› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dobieramy kolor włosów dla Pani Lato. Obejrzyj analizę kolorystyczną

› zdrowie i uroda ponad rok temu    18.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 13 / 62%
A A A

Dobranie odpowiedniego koloru jest sprawą indywidualnego podejścia. Zanim zaczniemy cokolwiek zmieniać, obejrzyjmy naszą twarz bez makijażu, a jeżeli w połączeniu z pewnymi kolorami nasza twarz nabiera szarego odcienia, wygląda na zmęczoną i traci blask jest to znak, że powinniśmy zrezygnować z tego koloru. Zobacz, jak stylistka, kolorystka Agnieszka Jewusiak, przeprowadza analizę kolorystyczną włosów na modelce o typie urody Pani Lato.

 
 
Jedną z kluczowych ról przy doborze odpowiedniego koloru odgrywa nasza karnacja, odcień skory. W tym przypadku najszerszy wybór z palety barw kolorów należy do kobiet, które mają jasną skórę o ciepłym odcieniu (uroda słowiańska). Przy tym typie urody pasuje większość kolorów w ciepłym i chłodnym odcieniu. Natomiast panie, które posiadają naturalnie zaróżowioną cerę najlepiej prezentują się w odcieniach ciepłego blondu, miodowym lub karmelowym. Kobiety o oliwkowej cerze świetnie prezentują się w odcieniach ciepłych lub zimnych brązów. Te same Panie przy zbyt jasnych włosach wyglądają mdło i niekorzystnie.
 
Następnym warunkiem dobrego doboru koloru jest kolor naszych oczu. Kierując się tą zasadą, należy pamiętać, iż im jaśniejsze oczy, tym jaśniejszy powinien być kolor włosów. Zielonookie Panie mogą poszaleć z rudymi barwami oraz czekoladowym brązem. Oczy niebieskie wyglądają dobrze w każdym odcieniu brązu i blondu. Brązowookie Panie atrakcyjnie wyglądają w złocistych odcieniach blondów i różnego rodzaju odcieniach koloru rudego. Pamiętajmy, że przy doborze koloru włosów do naszych oczu istotną rolę odgrywa kolor brwi. Te powinny być zawsze dopasowane do koloru włosów.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.