› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dziecko w podróży - o czym trzeba pamiętać?

› poradnik 11 miesięcy temu    3.08.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dziecko w podróży - o czym trzeba pamiętać?

Dziecko w podróży to wymagający mały pasażer. Niezależnie od tego jakim środkiem transportu podróżujemy i dokąd się wybieramy, szczególną uwagą powinniśmy otoczyć najmłodszych członków rodziny. Zadowolone z wakacji dziecko to zadowoleni rodzice, w odwrotnym przypadku niestety bywa ciężko a urlop trudno uznać za udany.

Wybierając się w podróż z dzieckiem, trzeba zadbać przede wszystkim o to, by maluch się nie nudził. Nie ma nic gorszego niż rozmarudzone, płaczące i niezdecydowane dziecko. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem, można zaplanować ją na godziny nocne. Ruch na ulicach będzie mniejszy, a większość dzieci i tak podróż prześpi. Z kolei podróż pociągiem lepiej zaplanować na porę dzienną. Nic nie jest w stanie tak skutecznie zająć malucha, jak zmieniający się widok za oknem.

Dzieci mają swoje ulubione zabawki i trzeba dopilnować, żeby miały je przy sobie w podróży. To nie tylko kwestia „czegoś do zabawy”, ale także poczucia bezpieczeństwa. Dla kilkulatka podróż to duże wyzwanie pod względem emocjonalnym, warto zadbać, by te trudne emocje zminimalizować.

Przed podróżą warto porozmawiać z dzieckiem o tym, czego może się spodziewać i jak powinno się zachowywać. Już kilkuletnie dziecko zrozumie, że w samochodzie musi być cały czas przypięte w foteliku, a w innym środku transportu nie powinno opuszczać swojego miejsca. Warto także uczulić, że w pociągu czy samolocie nie można krzyczeć, że trzeba zachowywać się grzecznie. To, co nam dorosłym wydaje się oczywiste, dla dziecka takim być nie musi, dlatego warto te sprawy z maluchem przedyskutować.

Dziecko na wakacjach chce się przede wszystkim bawić. Jednak zanim damy maluchowi więcej swobody niż zwykle, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. W dużych skupiskach ludzi dobrze jest zadbać, by dziecko miało przy sobie nr telefonu do rodziców, na przykład na bransoletce, albo przyszyty do wewnętrznej strony bluzy, kurtki czy spodenek. Starszemu dziecku można powiedzieć, po co to robimy i wytłumaczyć, co powinno zrobić, jeśli się zgubi.

Nie jest tajemnicą, że rodzice chcą czasem odpocząć i pobyć sami. W dobrych hotelach można liczyć na zorganizowaną opiekę nad dziećmi. W wyznaczonych godzinach można oddać pociechy pod opiekę doświadczonych animatorek, które ukończyły kurs opiekunki dziecięcej i potrafią w profesjonalny sposób zająć się dziećmi. Na takich zajęciach dzieci bawią się w gry zespołowe i indywidualne, rysują, tańczą, uczą się nowych rzeczy, a jeśli spędzają pod opieką animatorek wiele godzin, także jedzą. Rodzice mogą być całkowicie spokojni o ich bezpieczeństwo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.