› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czym się kierować przy wyborze żelazka?

› poradnik 5 miesięcy temu    8.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czym się kierować przy wyborze żelazka?

Żelazko to jeden z najpopularniejszych sprzętów tak zwanego małego AGD. Pomocny w utrzymaniu odpowiedniej estetyki ubrań stanowi ważny element wyposażenia każdego domu. Jakie żelazko będzie optymalnym wyborem, który sprawi, że nielubiane przez wielu zajęcie stanie się łatwe i przyjemne? Na co warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt?  

Najważniejsze parametry żelazka 

Podobnie jak wszystkie inne sprzęty elektryczne, także żelazko charakteryzuje się swoimi szczególnymi parametrami, dzięki którym możliwe jest określenie jakości oraz wydajności urządzenia. Wybierając dla siebie żelazko, należy więc szczególną uwagę zwrócić przede wszystkim na jego parametry techniczne.

Zdecydowana większość sprzętów elektrycznych wartościowana jest przede wszystkim za pomocą parametru, jakim jest moc urządzenia. W przypadku żelazka najważniejszym aspektem jest jednak tak zwana siła ciągłego wyrzutu pary. To właśnie ona decyduje bowiem o skuteczności działania sprzętu. Im większa siła wyrzutu pary, tym szybciej i lepiej włókna materiału zostaną rozluźnione i wyprostowane. Siła ciągłego wyrzutu pary jest parametrem określanym w gramach na minutę, informując o ilości gram pary, jaką w ciągu minuty pracy produkuje żelazko. Wysokiej jakości wydajne żelazka posiadają wyrzut pary na poziomie około 200 do 250 gram na minutę. 

Parametrem na takim poziomie może pochwalić się chociażby nowoczesne żelazko Electrolux Renew 800. Lekkie i poręczne, lecz wydajne urządzenie wyposażone zostało także w wyjątkowo praktyczną możliwość dostosowania temperatury do konkretnego rodzaju materiału, opartą na inteligentnym termostacie.  

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając żelazko? Istotną kwestią jest także rodzaj jego stopy. Ważne, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiału, takiego jak stal lub teflon, a także charakteryzowała się dużą odpornością na zarysowania. Odpowiedniego rodzaju oraz jakości stopa żelazka przekłada się bezpośrednio na szybkość prasowania. Nie bez znaczenia pozostaje także kształt stopy – właściwie wyprofilowana pozwoli bowiem na swobodne prasowanie trudno dostępnych miejsc, takich jak wnętrze przedniej kieszeni w koszuli czy przestrzeń między guzikami. Na jakość budowy stopy składa się także liczba oraz rozmieszczenie otworów na jej powierzchni. Otwory na stopie żelazka są niezbędne dla skutecznego prasowania. Umożliwiają one wyrzut pary bezpośrednio na materiał, co powoduje jego rozprostowanie.  

Wybór żelazka – na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Wybierając odpowiednie dla siebie żelazko, powinniśmy również zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje i udogodnienia, takie jak praktyczna funkcja odkamieniania czy autoczyszczenia. Pożądana jest także tak zwana funkcja strażaka, zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Funkcja ta zapewnia bowiem automatyczne wyłączenie urządzenia po upływie określonego czasu w nieruchomej pozycji – zarówno poziomej, jak i pionowej.  

Istotną kwestią mającą wpływ na szybkość i płynność prasowania jest również pojemność zbiornika na wodę, w który wyposażone jest żelazko. Dobrej jakości sprzęt powinien posiadać zbiornik na wodę o pojemności 250 do 300 ml. Na koniec warto także zwrócić uwagę na długość kabla oraz wagę urządzenia, które umożliwiają swobodne manewrowanie żelazkiem, a co za tym idzie – sprawniejsze i przyjemniejsze prasowanie.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.