› bieżące |
ponad rok temu
23.04.2021 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Każdy z nas boryka się z większymi lub mniejszymi niedoskonałościami twarzy. Często przyprawia nas to o ból głowy, bo marzymy o idealnej, gładkiej cerze bez skaz i zaczerwienień. Na niedoskonałości jest wiele sposobów. Wiele z nich jest bardzo prostych. Możemy je wykonać nawet nie wychodząc z domu, za pomocą składników z naszej kuchni! Najlepsze sposoby znajdziecie w artykule.
Więcej o maseczce na wągry przeczytasz tutaj: https://estetico.pl/maseczka-na-wagry
Wągry to tak naprawdę zablokowane pory. Są wynikiem zbyt dużej produkcji tłuszczu przez gruczoły łojowe oraz niewłaściwego procesu złuszczania się naskórka. Istnieją trzy sprawdzone przepisy na maseczki na wągry. Oto pierwszy z nich:
Potrzebować będziemy:
Składniki należy wymieszać tak, aby mieszanina miała kleistą konsystencję. Później papkę nakładamy na skórę i zostawiam na 15-20 minut. Użycie sody pomoże złuszczyć naskórek, a miód nawilży naszą skórę. Jeśli jednak brakuje nam któregoś ze składników, to świetnie sprawdzi się również drugi przepis na maseczkę na wągry:
Potrzebować będziemy:
Wszystkie składniki należy wrzucić do małego rondelka i podgrzewać na małym ogniu. Należy je podgrzewać do momentu rozpuszczenia się wszystkich składników. Po zdjęciu z ognia mieszaninę należy odstawić do przestygnięcia, a następnie nałożyć ją na twarz na 15 minut. Po tym czasie należy bardzo delikatnie odrywać ją od skóry. Może to być troszkę bolesny proces. Użyty w maseczce węgiel aktywny pomoże zlikwidować nadmiar sebum oraz zaskórniki, a żelatyna wpłynie na elastyczność skóry.
Olej kokosowy na twarz sprawdzi się bardzo dobrze na wypryski: https://estetico.pl/olej-kokosowy-na-twarz
Ostatni z przepisów również jest bardzo prosty.
Potrzebować będziemy:
Białko należy ubić, a następnie dodać do niego sok z cytryny i wymieszać. Maskę nakładamy na twarz i pozostawiamy do chwili wyschnięcia. Później należy umyć twarz ciepłą wodą.
Po zastosowaniu dowolnej maseczki na wągry nasza skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, dlatego warto zadbać o jej nawilżenie i odżywienie. Świetnie sprawdzi się tutaj nawilżająca maseczka lub nałożenie kremu nawilżającego.
Więcej o maseczce z aspiryny tutaj: https://estetico.pl/maseczka-z-aspiryny
Wypryski na twarzy mogą pojawić się w każdym wieku, ale częstość ich występowania zwiększa się w wieku dojrzewania. Jest na nie wiele domowych sposobów, ale dwa podane niżej dają najlepsze efekty. Należy jednak pamiętać, że jeśli trądzik jest bardzo nasilony, to konieczne może być leczenie u lekarza dermatologa. Jeśli jednak nie mamy do czynienia z tak nasilonymi objawami, to domowe sposoby będą bardzo pomocne. Pierwszym z nich jest maseczka z aspiryny.
Potrzebować będziemy:
Tabletki wrzucamy do miseczki. Nie dolewamy całej łyżki wody na raz- najlepiej wlać ją po połowie, aby tabletki mogły dobrze napęcznieć. W tym miejscu opcjonalnie dodajemy jogurt naturalny lub miód. Następnie ucieramy składniki na jednolitą papkę. Maseczkę możemy od razu nałożyć na oczyszczoną skórę. Aspirynową maseczkę należy pozostawić na 10-15 minut.
Świetnym sposobem na trądzik i wypryski jest również olej kokosowy nakładany na twarz. Możemy nakładać go bezpośrednio na wypryski i rozsmarować ruchami okrężnymi. Aby zobaczyć skutki, należy powtarzać to dwa razy dziennie przez przynajmniej tydzień. Innym sposobem jest również maseczka z oleju kokosowego:
Potrzebować będziemy:
Składniki należy dokładnie wymieszać. Mieszaninę nałożyć na twarz i pozostawić na 5-10 minut. Dla najlepszego efektu warto powtarzać zabieg przynajmniej raz w tygodniu.
Jak widać, w naszej kuchni znajduje się wiele produktów, które cudownie działają na niedoskonałości. Możemy dzięki nim pozbyć się wielu niedoskonałości- wągrów czy wyprysków. Domowe sposoby na niedoskonałości są bardzo skuteczne, a przy tym tanie i niezbyt czasochłonne.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |