› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czym są rośliny stabilizowane i jak są tworzone?

4 miesiące temu    15.03.2024
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czym są rośliny stabilizowane i jak są tworzone?

Obecnie coraz częściej poszukujemy sposobów na wprowadzenie elementów natury do naszego otoczenia. Rośliny stabilizowane stanowią innowacyjne i praktyczne rozwiązanie, zachowując swój naturalny wygląd, kolor oraz strukturę przez długi czas. 

Czym są rośliny stabilizowane?

Rośliny stabilizowane to prawdziwe rośliny, które zostały poddane specjalnemu procesowi stabilizacji. Dzięki niemu zachowują one swój naturalny wygląd, teksturę i kolor przez wiele lat, bez potrzeby podlewania, przycinania czy zapewniania odpowiedniego nasłonecznienia. Są to idealne rozwiązania dla osób, które cenią sobie piękno naturalnych roślin, ale nie mają czasu lub możliwości, aby o nie odpowiednio dbać.

Proces tworzenia roślin stabilizowanych

 • Wybór roślin: Proces stabilizacji rozpoczyna się od selekcji odpowiednich, zdrowych roślin. Najczęściej są to gatunki, które ze względu na swoją strukturę i właściwości najlepiej nadają się do stabilizacji.

 • Ekstrakcja soku: Następnie, za pomocą specjalnej techniki, z roślin usuwany jest ich naturalny sok, co jest kluczowym krokiem w zapobieganiu ich rozkładowi.

 • Stabilizacja: W miejsce usuniętego soku wprowadzana jest specjalna, biodegradowalna substancja, która stabilizuje roślinę. Substancja ta imituje sok roślinny, dzięki czemu roślina zachowuje swój naturalny wygląd.

 • Suszenie i farbowanie: Po stabilizacji rośliny są delikatnie suszone. W niektórych przypadkach mogą być również farbowane, aby wzmocnić ich kolor lub nadać im nowy odcień.

Dlaczego warto wybrać rośliny stabilizowane?

Ponieważ oferują wiele korzyści, zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Rośliny stabilizowane są doskonałym wyborem dla osób, które nie mają ręki do ich pielęgnacji lub nie mogą poświęcić im wystarczająco dużo czasu. Oto kilka innych powodów, dla których warto rozważyć ich wybór:

 • Długowieczność: Mogą przetrwać lata, nie tracąc na swoim uroku.

 • Brak wymagań pielęgnacyjnych: Nie wymagają podlewania, przycinania ani specjalnych warunków świetlnych.

 • Estetyka: Są piękne i mogą stanowić elegancki element dekoracyjny w każdym wnętrzu.

 • Praktyczność: To idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie trudno jest utrzymać żywe rośliny, np. w ciemnych korytarzach czy klimatyzowanych biurach.

Zastosowanie roślin stabilizowanych w aranżacji wnętrz

Rośliny stabilizowane, dzięki swojej wszechstronności i długowieczności, znalazły szerokie zastosowanie w aranżacji różnorodnych przestrzeni. Od domowych salonów po biura, te unikalne rośliny potrafią odmienić każde wnętrze, nadając mu świeżości i naturalnego charakteru. 

Rośliny stabilizowane są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną wprowadzić elementy przyrody do swojego otoczenia, ale jednocześnie cenią sobie niewielki wkład w pielęgnacji. To idealny wybór do biur, gdzie tradycyjne rośliny mogą nie przetrwać z powodu braku naturalnego światła czy przepływu powietrza. Co więcej, małe kompozycje roślin stabilizowanych mogą stanowić oryginalne, zielone dekoracje na stół, biurko czy półki. Dzięki swojej trwałości są również doskonałym pomysłem na nietuzinkowy i trwały prezent.

Podsumowanie

Rośliny stabilizowane są alternatywą dla tradycyjnych, żywych roślin. Dzięki swoim unikalnym właściwościom i procesowi tworzenia mogą przynieść odrobinę natury do każdego wnętrza, nie wymagając przy tym skomplikowanej pielęgnacji. Bez względu na to, czy chcesz dodać zielony akcent do swojego domu, czy biura, rośliny stabilizowane mogą być idealnym wyborem, łączącym piękno natury z wygodą użytkowania.

Rośliny stabilizowane - Sklep Secca

Adres firmy:
Ostrowska 557, 61-324 Poznań

Telefon:
+48 571 600 750
(poniedziałek-piątek w godz. 9:00-17:00)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.