› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

„Chcą bym pracowała w niedzielę? Niech zrobią to samo” - mówi pracownica elbląskiej „Biedronki”

› bieżące ponad rok temu    16.07.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
„Chcą bym pracowała w niedzielę? Niech zrobią to samo” - mówi pracownica elbląskiej „Biedronki” fot. internet

Postulat zakazu handlu w niedzielę podzielił Polaków prawie po połowie. Być może właśnie dlatego ta przedwyborcza obietnica Prawa i Sprawiedliwości nie została dotąd zrealizowana. Na to, by tak wreszcie się stało naciskają związkowcy, którzy o wolne niedziele walczą od dawna.

 

Rząd i wspierający go parlamentarzyści proponują rozmaite wyjścia kompromisowe. Jednym z nich jest skrócenie niedzielnej pracy placówek handlowych do godziny 13, a drugim – wprowadzenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu, przy normalnej pracy w dwie następne.

 

Związkowcy niechętnie patrzą na te propozycje, choć, w ostateczności, są gotowi do kompromisu.

Moglibyśmy się zgodzić na wariant z dwiema niedzielami z zakazem handlu, a w pozostałe niedziele sklepy pracowałyby tylko na jedną zmianę – powiedział „Rzeczypospolitej” Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ „Solidarność”.

Dwie niedziele wolne od pracy dla pracowników sieciówek to jednak dla niektórych o dwa dni wolne za dużo.

Kiedy mam zrobić zakupy? W tygodniu przecież pracuję – mówi pani Karolina, 35-letnia elblążanka.

Pracownice elbląskich „Biedronek”, z którymi rozmawiał nasz reporter skarżą się na wyczerpującą, ciężką pracę.

Ludzie od nas odchodzą, więc ci co zostają muszą pracować ciężej niż dotąd. Co tu mówić o wolnych niedzielach, jak są kłopoty z wzięciem urlopu w lecie – mówi jedna z kobiet.

Druga z kasjerek nie kryje rozgoryczenia postawą zwolenników handlu w niedzielę.

Gdyby ktoś chciał ich pozbawić wolnych sobót, to pewnie wyszliby na ulicę. A nam nie chcą dać prawa nawet do niedzieli z rodziną. Tym, którzy chcieliby bym pracowała w niedzielę, radzę by zrobili to samo – kobieta nie kryje emocji.

A jakie jest Państwa zdanie?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ James1998
10 miesięcy temu 13
jestem za pracą w niedzielę. Czasami tylko w weekendy mam czas na zakupy, jak równiez na wyjście do siłowni, muzeum, kina czy czegos takiego. W tygodniu nie mam na to czasu - praca, dom, dzieci. Jeśli nie będzie można pracować w niedzielę, to co mam robić siedzieć w domu? Nigdzie nie będe mogła wyjśc, zabrać dzieci? No bo kiedy? Co to za życie... Bez przyjemności. Nie moja wina, że w tygodniu nie mam na nie czasu, dopiero w weekend mogę pooddychać kulturą, wyjśc, poznać nowych ludzi, nowe miejsca.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MartikaKoko
12 miesięcy temu ocena: 100%  12
Jeżeli ktoś chce pracować w niedzielę - niech pracuje. Jednak - według mnie - nie powinno to być z góry zakazane. Wszystko tak na prawdę leży po stronie uczciwości pracodawcy, z którymi jak wiadomo czasem bywają problemy. Dlatego warto nie dawać na sobie zarabiać w lichej firmie która nie jest fair wobec pracownika - pracy jest w Polsce coraz więcej więc i pracodawcy nie mogą sobie już na tyle pozwalać.   Ja założyłam swoją własną firmę i teraz mogę żyć tak jak chcę. Jestem masażystką i na pracę nie narzekam :)   Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tisel
12 miesięcy temu ocena: 100%  11
A co z pracownikami gastronomii?! Nie dostaną wilnego, bo bązowie, związków w niedziele zrą w knajpach. W jednej z elbląskich firm gastronomicznych ludzie pracują po 12 godzin dziennie. Tajemnica poliszynela ;)
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gru
12 miesięcy temu ocena: 100%  10
Też pracuję w niedzielę a także w dni ustawowo wolne. Niekiedy prace zaczynam przed godz 4:00 niekiedy kończę o 23:30.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
12 miesięcy temu ocena: 100% 9
Podaj gdzie ,poniewaz prawo wypowiada sie w tej kwesti bardzo wyraznie!...po ilu godzinach pracy ,nalezy Ci sie odpoczynek i ile godzin dziennie mozesz pracowac . A skoro wlascieciel lokalu tak was wykorzystuje i nie chce zatrudnic wiecej osob!.. wiadomo, kazda osoba wiecej ,to minus dla jego kieszeni.
~ lukasz12700
12 miesięcy temu ocena: 100%  8
nawet więźniowie maja w niedziele wolne. życze wszystkim taniego oleju
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRAWDA
ponad rok temu ocena: 100%  7
Co z tego ze pracują w niedzielę skoro nie mogę wziąć dnia wolnego. A jak już wezmę to po co jak wszyscy są w pracy a reszta w szkole.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mr.x
ponad rok temu ocena: 45%  6
zawsze można zmienić pracę
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zmęczona
ponad rok temu ocena: 60%  5
Wolne niedzielę lub 2 niedzielę pracujące a reszta pierwsza zmiana mi odpowiada. A nie tak jak teraz. Ja np nie mialam wolnego dnua w tym tygodniu. To tego poniedziałek 9-21 sobota 9-21 i niedziala 10-20, a gdzie czas dla siebie? Odpoczynek? Wolny weekend?
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eh
ponad rok temu ocena: 61%  4
Nie popadajmy w paranoję. Skoro tak to dajmy wolne wszystkim: szpitalom, remizom strażackim, restauracjom, domom opieki społecznej, policji. Bo wszyscy tam pracujący, pracują w weekendy i zgodnie z prawem na każde 7 dni przypadają 2 dni wolnego czyli tak jak każdy Panie w Bierdonce mają 2 dni w tygodniu wolnego. Najłatwiej narzekać nie patrząc na innych.
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AmX
12 miesięcy temu 3
Biedronka po raz kolejny ponad prawem? ;)
~ 91
ponad rok temu ocena: 39%  2
Kobieta ktora pracuje caly tydzien prowadzi dom i wychowuje dzieci moze sobie czas tak zorganizowac ze w niedziele nie musi isc do Biedronki robic zakupow.Niech pomysli o tych ktorzy tez maja rodziny i dzieci i w niedziele musza przyjsc do pracy wlasnie dla takich niezorganizowanych klientek jak ona.Niech sama popracuje w niedziele to zobaczy jak to jest.EGOISTKA!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ell
12 miesięcy temu ocena: 100% 1
Czy lekarze, pielęgniarki, obsługa stacji benzynowej, pracownicy pogotowia wodnego i tp. też są egoistami? Kolejarz, pilot, stewardesa, pracownicy domów pomocy, opiekunowie domów dziecka też są egoistami? Ile mam jeszcze wymienić aby ktoś zrozumiał, że to praca i wolny wybór pracownika. Nie podoba Ci się zmień pracę.!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.