› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy lipoliza iniekcyjna daje efekty po 1 zabiegu?

miesiąc temu    27.05.2024
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy lipoliza iniekcyjna daje efekty po 1 zabiegu?

Nadmiar tkanki tłuszczowej w strategicznych miejscach ciała to problem, z którym zmaga się wiele osób. Tzw. miejscowa otyłość często utrzymuje się pomimo przestrzegania diety i regularnych ćwiczeń. Co zrobić, jeżeli nic nie pomaga, a naprawdę chcesz poprawić swoją sylwetkę? Oporny na spalanie tłuszcz możesz zredukować w gabinecie medycyny estetycznej. Poznaj zalety lipolizy iniekcyjnej!

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to procedura medyczno-estetyczna stosowana w celu redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Polega ona na podaniu specjalistycznego preparatu chemicznego bezpośrednio do warstwy tłuszczu znajdującej się pod skórą. Zabieg wykonywany jest metodą iniekcji, czyli ostrzykiwania.

Ostrzykiwanie wybranego miejsca zabiegowego specjalistycznym preparatem medycznym ma na celu uszkodzenie nagromadzonych w nadmiarze komórek tłuszczowych. Rozpad trójglicerydów powoduje wszczęcie przez organizm procesów metabolicznych, których efektem jest wydalenie niechcianych tkanek poza ustrój.

Do najczęściej wybieranych przez pacjentów miejsc zabiegowych należą takie części ciała, jak brzuch, uda, pośladki czy podbródek. Są to obszary, w których niechciany tłuszcz często jest oporny na spalanie, nawet pomimo (spowodowanej ćwiczeniami i dietą) utraty objętości w innych miejscach.

Lipoliza iniekcyjna w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jest stosowana w celu redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, w sytuacjach, gdy inne metody zawodzą. Jest to dobra alternatywa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą poddać się zabiegowi liposukcji, czyli odsysania tłuszczu.

Nie zaleca się stosowania lipolizy iniekcyjnej jako zamiennika zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Warto podkreślić, że zabieg ten – jak każda inna procedura medyczna – wiąże się z ryzykiem powikłań, a jego rezultaty mogą zostać szybko zniweczone poprzez powrót do niezdrowego trybu życia.

Jak przebiega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg o niewielkim stopniu inwazyjności i dość wysokim profilu bezpieczeństwa. Mimo to do jego wykonania wymagane jest zakwalifikowanie danego pacjenta, czyli wykluczenie przeciwwskazań. Może tego dokonać wyłącznie lekarz po ocenie danego obszaru ciała, przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i przedstawieniu mu wszystkich niezbędnych informacji – zarówno korzyści jak i potencjalnych ryzyk – związanych z zabiegiem.

Procedura wykonywana jest na oczyszczonej i zdezynfekowanej skórze. Lipoliza iniekcyjna zwykle nie wymaga znieczulenia, jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta możliwe jest podanie miejscowo kremu powodującego lekkie odrętwienie tkanek. W zależności od wybranego miejsca podania preparatu i indywidualnej metody pracy lekarza, na ciele pacjenta niekiedy rozrysowywane są również miejsca wykonania nakłuć.

Skóra po iniekcji może być czerwona i obrzęknięta. Niekiedy występują również zasinienia i/lub punktowe krwawienia. Efekty te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Efekty lipolizy iniekcyjnej uwidaczniają się stopniowo, w miarę jak organizm metabolizuje uszkodzone w trakcie zabiegu komórki tłuszczowe. Ostateczny rezultat możesz zauważyć po około 3 tygodniach od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. W celu przyspieszenia tego procesu zaleca się regularne sesje drenażu limfatycznego, czyli specjalistycznego masażu ciała.

Efekty lipolizy iniekcyjnej mogą być zadowalające już po pierwszym zabiegu. Niektórzy pacjenci decydują się jednak na powtórzenie procedury krótko po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej lub po jakimś czasie. Decyzja ta może być podyktowana różnymi przesłankami. Niektóre osoby chcą osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty poprzez zwiększenie ilości zaaplikowanego w dane miejsce preparatu. Innym powodem może być dążenie do utrzymania efektów poprzez regularne sesje lipolizy iniekcyjnej. Istnieje też grupa osób, które decydują się na kolejne zabiegi w celu redukcji tkanki tłuszczowej na kolejnych obszarach ciała.

W każdym przypadku kluczowe jest skonsultowanie się z specjalistą, który podejmuje decyzję o przeprowadzeniu procedury, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania pacjenta oraz jego ogólne dobro.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.