› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Co powinien zawierać skuteczny krem na cellulit?

› bieżące ponad rok temu    11.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Co powinien zawierać skuteczny krem na cellulit?

Cellulit jest problemem estetycznym i zdrowotnym dotykającym większość kobiet. Jest to schorzenie tkanki łącznej polegające na nierównomiernym rozmieszczeniu pod skórą komórek tłuszczowych tworzących grudki. Komórki są otoczone wodą i toksynami, produktami ubocznymi metabolizmu komórkowego, a mikrokrążenie na obszarze objętym cellulitem jest słabsze.

Czym jest cellulit?

Mimo że jest to powszechnie występujące schorzenie, nie oznacza, że nie można jemu przeciwdziałać. Wprost przeciwnie - należy zwalczać pomarańczową skórkę, ponieważ cellulit, który nie jest leczony, tylko się pogłębi. Schorzenie to ma kilka stadiów rozwoju. W pierwszym stadium zmiany są widoczne tylko przy ściśnięciu fałdy skóry palcami, a w ostatnim nierówności są duże i dostrzegalne gołym okiem. Jeśli zaniedbamy skórę, wówczas na ostatnim etapie oprócz defektu wizualnego pojawia się poważny problem medyczny, ponieważ grudki powodują ból. Warto więc przystąpić do walki z cellulitem nie tylko dla lepszego samopoczucia, ale i dla własnego zdrowia.

Pielęgnacja antycellulitowa

Najpopularniejszą metodą zwalczania cellulitu są kremy i balsamy antycellulitowe. Co powinny zawierać, aby wykazywać wysoką skuteczność? Sprawdzając listę składników danego kosmetyku należy upewnić się, czy krem na cellulit zawiera substancje o właściwościach:

  • pobudzania lipolizy, dzięki której zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych pod skórą. Takie działanie ma m.in. żeń-szeń, kofeina, retinol, karnityna oraz imbir;
  • uszczelniających naczynka krwionośne, wzmacniających mikrokrążenie. Rośliny mające takie działanie to m.in. algi, miłorząb japoński, bluszcz pospolity, skrzyp polny oraz arnika górska;
  • detoksykujących, ponieważ toksyny znajdujące się przy komórkach tłuszczowych powodują ich dalszy rozrost. Na ten problem pomagają m.in. algi, ekstrakt z kasztanowca, kofeina;
  • nawilżających i ujędrniających skórę. Za te właściwości odpowiadają w kremie m.in. witaminy, kwasy tłuszczowe oraz olejki np. migdałowy, arganowy lub z kiełków pszenicy.

Ważne jest również, aby balsam na cellulit nie zawierał sztucznych dodatków i konserwantów, które mogą podrażniać już obciążoną toksynami skórę, a także kumulować się w organizmie.

Krem na CELLULIT SINIAL

Przykładem kosmetyku zawierającego substancje spełniające wymienione wcześniej funkcje jest krem na cellulit SINIAL. Są to przede wszystkim:

  • kofeina, która znajduje się na pierwszym miejscu w składzie. Wysokie stężenie tego składnika gwarantuje skuteczność w pobudzaniu lipolizy, zapobieganiu dalszemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej, przyspieszaniu mikrokrążenia i usuwaniu toksyn;
  • ekstrakt z alg, które mają silne działanie detoksykujące i wzmacniające mikrokrążenie;
  • ekstrakt z guarany – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej;
  • wyciąg z bluszczu – dzięki zawartym w nim flawonoidom poprawia mikrokrążenie i wzmacnia naczynka włosowate, kwasy chlorogenowy i kawowy pobudzają proces lipolizy, saponiny powodują usuwanie wody i toksyn z tkanek, hederyna ma działanie ujędrniające;
  • ekstrakt z bylicy boże drzewko – poprawia ukrwienie skóry, wzmacnia ją i tonizuje;
  • rutyna – poprawia elastyczność ścian naczyń krwionośnych, ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwobrzękowe;
  • wyciąg z kory kasztanowca – zawarte w nim bogactwo składników: flawonoidów, saponin, garbników i witamin uszczelnia naczynka krwionośne, działa przeciwobrzękowo i detoksykująco;
  • kwas askorbinowy – ma właściwości przeciwrodnikowe, przeciwstarzeniowe i ujędrniające;
  • ekstrakt z ruszczyka kolczastego – poprawia szczelność naczynek krwionośnych, działa przeciwobrzękowo i nawilżająco na skórę.

Powyższe zestawienie składników wskazuje, że krem antycellulitowy Sinial wpływa na poprawę skórki pomarańczowej we wszystkich aspektach, czyli pod kątem spalania komórek tłuszczowych, ujędrniania i nawilżania skóry, detoksykacji oraz poprawy krążenia. Z uwagi na wielogodzinny kontakt skóry z kosmetykiem, musi mieć on bezpieczny i przebadany skład. Balsam Sinial nie zawiera chemicznych dodatków i substancji drażniących wpływających negatywnie na skórę i przenikających do organizmu.

Więcej o kremie SINIAL przeczytasz na stronie portalu KAFETERIA: https://kafeteria.pl/ziu/krem-antycellulitowy-i-inne-sposoby-na-cellulit-a_10751

Stosowanie balsamu

Krem na cellulit przyniesie rezultaty tylko, jeśli będzie stosowany regularnie. Oznacza to wcieranie kremu minimum raz dziennie. Warto wybrać do tego celu porę wieczorną po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana i rozmiękczona, co zapewni lepsze wchłanianie balsamu. Wcieranie kosmetyku warto połączyć z masażem, co zdecydowanie poprawi ukrwienie skóry i jej stan.

Zabiegi na cellulit

Walkę z cellulitem warto wspomóc odpowiednio dobranymi zabiegami. Jeśli zdecydujemy się na wizytę u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej, możemy zdecydować się na zabiegi na cellulit, takie jak:

  • mezoterapia – wstrzykiwanie do skóry substancji aktywnych poprawiających krążenie lub spalanie tłuszczu;
  • endermologia – masaż głowicą powodujący zmiany ciśnień i polepszenie ukrwienia skóry;
  • drenaż limfatyczny – masaż, który usprawnia krążenie krwi i limfy oraz usuwanie toksyn;
  • karboksyterapia – wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla, co skutkuje poprawą metabolizmu;
  • body wrap – nałożenie na skórę preparatów poprawiających krążenie, owinięcie się folią, aby zwiększyć wchłanianie kosmetyków.

Współczesna kosmetologia daje możliwość skorzystania z wielu innowacyjnych zabiegów. Wymienić można tu chociażby takie rozwiązania, jak: Cellu M6 Integral, Venus Legacy, Icoone, Pollogen Legend, Maximus oraz Dermapen/Mezopen. Są to nowoczesne, profesjonalne propozycje, które działają skutecznie, ale bezinwazyjnie. Zwalczają wszystkie przyczyny wpływające na powstawanie cellulitu, przyśpieszają proces lipolizy, a także wykazują działanie drenujące. – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Jeśli dana osoba nie ma możliwości finansowych, aby skorzystać z któregoś z zabiegów, może sama zastosować pielęgnację poprawiającą stan skóry i likwidującą cellulit. W domu również można przeprowadzić zabieg body wrap przy użyciu balsamu antycellulitowego Sinial oraz dużej ilości folii. Warto wówczas przykryć się również kocem, aby pod wpływem ciepła nastąpił lepszy efekt. Do samodzielnych zabiegów warto również zaliczyć masaż szorstką rękawicą lub rollerem. Masaż powinien być przeprowadzany w kierunku od stóp do wyższych partii ciała. W jego wyniku nastąpi poprawa krążenia oraz usuwanie toksyn z tkanek. Korzystny dla skóry będzie również naprzemienny prysznic, czyli polewanie się na zmianę ciepłą i zimną wodą. Jest to bardzo naturalny środek na polepszenie krążenia i ujędrnienie ciała. Warto rozważyć również wprowadzenie żeli peelingujących skórę. Kosmetyki te usuwają martwy naskórek, pobudzają skórę do odnowy i zapewniają lepsze wchłanianie balsamu antycellulitowego.

Po wprowadzeniu wszystkich powyższych zabiegów nie ma możliwości, żeby stan skóry nie uległ poprawie a cellulit zmniejszeniu.

Kosmetyki na cellulit

Jak już wspomniano najpopularniejszą metodą zwalczania cellulitu są kosmetyki, a najczęściej z nich stosowanym jest balsam na cellulit. Ma on najdłuższy kontakt ze skórą, ponieważ wcieramy go i pozostawiamy na niej na wiele godzin. Kluczowe jest wybranie odpowiedniego produktu o wartościowym i skutecznym składzie.

Pielęgnację antycellulitową warto uzupełnić również odpowiednim żelem pod prysznic zawierającym substancje aktywne poprawiające krążenie oraz pozbawionym konserwantów. Jeśli ktoś nie lubi żeli pod prysznic, może kupić mydło w kostce. Obecnie na rynku dostępne są również mydła przeznaczone do likwidacji pomarańczowej skórki, zawierające naturalne olejki lub oliwę z oliwek.

Kolejnym kosmetykiem, który warto mieć na półce, gdy walczymy z cellulitem, jest wspomniany wcześniej peeling. Należy go stosować 1-2 razy w tygodniu, aby osiągnąć wymarzony efekt.

Wszystkie te kosmetyki pełnią rolę uzupełniającą do balsamu antycellulitowego. Warto je włączyć do walki z pomarańczową skórką, ponieważ im więcej metod zastosujemy, tym większa szansa powodzenia.

Zobacz również: Ranking kosmetyków na cellulit

Wszechstronne działanie

Stosowanie kosmetyków, balsamu antycellulitowego oraz masaży nie wystarczy, jeśli nie zadbamy o pozostałe aspekty życia. Jeśli zaniedbujemy codzienną dietę, żywimy się przetworzonymi produktami bogatymi w cukier i tłuszcze, wówczas żaden balsam nie zdziała cudów.

Pozbycie się cellulitu oznacza wykorzenienie szkodliwych nawyków, czyli nie tylko radykalne ograniczenie niezdrowego jedzenia, ale również odstawienie napojów gazowanych. W walce z cellulitem absolutnie nie wolno zapominać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, ale należy pić przede wszystkim wodę.

Zalecana codzienna ilość wody dla dorosłego człowieka wynosi przeciętnie od 1,5 do 2 litrów na dobę, ale jest to zależne od aktywności fizycznej, temperatury powietrza i innych pokarmów. Im osoba bardziej aktywna, im wyższa temperatura, tym większa potrzeba, aby uzupełnić płyny. Jeśli spożywamy dużo półpłynnych produktów tj. jogurtów, zup-kremów, wówczas nasze zapotrzebowanie na wodę może być trochę niższe.

I na koniec rada - również ruch jest kluczowy. Nie jest wymagane zacięcie olimpijczyka, ale szybki spacer lub rezygnacja z windy to nawyki, które każda zdrowa osoba może wprowadzić do swojej codziennej rutyny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.