› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy Michał Szpak i Marta Gałuszewska wystąpią razem na Eurowizji? (+wideo)

› bieżące 11 miesięcy temu    26.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Czy Michał Szpak i Marta Gałuszewska wystąpią razem na Eurowizji? (+wideo) fot. Facebook/Marta Gałuszewska

Radio Eska.pl informuje o pomyśle wspólnego występu Michała Szpaka i Marty Gałuszewskiej na Eurowizji 2018. Niewykluczone, że wystąpią na Eurowizji osobno.

Michał Szpak na Eurowizji 2018 to wiadomość, na którą czeka mnóstwo fanów artysty. Gwiazda polskiej sceny muzycznej miałaby wystąpić w duecie ze zwyciężczynią Voice of Poland 8. Otrzymaliśmy OFICJALNE stanowisko artysty w tej sprawie. I jak się okazuje - wytwórnia Sony Music Entertainment Poland (wydająca albumy Michała Szpaka) zwróciła się do firmy Universal Music Polska (wydawcy materiałów Marty Gałuszewskiej) z zapytaniem o możliwość startu Michała i Marty w duecie w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Odpowiedź była jednak odmowna. 

Eurowizja 2018 odbędzie się tradycyjnie w maju. Tym razem, za sprawą zwycięstwa Salvadora Sobrala, organizatorem konkursu jest Portugalia. Ostatecznie o tym, kto z Polski dostanie bilet do Lizbony, zdecydują polskie preselekcje. Jednym z mocnych kandydatów miał być Michał Szpak. Byłby to drugi start 28-letniego wokalisty. Tym razem jednak miałby zaśpiewać Don't Poison Your Heart, który promuje i zapowiada jego nowy album. Poprosiliśmy management artysty o komentarz w tej sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź:

Firma fonograficzna wydająca albumy Michała Szpaka Sony Music Entertainment Poland zwróciła się do firmy fonograficznej Universal Music Polska wydawcy albumów Marty Gałuszewskiej z zapytaniem o możliwość startu Michała i Marty z piosenką Don’t Poison Your Heart w duecie w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Sony Music dostało od firmy Universal odpowiedź odmowną.
Dodatkowo Management Michała Szpaka firma J&J Musicart zwróciła się z nieoficjalnym zapytaniem do samej Marty Gałuszewskiej czy chciałaby wziąć w udział w Eurowizji wraz z Michałem, a sama artystka zareagowała na ten pomysł bardzo entuzjastycznie.

Przypomnijmy wypowiedź Marty o Michale Szpaku (przed zwycięstwem w Voice of Poland 8):

Michał, cokolwiek się dziś nie wydarzy, jestem dumna i zaszczycona, że mogę się nazywać Szpaczkiem, a Ciebie moim Trenerem. Wariat wariata zawsze znajdzie.
Dziękuję za pomoc, wsparcie, rady, szaleństwo, dobre słowo, poświęcony czas, energię i za tę szansę, którą tu od Ciebie dostałam.
Wiem, że z Twoim wokalem i osobowością podbijesz serca ludzi na całym świecie.

Niewykluczone, że Michał Szpak i Marta Gałuszewska wystąpią na Eurowizji osobno, dlatego Universal Music Polska odmówił Sony Music Polska.

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2018 coraz bliżej! Na stronie eurowizja.tvp.pl, pojawiła się informacja, że artyści mogą wysyłać zgłoszenia do końca stycznia - lista zamknięta będzie 1 lutego. Nowością jest to, że oprócz polskich wykonawców do preselekcji mogą zgłaszać się także zagraniczni artyści. Czy ktoś skorzysta? O tym przekonamy się najpóźniej do 6 lutego, bo właśnie wtedy Telewizja Polska ujawni listę uczestników. Wybierze ją specjalna komisja.

Źródło: Radio Eska.pl, materiały własne 

Posłuchajmy jeszcze raz Marty Gałuszewskiej i Michała Szpaka  "Don’t Poison Your Heart" - Live 4 - The Voice of Poland 8. Ma ponad 2 miliony odsłon. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gh
11 miesięcy temu ocena: 83%  3
Zrozumcie w końcu że Eurowizję nie wygrywają utalentowani wokaliści lecz kontrowersyjni dziwacy.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ff
11 miesięcy temu ocena: 75%  2
nikogo to nie obchdozi
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gdhfhfj
11 miesięcy temu ocena: 25%  1
Producenci, managerowie...pomagają, ale jak widać też ograniczają i zmuszają artystę do działania wbrew sobie.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.