› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Dzięki Waszej pomocy Patrycja ma nowy wózek!

› bieżące ponad rok temu    20.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
3 zdjęćDzięki Waszej pomocy Patrycja ma nowy wózek!  fot. Marcin Mongiałło

Dziś radosny dzień dla Patrycji Paź. Dzieki Waszej pomocy udało się zakupić dla niej nowy wózek inwalidzki. Co prawda nie jest to wózek elektryczny, ale jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas.

Mimo, że jest większy, to jest lżejszy i łatwiej się nim poruszać

- mówiła.

Dzisiaj w Przedszkolu nr 23 przy ul. płk. Dąbka w Elblągu Patrycja dziękowała dzieciom za pomoc, prezentując im między innymi piękne muszle oraz świecące serduszka. Przez cały rok przedszkolaki i ich rodzice przynosili do przedszkola nakrętki. Udało się uzbierać ich bardzo dużo. Były nimi wypełnione całe worki. To właśnie dzięki tej inicjatywie Patrcja może dziś cieszyć sie nowym wózkiem. 

Chcielibyśmy podziękować dyrektor Przedszkola nr 23 w Elblągu Annie Kubis za okazaną życzliwość i umożliwienie prowadzenia akcji.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Hurtowni Muszli i Pamiątek Morskich MADANG w Gdyni. Jej właściciele nieodpłatnie przekazali muszle i róznorodne upominki, które Patrycja mogła osobiście wręczyć dzieciom i ich rodzicom jako podziękowanie a całoroczne zbieranie nakrętek i przekazane fundusze na zakup nowego wózka. Dziękujemy również za włączenie się do akcji zakładowi fryzjerskiemu Fryzjerstwo Damsko-Męskie AGNIESZKA ZAGAJA (ul. Zamkowa 31/1, Elbląg). 

Dzięki Państwa hojności została zebrana odpowiednia kwota, aby rodzice mogli zakupić wymarzony przez Patrycję wózek. Nie udało nam się na razie zebrać środków na wózek elektryczny, ale pieniądze, które pozostały są dobrym zaczątkiem do osiągnięcia właściwego celu. Patrycja zbiera też na podjazd. Na ten cel potrzeba 28 tys zł, przy czym możliwe dofinansowanie z PFRON-u wynosi w tym przypadku 15 tys. zł. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w innym naszym artykule.

Przypomnijmy, że Patrycja Paź jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). Choruje na wrodzoną łamliwość kości. Marzy o lepszym życiu. W związku z tym, że cierpi na ciężką genetyczną chorobę, jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję:

 • Przedszkolu nr 23 w Elblągu (ul. płk. Dąbka)
 • Przedszkolu nr 21 w Elblągu (ul. Wiejska)
 • Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu (ul. Sadowa)
 • Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu *al. Józefa Piłsudskiego)
 • Liceum nr 2 i Gimnazjum nr 3 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu (ul. Królewiecka)
 • Zespole Szkół Techniczno-Informatyznych (ul. Rycerska)
 • Samodzielnemu Publicznemu Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci i Mlodzieży w Elblągu (ul. Królewiecka 2)
 • Niepublicznemu Przedszkolu Bratek w Elblągu (ul. Słoneczna)
 • wielu mieszkańcom Elbląga i okolic, którzy dostarczali nakrętki do wyznaczonych miejsc

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja charytatywna na rzecz dziewczynki. Ta część zbiórki została zakończona i jest rozliczana. Prosimy Was natomiast, abyście w okresie wakacji w dalszym ciągu zbierali nakrętki. We wrześniu akcja będzie kontynuowana. Cały czas można przynosić nakrętki do Elbląskiego Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego. Nakrętki można także dostarczać do kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Elblągu.

 • Dzięki Waszej pomocy Patrycja ma nowy wózek!
 • Dzięki Waszej pomocy Patrycja ma nowy wózek!
 • Dzięki Waszej pomocy Patrycja ma nowy wózek!
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xz
ponad rok temu ocena: 60%  1
brawo!, taka dziewczynka zbiera, może coś PFRON dołoży a taka łajza Dubieniecki ukradł z PFRONu kilkanaście milionów i chodzi na wolności!
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.