› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. 18-latka straciła prawo jazdy. Jechała 101 kilometrów na godzinę

› policja ponad rok temu    24.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. 18-latka straciła prawo jazdy. Jechała 101 kilometrów na godzinę  fot. www.policja.pl

Policjanci z ruchu drogowego mierzyli wczoraj (23.10) prędkość w podelbląskim Nowakowie. Zatrzymali prawo jazdy świeżo upieczonej kierującej, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Ten jeden kilometr przesądził o tym żeby kobieta straciła uprawnienia na 3 miesiące. Policjanci ostrzegają młodych kierowców przed brawurą.

18-latka jechała osobowym volkswagenem. Została zatrzymana podczas kontroli prędkości w miejscowości Nowakowo. Na ograniczeniu do 50 km/h jechała 101. Tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 51 km. Ten jeden kilometr  wystarczył żeby straciła uprawnienia. Młoda kobieta w tym roku dopiero co zdała egzamin na prawo jazdy. Nie pomogły tłumaczenia.

Policjanci ostrzegają! – nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo. Każdy kilometr więcej może doprowadzić do tragedii na drodze. Przykładem jest tu ostatni wypadek z 14 października br., gdzie na drodze krajowej 22, w miejscowości Karczowiska (gmina Gronowo Elbląskie) kierowca chcąc wyprzedzić inne samochody uderzył w drzewo. Wówczas śmierć poniosła 17-letnia dziewczyna.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu. Policjanci obserwują sporo nagannych zachowań, dlatego reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ la ba da
ponad rok temu ocena: 100%  3
W Elblągu jeżdzi się okropnie. Rozmowy kierowców przez komórke nieuwaga , nadmierna szybkość ,wymuszanie pierszeństwa i wiele innych.I tak wydaje mi się ,że policji jest za mało i za mało jest kontroli na ulicach.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NSR
ponad rok temu 2
Dokladnie, jak na tak zmotoryzowane miasto jest ich jak na lekarstwo.
~ Realista
ponad rok temu ocena: 100%  1
Idiotka to malo powiedziane.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.