› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Damskie kurtki i płaszcze na jesień. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze?

ponad rok temu    30.12.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Damskie kurtki i płaszcze na jesień. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze?

Kurtki i płaszcze musimy odpowiednio dopasowywać do pory roku, podczas której będziemy je nosić. To dość oczywiste, a jednak wydawać się może, że wiele osób o tym zapomina i pomimo narastających chłodów wciąż zakłada zbyt cienkie stroje. Na jakie modele warto zwrócić zatem uwagę, aby zawsze ubierać się właściwie?

Krótkie kurtki na cieplejsze dni

Złota polska jesień kojarzy się nam z pięknymi, słonecznymi dniami, kiedy przyroda dopiero zaczyna przekwitać i zachwyca nas swoim wyglądem. Kolorowe drzewa, opadające malowniczo liście, rozbawione dzieci na ulicach i stosunkowo ciepłe dni zachęcają wręcz do tego, by zakładać nieco lżejsze stroje. Właśnie wtedy sprawdzą się kurtki jesienne damskie o kroju nie sięgającym dalej, jak do bioder. Będą gwarantować lekkie ogrzewanie ciała, ale nie sprawią przegrzania. Są też bardzo ciekawe i estetyczne, co przekłada się na możliwość wykorzystania ich w wielu stylizacjach.

Przykładem może być kurtka Morgan Black/White z futerkiem, która zachwyca swoim nowoczesnym krojem. Dzięki połączeniu dwóch uniwersalnych kolorów świetnie sprawdzi się w każdej stylizacji, a jej krótki krój idealnie podkreśli kobiece kształty. Będzie wygodna do spodni, jak i sukienki, a na dodatek pozwoli zupełnie swobodnie korzystać z uroków jesieni. Ostatnia przejażdżka skuterem? Na pewno będzie świetna!

Kurtki puchowe na chłodniejsze dni

Jesienne dni szybko jednak ze złotych robią się ponure, a ciepłe popołudnia ustępują chłodnym chwilom, kiedy wiatr wieje, a deszcz zacina w okna. Wówczas znacznie lepszym pomysłem będzie wybór kurtki puchowej, takiej jak Longs Peak Arctic z naturalnym lisem. Ta kurtka przede wszystkim zachwyca swoim krojem: nie jest zbyt długa, sięga do bioder i wspaniale wygląda w każdym połączeniu. Kołnierz z lisa dodaje jej uroku i mocno przyciąga do niej wzrok, a jednocześnie zapewnia ciepło pod szyją.

Kurtka puchowa ma też doskonałe właściwości termiczne. Sprawia, że nawet w czasie większych chłodów możemy spokojnie w niej chodzić, co pozwala przetrwać najtrudniejszy okres zimowo-jesiennej niepogody.

Kurtka-płaszcz z pikowaniem

Kolejnym ciekawym pomysłem na jesienną stylizację, kiedy pogoda robi się niezbyt ciekawa, jest wykorzystanie długiej kurtki-płaszcza. Tego typu okrycie wierzchnie będzie szczególnie cenione przez najbardziej marznące kobiety, które chciałyby ukryć przed przenikliwym zimnem każdą część swojego ciała. Kurtka-płaszcz doskonale chroni przed zimnem plecy, nerki, biodra, stawy i nogi, a nie tylko górną partię ciała. I to niezależnie od tego, jakiego rodzaju aktywności się podejmujemy! Wszystko dlatego, że nawet w trakcie pochylania się czy wykonywania różnego rodzaju zadań nie podnosi się i nie odkrywa ciała.

Zwróć uwagę na funkcjonalność kurtki jesiennej

Bez wątpienia kurtka jesienna damska powinna być dopasowana do upodobań i gustu kobiety. Nie możemy jednak pomijać przy tym innych ważnych kwestii, jak choćby to, czy będzie sprawdzać się pod względem funkcjonalności. Dlatego warto dobrać ją indywidualnie pod kątem swojego stylu życia. Jeśli potrzebujemy sporej ilości akcesoriów, warto między innymi wybrać kurtkę z kilkoma kieszeniami. Jeśli z kolei zależy nam na ochronie głowy, a nie przepadam za czapką, warto postawić na kaptur.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.