› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

Damskie obuwie zimowe – jak je chronić przed przemoczeniem i solą?

› poradnik 10 miesięcy temu    23.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Damskie obuwie zimowe – jak je chronić przed przemoczeniem i solą?

Gdy na dworze śnieg, buty są szczególnie narażone na odkształcenia i zabrudzenia. Właśnie dlatego należy zadbać o ich staranne zabezpieczenie. Trzeba jednak pamiętać, że w zależności od tworzywa z jakiego jest wykonane, każde damskie obuwie będzie pielęgnowane w inny sposób − za pomocą różnych narzędzi oraz preparatów.

Impregnacja – obuwie damskie
 

Każde obuwie – damskie i nie tylko należy zaimpregnować jeszcze przez pierwszym wyjściem z domu. Najłatwiej wykorzystać do tego specjalny środek przeznaczony do danego rodzaju tworzywa. Jego działanie uodporni buty na wilgoć, dzięki czemu nie będą one przepuszczać wody, co jest szczególnie ważne zimą. Skuteczny preparat będzie jednocześnie umożliwiał przepuszczanie powietrza. Innym elementem pielęgnacji, o którym nie można zapomnieć jest regularne pastowanie. Poza zwykłą pastą, jaką można z łatwością znaleźć w sklepach obuwniczych, sprawdzi się także zwykły krem nawilżający, a nawet oliwka. Dotyczy to głównie skórzanych wyrobów – odpowiednio natłuszczone zapewnią wygodę i komfort. Należy jednak mieć na uwadze, że przed przystąpieniem do impregnacji, powierzchnia butów musi być dokładnie oczyszczona.

Damskie obuwie zimowe – sól na skórze i materiałach skóropodobnych
 

Kiedy wszystkie chodniki i ulice posypane są solą, nie sposób nie zabrudzić nią butów. Plamy z soli są nieestetyczne, ale mogą też odbarwiać skórę, dlatego tak ważne jest ich wywabienie, przy czym każdy rodzaj materiału usuwa się inaczej. Damskie obuwie skórzane należy czyścić zaraz po powrocie do domu, bo inaczej zaschną, co utrudnia ich zmycie. W jaki sposób się do tego zabrać? Najpierw należy przyrządzić roztwór 1:1 wody z octem, a następnie przetrzeć zabrudzone miejsca szmatką. Wystarczy tylko odrobina płynu, by skutecznie pozbyć się plam. Można też posłużyć się gotowym preparatem, przeznaczonym specjalnie do tego celu. Gdy damskie obuwie zimowe jest wykonane z tworzywa skóropodobnego, warto wykorzystać inny roztwór – soku z cytryny z wodą (1:1) albo po prostu użyć mleka. To powinno rozwiązać problem zacieków.

Zamsz i nubuk – skóra wymagająca specjalnych środków
 

Plamy na zamszu usuwa się za pomocą delikatnych środków, takich jak mikstura składająca się z niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń i wody. Można też – podobnie jak w przypadku pozostałych materiałów – użyć gotowego produktu. Wszelkie mniejsze plamy da się też usunąć szczotką z miękkim włosiem. Obuwie damskie z nubuku także musi być szczotkowane, by dłużej zachowało dobry stan, a do jego czyszczenia można używać wspomnianego wcześniej roztworu z płynem do naczyń. Plamy z błota powinny być usuwane na sucho, z użyciem gąbki do zamszu albo skórki od chleba.

Pielęgnacja butów zwiększy ich wytrzymałość i pozwoli dłużej się nimi cieszyć. Ta zasada dotyczy każdej pory roku, ale zimą nabiera jeszcze większego znaczenia, bo wtedy są one narażone na szkodliwe działanie śniegu, błota i soli. Warto poświęcić chwilę na impregnację i czyszczenie, bo tylko wtedy damskie kozaki zimowe, botki i inne rodzaje obuwia, będą dobrze służyć swoim właścicielom.

Wiedząc jak należy dbać o buty, można szukać pary na zimowe miesiące. Wygodne i stylowe modele można znaleźć na stronie https://www.limango-outlet.pl/obuwie-damskie - Outlet online. 

bearpaw-skorzane-kozaki-abigail-w-kolorze-antracytowym.jpg

caprice-skorzane-kozaki-w-kolorze-czarnym.jpg

montenero-skorzane-botki-w-kolorze-antracytowym.jpg

nicebay-skorzane-kozaki-carleton-w-kolorze-jasnobrazowym.jpg

Źdjęcia: Limango Outlet

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.