› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Ciemny brąz czy hebanowa czerń?

› poradnik 10 miesięcy temu    20.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ciemny brąz czy hebanowa czerń?

Nie zawsze kobiety marzą o włosach blond. I choć może to niektórych dziwić, często to fryzura w ciemnym brązie lub hebanowej czerni jest najbardziej pożądana. Nawet blondynki często odrzucają jasne odcienie brązu. Farby do włosów oczywiście zapewnią im wymarzony efekt, ale trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, że powrót do naturalnego koloru może być trudny i zajmie wiele tygodni.

Ciemne odcienie brązu lub wręcz hebanowo czarne włosy to dla pań o znacznie jaśniejszych fryzurach duże ryzyko. Niestety, nie wiadomo do końca, czy kobieta będzie dobrze czuć się w tak ciemnych włosach. Prawdą jest to, że czarny, a nawet ciemnobrązowy kolor może się dość szybko znudzić, a nawet zacząć męczyć. Choć to piękne barwy, mogą wywoływać obniżenie nastroju, co zimą czy jesienią, gdy mamy niewiele słońca, może być szczególnie dokuczliwe. Do tak radykalnej zmiany koloru włosów nie można przystąpić bez planu na później. Jeśli znudzi ci się tak ciemna fryzura, musisz wiedzieć, jakie będą możliwości powrotu do naturalnego koloru lub złagodzenia tej stylizacji. Zanim sięgniesz po farbę, porozmawiaj na ten temat ze swoim stylistą.

Ciemne odcienie brązu i czerń – dla kogo?

Panie, które chciałyby na swoich włosach zobaczyć te kolory, powinny najpierw przyjrzeć się swojej twarzy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne, bo co ma kształt twarzy do koloru… A jednak. Ciemne odcienie brązu, podobnie jak hebanowa czerń, bardzo, ale to bardzo wyostrzają rysy twarzy. Bardzo szczupła twarz, z wystającymi ostro kościami policzkowymi, będzie wyglądała jeszcze szczuplej. Okrągła buzia będzie znacznie pełniejsza. Wystający, spiczasty podbródek będzie jeszcze bardziej ostry.

Niektórzy twierdzą że ciemne odcienie brązu i czerń postarzają. I choć to nie do końca prawda, to jednak coś w tym jest. Osoby o młodzieńczej cerze będą wyglądały bardzo dobrze, a te wyraziste kolory nie będą dodawać im lat. Jeśli jednak na buzi pojawiły się już zmarszczki, jeśli cera nie jest już tak świeża, to ciemna fryzura bardzo podkreśli te mankamenty. W takiej sytuacji znacznie lepiej przełamać pasemkami czy refleksami zarówno czerń, jak i ciemne odcienie brązu. Farby do włosów dostępne na rynku dają mnóstwo możliwości w tym zakresie.

Radykalna, domowa koloryzacja

Taką koloryzację można bez problemu wykonać samodzielnie w domu. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że zarówno ciemne brązy, jak i czerń są bardzo trudne w spłukiwaniu – i to nie tylko z włosów. Zafarbowana skóra czoła, uszu czy szyi wymaga mozolnego czyszczenia. Ręce muszą być chronione rękawiczkami, bo inaczej będą wyglądać okropnie przez kilka dni. Trzeba też uważać na łazienkowe blaty oraz fugi, aby ich nie zabrudzić, bo doprowadzenie ich do porządku może zająć wiele godzin.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.