› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Członkowie projektu Salsa Elbląg zapraszają na darmowy sylwestrowy kurs tańca!

› sport ponad rok temu    25.12.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Członkowie projektu Salsa Elbląg zapraszają na darmowy sylwestrowy kurs tańca! fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Członkowie projektu Salsa Elbląg zapraszają na darmowy sylwestrowy kurs tańca w klubie Epoca, na który można przyjść samemu lub z osobą towarzyszącą.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Elbląskich ambasadorów gorących latynoskich rytmów mieliśmy okazję wielokrotnie spotkać na Starym Mieście w okolicach fontanny lub przy nabrzeżu rzeki Elblag, gdzie w letnie miesiące organizują plenerowe pokazy tańca, do którego mogą przyłączyć się wszyscy zainteresowani.

Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu członkowie Projektu Salsa Elbląg zapraszają na całkowicie darmowy kurs tańca od podstaw. Wszyscy zainteresowani mogą wziąc udział w az trzech bezpłatnych spotkaniach: w piątek, w sobotę i w niedzielę. w tych dniach odbędą się zajęcia od podstaw, a po nich taneczna praktyka.

Poniżej grafik darmowych spotkań tanecznych:

27.12.2019 (piątek) 

 • 18:00 – 20:00 – salsa
 • 20:00 – 21:00 – bachata (cz.1)
 • 21:00 – ......    – praktyka

28.12.2019 (sobota) 

 • 18:00 – 20:00 – kizomba
 • 20:00 – 21:00 – bachata (cz.2)
 • 21:00 – ......    – praktyka

29.12.2019 niedziela

 • 18:00 do 20:00 – rueda de casinio - te zajęcia poprowadzi Mia Cubana.

Na niedzielne popołudnie i wieczór organizatorzy przewidują dodatkowe atrakcje taneczne, dlatego w tym dniu godzina zajęć jest w trakcie ustalania.

Darmowy kurs tańca odbędzie się w klubie Epoca przy ul. Brzozowej 10 w Elblągu.

--------

Salsa to zdobywający coraz większą popularność na całym świecie taniec latyno-amerykański, pochodzący z Karaibów, tańczony do muzyki również nazywanej salsą. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940–1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich, pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Taniec czerpie z wielu różnych stylów i w wielu miejscach rozwijał się pod różnymi wpływami. Salsa jest tańczona do muzyki w metrum 4/4, opartej na dwutaktowych frazach. W miejscach skąd pochodzi tańczona jest w klubach na niejednokrotnie bardzo zatłoczonych parkietach, co znacznie ogranicza powierzchnię, po której porusza się para. W przeciwieństwie do turniejowych tańców towarzyskich, para tańcząca salsę nie przemieszcza się po całym parkiecie, tylko przez większość tańca zajmuje niewielki jego fragment.

Rueda de casinio to specyficzny sposób tańczenia salsy. Może brać w niej udział od dwu do nieograniczonej liczby par ustawionych w okręgu. Ruedę prowadzi lider (w hiszpańskim – líder lub cantante), wywołujący nazwy figur, tańczonych następnie przez wszystkie pary. Figury mogą być też oznaczone przez ruchy rękami, co jest przydatne w głośnych miejscach, gdzie znaki werbalne mogą nie być usłyszane.

Kizomba to gatunek muzyki i styl taneczny, który narodził się w Angoli pod koniec lat 70. XX wieku. Jest połączeniem semby (prekursora samby) wraz z muzyką zouk z francuskiej części Wysp Karaibskich. 

Bachata to taniec tańczony w grupach w rytm muzyki o tej samej nazwie, pochodzący z Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykanymi motywami są: miłość, tęsknota, rozstanie, złamane serce. Jedną z cieszących się największą popularnością grup muzycznych tworzących bachatę jest dominikański zespół Aventura.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
ponad rok temu ocena: 0%  1
Oooo, będą znowu TANY TANY!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.