› bieżące |
ponad rok temu
28.05.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Dzisiejsza rzeczywistość narzuca tempo, któremu trudno sprostać bez nadmiernego wyczerpywania organizmu. Zamiast nadużywać leków uspokajających, kawy, napojów energetyzujących - możemy pomóc sobie inaczej. Już kilka łatwych technik oddechowych może zredukować stres, dodać nam energii i chęci do życia, lepiej niż niejedna tabletka. I to zupełnie naturalnie!
Każdy z nas zna te momenty, gdy nie może się odprężyć, rozpatruje minione decyzje i wydarzenia, albo zamartwia się o przyszłość. Pojawia się bezsenność, drażliwość, permanentne zmęczenie i zniechęcenie. Im większe tempo życia, tym gorzej nasz umysł radzi sobie ze stresem i napięciem. Dlatego tak szybko wyczerpują się nasze siły witalne i obniża się efektywność. Nie możemy zasnąć, budzimy się niewyspani, uzależniamy się od kawy albo napojów energetyzujących – a potem znowu nie możemy się odprężyć i usnąć. Długotrwałe utrzymywanie się takiego stanu wyniszcza nasz organizm, zmniejsza możliwość regeneracji i sprawia, że nagle życie wydaje się nas przerastać.
Jak naturalnie uzupełnić deficyty energii?
Najważniejszym i najbardziej niedocenianym źródłem energii i siły życiowej jest oddech. Często o nim mówimy, szczególnie gdy w naszym życiu pojawia się zbyt dużo stresu. Wszyscy znamy zdania "muszę trochę odetchnąć" czy "weź głęboki oddech zanim coś zdecydujesz" – ale czy rzeczywiście wiemy, jak wykorzystać dobroczynne działanie oddechu? Na co dzień używamy zaledwie 30% potencjału płuc, podczas gdy oddech to potężny sojusznik w dążeniu do zdrowego i szczęśliwego życia. Sojusznik, który jest zawsze pod ręką. Dotlenia, oczyszcza i zaspokaja potrzeby energetyczne naszego organizmu, a w konsekwencji przywraca nam naturalną radość z każdego dnia. Sprawia, że nie obawiamy się stojących przed nami wyzwań i czujemy się szczęśliwi niezależnie od okoliczności.
Jak nie dać się stresowi?
Im bardziej chcemy pozbyć się stresu tym silniejszy się on staje – nie ma możliwości pozbycia się go na siłę a zagłuszanie go lekarstwami, może mieć niestety wiele skutków ubocznych. Kluczem do sukcesu jest właśnie oddech, bo to oddech jest łącznikiem między ciałem i umysłem. Zauważmy, jak każdy stan emocjonalny ma swoje odzwierciedlenie w rytmie oddechu. Regenerujący sen to oddech głęboki, długi i spokojny, stres objawia się krótkim, płytkim i nierównomiernym, a gdy się boimy zazwyczaj oddech wstrzymujemy, więc szybko brakuje nam tchu. Odwracając ten mechanizm, możemy prosto radzić sobie z napięciem i destruktywnymi emocjami. Efekty widać bardzo szybko – po poprawie samopoczucia fizycznego i psychicznego, poprawie relacji z otoczeniem i poczuciu większej radości z życia. W każdej trudnej sytuacji – w domu czy w pracy – wystarczy, że umiejętnie pokierujemy swoim oddechem, a szybko odzyskamy równowagę, spokój oraz uśmiech. Na tym mechanizmie opiera się Sudarshan Kriya, jedna z najskuteczniejszych i prawdopodobnie najlepiej zbadana technika oddechowa. Stanowi ona jeden z fundamentów Warsztatu Sztuka Oddechu. Sudarshan Kriya oczyszcza organizm z toksyn a umysł z emocji. Odciąża system immunologiczny przywracając zdrowie oraz głęboko odpręża regenerując system nerwowy i przywracając siły witalne. Widoczne jest to między innymi poprzez redukcję poziomu kortyzolu w organizmie. Zapraszamy na "Weź głęboki oddech z Jogą" – warsztaty technik oddechowych, których regularna praktyka ma dobroczynny wpływ na zdrowie (zarówno fizyczne, jak i psychiczne), a także pomaga na co dzień: obniża poziom stresu, regeneruje siły, pozwala spokojnie zasypiać i być szczęśliwszym każdego dnia. Ucząc się oddychać tymi metodami, przywracamy zaburzoną harmonię ciału, umysłowi, emocjom i oczyszczamy się z toksyn. Uczymy się być tu i teraz, gdy nasz współczesny umysł zatracił umiejętność przeżywania bieżącej chwili. Zwykle krążymy bezradnie między śmietniskiem własnej przeszłości a niepokojem o przyszłość, gdy prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko tu i teraz. To droga ku ciszy, gdzie mieszka nieskończone źródło siły." Anna i Ahmed Alalawi w ramach międzynarodowej Fundacji Art Of Living przekazuje wiedzę o technikach oddechowych i medytacji. Trenerzy i nauczyciele jogi, gotowania wegetariańskiego, wolontariusze.
Zapraszamy na bezpłatny warsztat " Joga w Parku Kajki " który się odbędzie 29 maja br. od godz.17,30 -18,45 .
W programie:
- łagodne ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne
- praktyczne zastosowanie technik oddechowych
- nauka medytacji
- wstęp do unikalnej techniki Sudarshan Kriya
- sposoby jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi stanami umysłu
- dowiesz się czym jest "chwila obecna"
- uczymy jak na co dzień złagodzić napięcia zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym,
- jak być dynamicznym i odprężonym zarazem, mieć silne ciało, więcej radości w sobie...
Łącząc techniki oddechowe, kombinację asan oraz medytację stworzymy podstawę do dalszych praktyk, dzięki którym podwyższymy poziom energii, dynamizmu i entuzjazmu. Pozwoli nam to utrzymać zdrowy umysł i ciało wolne od stresu, poprawić pamięć i koncentrację, polepszyć kondycję naszego zdrowia, oraz relacje międzyludzkie.
A co więcej skutecznie radzić sobie z naszymi emocjami.
Czy to w ogóle możliwe?
Pozwól sobie na to niezwykłe doświadczenie i sprawdź sam.
Prowadzący:
Anna i Ahmed Alalawi, w ramach międzynarodowej Fundacji Art Of Living przekazuje wiedzę o technikach oddechowych i medytacji. Trenerzy i nauczyciele jogi, gotowania wegetariańskiego, wolontariusze.
Zaproś znajomych i nieznajomych !!!
Przydadzą się kocyki, wygodne ubranie i woda, karimata - zabierzcie proszę!
Miejsce: Park Kajki, wejście od ul. Piłsudskiego i Fałata, na polanie
Zapisz się teraz!!!
Rejestracja: jogapauza@gmail.com
tel. 516426963
Anna Alalawi
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |