› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czarna lista błędów w aranżacji łazienki. Znasz jej zawartość?

› poradnik ponad rok temu    12.05.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Czarna lista błędów w aranżacji łazienki. Znasz jej zawartość?

Niewłaściwie dobrane oświetlenie, przypadkowe akcesoria łazienkowe, niefunkcjonalne przesłony okienne to tylko kilka wybranych błędów, które mogłeś popełnić projektując wnętrze swojej łazienki. Sprawdź, czy na naszej czarnej liście nie ma czegoś, co uszło twojej uwadze.

Błędy, które dyskwalifikują wnętrze twojej łazienki

1. Zdecydowałeś o roletach klasycznych wolnowiszących

Nie każda przesłona okienna do wnętrz sprawdzi się w łazience. Długotrwała ekspozycja na wilgoć może być powodem, dla którego tkanina klasycznej rolety wolnowiszącej zostanie zniszczona przez pleśń i grzybnie - szczególnie, jeśli łazienka nie jest wentylowana.

Rozwiązaniem tego problemu mogą być tradycyjne żaluzje z lamelami wykonanymi z aluminium, które pozostają niewrażliwe na działanie wody lub rolety materiałowe z tkaniną pokrytą gumą (tzw. rolety wodoodporne).

2. Wyłożyłeś łazienkę jasnymi płytkami tak, jak wszyscy twoi znajomi

Masz małą łazienkę, w której nie ma okna? Trzymaj się błyszczących i ciemnych płytek oraz frontów mebli.

Wnętrza ciepłe o odcieniach beżu, wanilii i jasnej brzoskwini to rozwiązania zarezerwowane dla właścicieli przestronnych łazienek z bezpośrednim dostępem do światła dziennego.

3. Wybrałeś przypadkowe akcesoria łazienkowe

Raz kupione akcesoria łazienkowe powinny wystarczyć ci na wiele lat użytkowania. Tanie mydelnice i wieszaki na ręczniki wykonane ze zwykłej stali korodują szybciej niż myślisz.

  • W wielu sklepach z armaturą łazienkową znajdziesz produkty drugiej kategorii, które chociaż są rzeczywiście tańsze w zakupie, to oszczędność w domowym budżecie jest tylko pozorna – mówi nam ekspert Sanco Design, dystrybutor nierdzewnych akcesoriów łazienkowych.

Wybieraj spośród sprawdzonych dostawców, których produkty są niklowane, tj. zabezpieczane przed długotrwałym działaniem wilgoci i bezpośrednią ekspozycją na wodę.

4. Uległeś urokowi naturalnego kamienia

Naturalny kamień, a w tym m.in. czarny marmur chociaż rzeczywiście wygląda nieprzeciętnie, to jego właściwości funkcjonalne pozostawiają sporo do życzenia.

Posadzka lub umywalka wykonana naturalnego materiału wymaga regularnej pielęgnacji, a w tym: czyszczenia wilgotną irchą, woskowania i polerowania.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie kompozytu, który wykazuje podwyższoną odporność na siły ścierne, uderzenia, a także działanie wody i silnych środków czyszczących (kompozyty są przy tym ciepłe w dotyku i nie mają porowatej struktury).

5. Kupiłeś wannę mimo że twoja łazienka ma kilka metrów kw.

Tak, wanna w małej łazience to kiepski pomysł. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się kabina prysznicowa lub zaaranżowana strefa kąpieli z odpływem pionowym.

Jeśli zdecydujesz się klasyczną kabinę – pamiętaj, aby jej drzwi były przezroczyste. Transparentne szkło lub materiał typu pleksi potęgują wrażenie wolnej przestrzeni.

Zwróć także uwagę na sposób ich otwierania. W małych łazienkach stosuj te, których skrzydła wychodzą do wewnątrz, a nie na zewnątrz, dzięki czemu kabinę możesz ustawić nawet bezpośrednio przy umywalce.

- - -

Źródło: informacje prasowe Sanco Design. Fotografia w publikacji zgodnie z licencją.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.