› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dowiedz się, jak odpowiednia suplementacja wpływa na twoje samopoczucie

ponad rok temu    6.07.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dowiedz się, jak odpowiednia suplementacja wpływa na twoje samopoczucie

Obecnie coraz więcej kobiet sięga po odpowiednią suplementację, która ma za zadanie wspomóc zdrowie całego organizmu, w tym dobre samopoczucie. Z artykułu dowiesz się, jakie funkcje pełnią poszczególne witaminy oraz w jaki sposób mogą wpływać na to, jak się czujesz.

Witaminy i ich funkcje

Witaminy to organiczne związki chemiczne, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ze względu na ich właściwości fizyczne , wyróżnia się witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz te, które rozpuszczają się w wodzie. Oto najważniejsze witaminy oraz ich podstawowe funkcje:

 • witamina A – wspiera prawidłowy wzrok i pracę tarczycy,

 • witaminy z grupy B – wspierają pracę układu nerwowego, dbają o skórę,

 • witamina C – wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami, bierze udział w produkcji kolagenu,

 • witamina D – reguluje wchłanianie wapnia i fosforu z jelit,

 • witamina E – wzmacnia naczynia krwionośne, dba o prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych,

 • witamina K – poprawia koloryt skóry, działa przeciwbakteryjnie.

Niemal wszystkie witaminy organizm człowieka musi mieć dostarczone z zewnątrz, tj. nie jest wstanie wytworzyć ich samodzielnie, dlatego tak ważne jest dostarczanie ich za pomocą urozmaiconego jadłospisu na podstawie wysokiej jakości produktów spożywczych. Uzupełnieniem codziennych posiłków mogą być również multiwitaminy dla kobiet – produkty łączące działanie kilku lub nawet kilkunastu witamin, mikro- i makroelementów.

Wpływ witamin na samopoczucie

Odpowiedni poziom witamin w organizmie odpowiada m.in. za prawidłową gospodarkę hormonalną, prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów i organów w tym pracę mózgu: zdolność koncentracji, pamięć oraz samopoczucie. Nieprawidłowy poziom witamin to jedna z wielu przyczyn pogorszonego samopoczucia, a także zaburzeń takich funkcji organizmu, jak pamięć czy zdolność skupienia uwagi. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się odpowiednie suplementy dla kobiet. Jak działają i kiedy szczególnie warto po nie sięgnąć?

Co warto suplementować przy pogorszonym samopoczuciu?

Chcąc zadbać o funkcjonowanie całego organizmu, dobrym wyborem mogą okazać się produkty, których receptura została opracowana z myślą o szerokim działaniu – multiwitaminy dla kobiet. Jeśli z kolei szukasz preparatu ukierunkowanego właśnie na wsparcie samopoczucia, nie może w nim zabraknąć witaminy D oraz witaminy B6, która uczestniczy w tworzeniu dopaminy i serotoniny. Duże znaczenie ma też suplementacja magnezu i cynku. Od niedawna zawrócono uwagę na adaptogen: ashwagandhę, to roślina od tysięcy lat stosowana w Ajurwedzie i znana jest z pozytywnego wpływu na regulację odporności na stres, pozytywnego wpływu na samopoczucie.

Jak dopasować suplementację?

Aby suplementy dla kobiet spełniały swoją rolę, powinny być odpowiednio dopasowane do aktualnych potrzeb organizmu. Nieco inne witaminy będą potrzebne kobiecie, która chce poprawić koncentrację i zadbać o jakość snu, a inne kobiecie, która ogranicza spożywanie produktów odzwierzęcych i chce sięgnąć po zestaw witamin dla kobiet, którego receptura została stworzona z myślą o uzupełnieniu diety wegetariańskiej i wegańskiej. Świadome podejście do własnego zdrowia sprawia, że łatwiej będzie wybrać produkty, które staną się skutecznym sprzymierzeńcem w poprawie własnego samopoczucia.

Zanim wybierzesz zestaw witamin dla kobiet, przeanalizuj swój styl życia, a także efekt, jaki chcesz uzyskać. Odpowiednia suplementacja może pomóc ci przygotować organizm do codziennych wyzwań.

Zestaw witamin dla kobiet – kobieca siła!

Multiwitaminy dla kobiet zawierają składniki, które wspierają funkcjonowanie organizmu, a w dłuższej perspektywie mogą przyczynić się do poprawy jakości życia. Aby efekty suplementacji były możliwie jak najlepsze, należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednie dopasowanie preparatów, ale także na ich jakość. Markowe multiwitaminy często mają nie tylko bogatą kompozycję, ale też składniki, które dobrze się przyswajają czy nie tworzą wzajemnych interakcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się multiwitaminy, ponieważ w jednej tabletce łączą wiele różnych składników i są w optymalnej ilości. W suplementacji multiwitamin istotne jest regularne stosowanie. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpią one zbilansowanej diety – w połączeniu z nią mogą jednak okazać się istotnym aspektem na drodze do lepszego samopoczucia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.