› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Działał na obszarze pomiędzy Elblągiem a Mielnem. Kolejne zarzuty dla „łowcy nastolatek”

› bieżące 11 miesięcy temu    12.07.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. facebook.com

Kolejne zarzuty dla „łowcy nastolatek” Krystiana W., który przez wiele lat wyszukiwał swoje potencjalne ofiary na obszarze pomiędzy Elblągiem a Mielnem. Przedstawiła je wczoraj, 11 lipca, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Jak możemy przeczytać na jej stronie internetowej prokurator zarzucił Krystianowi W.:

popełnienie 8 kolejnych czynów,  w tym 6 o charakterze seksualnym :

- dwa dotyczą doprowadzenia przemocą tej samej małoletniej pokrzywdzonej do obcowania płciowego,

- dwa dotyczą usiłowania doprowadzenia przemocą małoletnich pokrzywdzonych do  obcowania płciowego,

- jeden dotyczy nakłonienia małoletniej pokrzywdzonej do uprawiania prostytucji  i czerpania z tego procederu korzyści majątkowej przez podejrzanego,  

- jeden dotyczy obcowania  płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia.

Nadto prokurator  zarzucił podejrzanemu ukrycie dokumentu w postaci  prawa jazdy, którym nie miał prawa  rozporządzać, przy czym wcześniej zgłosił  go jako utracony, to jest  popełnienie czynu z art. 276 § k.k. w zw. z art.  12 k.k. (zagrożonego karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2) oraz wyłudzenie kredytu i pożyczki w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu oraz poprzez wprowadzenie  w błąd przedstawicieli banku co do zamiaru ich spłaty, to jest  popełnienie czynu z art. 286 § 1 k.k. w zb z art. 297 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. ( zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 8).  

Podejrzany przesłuchany przez prokuratora 10 lipca stycznia 2017 roku  nie przyznał się  do  popełnienia  zarzuconych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnień.   

40-latek jest podejrzany w sumie o popełnienie 42 czynów karalnych, w większości o charakterze seksualnym. Wśród ofiar jest 27 kobiet, w tym dziewczyny poniżej 18 roku życia. Od listopada 2015 r. mężczyzna przebywa w areszcie.

Jak poinformowała prokurator Grażyna Wawryniuk, dwa zarzuty dotyczą zgwałcenia małoletniej, dwa kolejne usiłowania zgwałcenia dwóch małoletnich. Jeden zarzut to nakłonienie małoletniej pokrzywdzonej do uprawiania prostytucji i czerpania z tego korzyści, a kolejny uprawiania seksu z nastolatką młodszą niż 15 lat. Mężczyzna usłyszał też zarzut wyłudzenia 40 tysięcy złotych kredytu i pożyczki.

Krystian W. to były sportowiec (rzut młotem), kulturysta i ochroniarz (dyskoteki). Był karany m.in. za zabór auta w Gdyni i za jazdę po pijanemu. Z tekstu opublikowanego na portalu Wyborcza.pl wynika, że:

W ostatnich 20 latach kilka prokuratur i komend na Pomorzu umorzyło mu sześć postępowań dotyczących seksu z nieletnimi i małoletnimi dziewczętami z Wejherowa, Kartuz, Pucka itd.

Jego postępowanie wiązane jest z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid - Polki z ormiańskimi korzeniami, która rzuciła się pod pociąg 8 marca 2015 roku na gdańskiej stacji kolejowej Orunia. Pisał o tym m.in. Dziennik Bałtycki.

Mężczyzna bezkarnie działał przez wiele lat na obszarze pomiędzy Elblągiem a Mielnem. Podobno "zahaczał" także o Toruń, Olsztyn, a nawet Szczecin. Postępował przebiegle. Manipulacjami zmuszał młode dziewczyny do określonego postępowania. Wykorzystywał m.in. swój stan posiadania poruszając się drogimi samochodami i nosząc luksusowe ubrania. Swoje ofiary "„łowił” w nocnych klubach oraz przed szkołami. Jak informuje jeden z portali:

(...) miał nieskończenie dużo metod uwodzenia i szantażowania nastolatek. Od zawsze jeździł drogimi samochodami, na które próbował je uwodzić. Nawet tym przypadkowo poznanym dawał numer do siebie i mówił, że można do niego zadzwonić, jeśli będzie trzeba je podwieźć. Inne śledził.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gaja
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
40 lat to jeszcze młody facet i jak dla mnie mógł się spotykać nawet z 20-latką, no ale inna sprawa, że intencje miał bardzo złe. Dziwne, że tak długo przebywał na wolności. Może ktoś mu pomagał?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.