› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Diagnozujemy potrzeby elblążanek. Czego w Elblągu brakuje? Zobacz film.

› moda i styl życia ponad rok temu    8.09.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 9 ocen 12 / 100%
A A A
Diagnozujemy potrzeby elblążanek. Czego w Elblągu brakuje? Zobacz film.

Galerii handlowych, miejsc aktywnego wypoczynku, kawiarni.... a może...? No właśnie. Czego elblążankom brakuje w Elblągu na co dzień i od święta? Przeprowadzona uliczna sonda dała wiele odpowiedzi. Zobacz film.

Spośród 15 zapytanych kobiet, kilka z nich zwróciło uwagę na to, że w mieście brakuje nie tylko kawiarni, ale i miejsc, gdzie  mogą spotkać się w swoim towarzystwie, porozmawiać i poplotkować. Panie ubolewają również nad tym, że w mieście nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia i większej liczby imprez plenerowych takich jak: Dni Elbląga, czy Święto Chleba. Panie zauważyły również, że Elbląg słynie z tego, iż nie ma w mieście pubów tylko dla dorosłych. Słuszna uwaga.
Z kolei mamy małych dzieci chciałyby, by w mieście powstało więcej miejsc rozrywki i aktywnego wypoczynku, zarówno dla nich jak i dla najmłodszych. Jedno centrum zabaw sprawy nie rozwiązuje. Aqua Park jest doskonałym pomysłem - stwierdziła jedna z pań. Oprócz rozrywek, kobietom w Elblągu brakuje przede wszystkim pracy. I choć w sondzie pojawiła się tylko jedna taka opinia, z pewnością wiele kobiet pod tym stwierdzeniem się podpisze. Zaskoczenie u nas wywołały odpowiedzi pań, które twierdzą, że w Elblągu jest wszystko, czego im do życia potrzeba. Takie zdania też się pojawiły. 
 
A Wam drogie Czytelniczki, czego w Elblągu brakuje? Podzielcie się swoimi sugestiami.
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ESzC
ponad rok temu ocena: 100%  9
Zrobiłam wpis na FB i jest pozytywna reakcja. Mam nadzieję, że uda się utworzyć koalicję i utworzyć OKI w Elblągu :) Chciałabym się już za to wziąć, jednak na razie ograniczają mnie sprawy zdrowotne. Ale wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że od Nowego Roku będę już mogła się ruszyć z domu. Tymczasem proszę wszystkich chętnych o pomysły, rozpoznawanie możliwości, werbowanie sojuszników i potencjalnych partnerów. Mamy Internet i telefony, możemy się także spotkać, gdy już zacznie nam się coś pod kopułą układać. Mam adresy mailowe do wszystkich osób, które się tu odezwały, Wy moi drodzy też mój macie :) Można też korzystać z tego wątku lub z poczty wewnętrznej - zapraszam wszystkich, którym idea Osiedlowych Klubów Integracyjnych wydaje się sensowna i warta urzeczywistnienia.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ESzC
ponad rok temu ocena: 100%  8
cd. Gdyby były osiedlowe kluby, to jeśli nie samodzielnie, to z pomocą sąsiadki czy kogoś z rodziny mogłaby taka osoba dotrzeć do klubu i zobaczyć ludzi. A gdyby nawiązała tak kontakty, to jest duża szansa, że w razie choroby, czy pogorszenia ogólnej kondycji, jakaś jedna czy druga "psiapsiółka" na chodzie, odwiedziłaby koleżankę. Osiedlowe Kluby Integracyjne (OKI) to od dawna moja idee fix. Biorąc udział w pracach nad wojewódzkim programem na rzecz osób starszych (warm.-maz.), też o tym mówiłam i OKI zostały zapisane w programie. Niestety, rzeczywistość skrzeczy… panuje ogólna niemożność, aż chce się płakać. Coś z tym musimy zrobić. Ja czuję, że jestem winna to mojej ś.p. Mamie, która bardzo cierpiała z powodu utraty kontaktów społecznych.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ESzC
ponad rok temu ocena: 100%  7
Osiedlowe Kluby Integracyjne (OKI) Starszym elblążankom, myślę o tych w podeszłym wieku, brakuje miejsc blisko domu, gdzie mogłyby spotykać się z ludźmi, pogadać, czasem wspólnie coś zorganizować, zaprezentować swoje talenty i umiejętności. Staruszkom, które bardzo często już nie mają swoich drugich połówek, a stan zdrowia nie pozwala na większa aktywność, bardzo, bardzo brakuje kontaktów społecznych. Kto tego nie widział z bliska nie wie, jakie to smutne i niesprawiedliwe. Te starsze osoby są zamknięte w mieszkaniu (często "uwięzione" we własnym pokoju, czy wręcz łóżku) cierpią za niepopełnione winy bardziej, niż więźniowie skazani za zbrodnie. Przestępcy mają codziennie swoją godzinkę na spacerniku…
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też kobieta
ponad rok temu 6
Elblążankom brakuje ODWAGI. Jest mnóstwo zdolnych, utalentowanych kobiet i dziewczyn w naszym mieście, które boją się wyjść do ludzi, pokazać. Dziewczyny, nie bójcie się. Jeśli macie ciekawe pomysły, by coś zrobić w Elblągu, róbcie to! Miasto i inne kobitki będą wdzięczne:)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosc
ponad rok temu 5
a co to sa happy-endy ?? :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DG
ponad rok temu 4
Aga to było dobre.Ale czego brakuje w Elblągu i to nie tylko kobietom?Myślę że pracy i jeszcze raz pracy.POZDRAWIAM.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maga13
ponad rok temu 3
Wielu rzeczy brakuje. Np. kawiarni typu Mama Cafe, gdzie można pobyć z dzieckiem i jednocześnie wypić kawę. Jakoś w innych miastach takie sieciówki się rozwijają. Szkoda, że nie w Elblągu.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysiek
ponad rok temu ocena: 100% 2
Nie żebym robił reklamę, ale bajlandia wydaje się być dokładnie takim miejscem.
~ Flo
ponad rok temu 1
Popieram antykwariaty. Bardzo mi brakuje tego w Elblągu. Jeden na Grunwaldzkiej, znacznie okrojony ostatnimi czasy to za mało. Zresztą tamtejsze ceny nie są specjalnie atrakcyjne jak na antykwariat.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.