymaniu przesyłki jednak nie do końca odpowiada naszym wyobrażeniom? Albo chcemy spróbować czegoś nowego, na przykład kobieta chodzi na co dzień w obuwiu sportowym, a interesują ją buty damskie na wysokim obcasie na specjalne okazje? Co wtedy?

Prawo konsumenta w przypadku zakupu zdalnego pozwala na odstąpienie od zawartej umowy zakupu bez podania przyczyny w terminie do 14 dni. Jak się okazuje, niejednokrotnie sklepy internetowe oferują szersze możliwości sprawdzenia obuwia niż stacjonarny sklep z butami. Obuwie zakupione zdalnie można przetestować, a jeżeli okaże się nietrafione, oddać bez ponoszenia konsekwencji nawet do 30 dni. W zwykłych sklepach oferujących buty zwrot po miesiącu najczęściej jest niemożliwy.

Buty - czy warto korzystać z promocji?

Sklepy internetowe często oferują obuwie w promocyjnych cenach. Warto z takich ofert korzystać, ale należy robić to z pewną ostrożnością - należy zaznajomić się dokładnie z ofertą i poznać przyczynę obniżki ceny, by nie okazało się, że obuwie jest na przykład niepełnowartościowe lub udział w promocji cenowej uniemożliwia na przykład darmową przesyłkę czy zwrot.

Oczywiście tego typu oferty występują również w godnych zaufania sklepach, które przez specjalne promocje chce zachęcić klientów do zakupów w żaden sposób nie ograniczając ich praw. Zawsze jednak warto się upewnić, by potem nie być niemiło zaskoczonym.

Zakup obuwia w Internecie może okazać się pod wieloma względami lepszy niż gdy wybór pada na tradycyjny sklep z butami. Warto jednak skorzystać z przedstawionych w artykule rad, by pierwsze buty zakupione na odległość nie okazały się ostatnimi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.