› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czym kierować się przy wyborze wkładek laktacyjnych?

› poradnik ponad rok temu    20.05.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Czym kierować się przy wyborze wkładek laktacyjnych?

Każda kobieta karmiąca piersią już od samych początków laktacji zmaga się z licznymi komplikacjami związanymi z przystawianiem do piersi. Jednym z najbardziej kłopotliwych problemów okazuje się kwestia nadwyżki pokarmowej. Nadmiar mleka staje się przyczyną obolałych i nabrzmiałych piersi skutecznie uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Całe szczęście pokarm przejściowy w błyskawicznym tempie zamienia się w mleko dojrzałe. Do kilkunastu tygodni po porodzie produkcja pokarmu pod względem jakościowym i ilościowym integruje się z osobistymi potrzebami dziecka. Wbrew pozorom wypływające mleko jest problemem, z którym matka musi się zmagać przez cały okres laktacji, a nie tylko w czasie maksymalnej wydajności gruczołów sutkowych. Chcąc zapewnić sobie komfort, odczucie suchości, jak również uchronić ubrania przed niekontrolowanym zabrudzeniem, najlepiej zainwestować w dobrej jakości wkładki laktacyjne.

Na jakie wkładki się zdecydować?

W ofertach sklepowych znaleźć można różnorodne warianty krążków różniące się grubością, rodzajem wypełnienia, firmą i ceną. Konstrukcja wkładki powinna być uzależniona od intensywności wypływu pokarmu i stylu życia kobiety. Zapracowanym matkom, dla których czas jest na wagę złota poleca się stosowanie wkładek jednorazowych, które po nasiąknięciu nadają się do wyrzucenia. Szybka i dyskretna wymiana krążka sprawia, że wychowanie malucha stanie się miej uciążliwe. Jednorazowe wkładki laktacyjne posiadają wkład ze sprasowanej waty lub efektywnego granulatu zamieniającego wilgoć w żel. Gwarantują uczucie suchości, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz biustonosza i idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy piersi, stając się praktycznie niezauważalne.

W przypadku kobiet cierpiących z powodu obolałych piersi i popękanych brodawek sutkowych najkorzystniejszą opcją będą krążki wielorazowego użytku. Ekologiczny produkt zalecany jest również matkom, dla których dobro środowiska naturalnego nie pozostaje obojętne. Wkładki charakteryzują się wydłużonym czasem wchłaniania, delikatnym, przepuszczającym powietrzem materiałem. Warianty z jedwabiem o właściwościach przeciwzapalnych ułatwiają gojenie się ran i eliminują uczucie dyskomfortu. Wyprofilowany kształt wkładek idealnie dopasowuje się do budowy piersi, nie podrażniając jednocześnie brodawek sutkowych. Produkt jest całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze ekologiczny. Krążki gwarantują oszczędność czasu i pieniędzy, jak również funkcjonalność podczas użytkowania.

Karmienie piersią nie musi być problematyczne. W aptekach, sklepach z artykułami dziecięcymi i online znaleźć można całą gamę produktów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb matek karmiących piersią. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od częstotliwości wymieniania krążków i indywidualnych oczekiwań matek. Nikomu nie można narzucić marki, rodzaju, ani ceny, którą powinien się sugerować. Kobieta sama wie, co jest dla niej najlepszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Zresztą trening czyni mistrzem, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, najlepiej przetestować kilka różnych wariantów wkładek i znaleźć wersję zbawienną nie tylko dla piersi, ale również portfela.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.