› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Dorota Kujawa-Weinke z SP nr 21 w Elblągu dołączyła do prestiżowej grupy Superbelfrzy RP

› rozwój i edukacja ponad rok temu    22.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Superbelfer Dorota Kujawa- WeinkeSuperbelfer Dorota Kujawa- Weinke fot. Anna Czerwińska

Dorota Kujawa-Weinke, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu dołączyła do grupy Superbelfrzy RP.

Dorota Kujawa-Weinke pracuje w bibliotece szkolnej i uczy języka polskiego. Prowadzi także warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, jest konsultantką CEO w kursie dot. oceniania kształtujacego, w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020 otrzymała certyfikat Microsoft Innovative Educator Expert. Była współorganizatorką laboratorium edukacyjnego "Hop, zmiana!" w Elblągu, spotkania polonistów "Chcę Wam opowiedzieć o..." w Warszawie. Przygotowuje się teraz do ogólnopolskich warsztatów dla polonistów w Poznaniu "Chcę Wam pokazać jak...", które współorganizuje.

Najważniejszym celem grupy Superbelfrzy jest dzielenie się doświadczeniem w wykorzystywaniu narzędzi (programów) w prowadzeniu lekcji, aktywizowaniu uczniów, uczeniu poza szkołą, tworzeniu metodyk przedmiotów wspomaganych TiK. Kto należy do grupy Superbelfrzy RP? Uczestnictwo w grupie daje możliwości „bycia zauważonym” i docenionym niekoniecznie we własnej placówce, ale w gronie praktyków-pasjonatów, eduzmieniaczy. Nieprzypadkowo jest tutaj Nauczyciel Roku 2013 – Marcin Zaród, czy prof. Lech Mankiewicz. Każdy z członków grupy stara się zmieniać własne otoczenie edukacyjne korzystając z rad i doświadczeń kolegów i koleżanek. Nieważny jest wiek, staż, miejsce pracy – liczy się wiedza, umiejętności, chęć działania i edu-pasja. Dołączyli do grupy Nauczyciele Roku: Barbara Halska (2014), Marta Florkiewicz-Borkowska (2017) czy Przemysław Staroń (2018). W grupie są też zwycięzcy konkursów z innych lat, ale tytuły otrzymali nie będąc członkami grupy (Darek Kulma, Anna Sosna, Joanna Urbańska). Do grupy Superbelfrów należy 150 nauczycieli z Polski.

Z bloga grupy Superbelfrzy RP. 

Informacja: Anna Czerwińska, Dorota Kujawa- Weinke

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.