› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy lip lift jest bezpieczny?

› bieżące 9 dni temu    13.05.2024
Don Pedro
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy lip lift jest bezpieczny?

Wiele pań, pragnących poprawić sobie kształt ust lub zwiększyć ich objętość, słyszało już o zabiegach z użyciem wypełniaczy. Część z nich być może zdecydowała się już w przeszłości na taki zabieg. Nie każdy jednak wie, jakie są alternatywy takiego rozwiązania. Jedną z takich procedur jest lip lift, czy lifting górnej wargi. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, na czym polega ten zabieg i czy jest on bezpieczny dla pacjenta. O opis procedury oraz wskazówki poprosiliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Na czym polega zabieg lip lift?

Zabieg lip lift wykonywany jest zawsze przez chirurga. Polega on bowiem na wywinięciu górnej wargi po wykonaniu niewielkiego, precyzyjnego nacięcia. Pozwala to na osiągnięcie efektu pełniejszych, bardziej proporcjonalnych ust. Zabieg trwa od 40 do 60 minut, a jego rezultat są trwałe, co oznacza, że nie trzeba go powtarzać – mówi nam specjalista Bieńkowscy Clinic. Szczegóły procedury, w tym czas potrzebny na jej przeprowadzenie, zależeć będzie przede wszystkim od problemu, z jakim zgłasza się pacjenta, a także rezultatu, jaki pragnie osiągnąć. Dodatkową zaletą zabiegu jest też nadanie twarzy młodszego wyglądu.

Czy lip lift to bezpieczna procedura?

Lip lift jest procedurą chirurgiczną, dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie odpowiednich standardów i procedur. Na początek konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad z pacjentem, wykluczając wszelkie ewentualne przeciwwskazania. Należą do nich między innymi:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby utrudniające gojenie się ran, np. cukrzyca,
 • choroby układu krążenia,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zbyt mała odległość między ustami a podstawą nosa (mniejsza niż 15mm),
 • uśmiech odsłaniający całe zęby (tzw. „gummy smile”),
 • duża ilość wypełniacza w obszarze warg.

Kolejnym etapem jest przejście zaleconych przez specjalistę badań krwi, w tym morfologii, kreatyniny oraz poziomu elektrolitów. Ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz. Sam zabieg powinien zostać przeprowadzony w sterylnych warunkach na sali operacyjnej przez doświadczonego chirurga – uczula ekspert Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Istotne jest również przestrzeganie wszelkich zaleceń pozabiegowych. Jeśli wszystkie wymienione punkty przeprowadzone zostaną bez zarzutu, zabieg lip lift będzie można nazwać bezpieczną procedurą.

Dla kogo jest zabieg lip lift?

Procedura lip lift przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które pragną powiększyć usta oraz skorygować ich kształt bez potrzeby ponownego wykonywania zabiegu. Może sprawdzić się w przypadku pacjentów, którzy:

 • chcą odmłodzić twarz, a przede wszystkim uśmiech,
 • zmagają się z asymetria warg,
 • mają usta o opadających kącikach,
 • utracili objętość warg,
 • pragną usunąć zmarszczki z obszaru wokół ust,
 • mają zachwiane proporcje między górną wargą a nosem.

Należy też pamiętać, że zabiegu nie przeprowadza się u osób niepełnoletnich, nie jest on wskazany również w przypadku kobiet w ciąży, osobom z utrudnionym gojeniem ran czy zaburzeniami krwi i układu krążenia. Dokładne wytyczne przekazane zostaną przez lekarza.] podczas konsultacji.

Jak się przygotować do liftingu górnej wargi?

Przed liftingiem lip lift konieczna jest konsultacja ze specjalistą, która ma na celu ustalenie oczekiwań pacjenta oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Na tydzień przed zabiegiem konieczne będzie również wykonanie badań krwi:

 • morfologia,
 • elektrolity,
 • kreatynina,
 • koagulogram,
 • antygen HBS (zapalenie wątroby typu B),
 • przeciwciała HCV (zapalenie wątroby typu C).

W okresie co najmniej 14 dni przed zabiegiem zabronione jest zażywanie leków wpływających na krzepliwość krwi.

Zalecenia po zabiegu lip lift

Efekt podniesienie górnej wargi po zabiegu lip lift widoczny jest natychmiast. Po zakończeniu procedury zakładany jest dyskretny opatrunek, którego nie należy zdejmować przed pełnym wygojeniem się tkanek. Przez kilka dni powinno się też unikać nadmiernej mimiki i naciągania skóry w miejscu pozabiegowym. Zalecane jest przyjmowanie pokarmów płynnych, najlepiej przez słomkę. Normalny jest niewielki obrzęk, lekkie pieczenie czy mrowienie. Nieprzyjemne odczucia powinny jednak zniknąć po ok. dobie, a opuchlizna po kilku dniach. Jeśli tak się nie stanie, należy skontaktować się z lekarzem. Trzeba mieć również świadomość, że po zabiegu pozostaje niewielka, praktycznie niewidoczna blizna umiejscowiona tuż pod nosem, w fałdzie skórnym. Aby jeszcze lepiej ją ukryć, po wygojeniu rany warto stosować specjalne preparaty pielęgnacyjne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.