› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Miały trafić w dobre ręce, a spotkał je okrutny los. 32-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami

› policja ponad rok temu    10.11.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 Elbląg: Miały trafić w dobre ręce, a spotkał je okrutny los. 32-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami

32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność". „Wolnością" dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia. 

Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi młodszy aspirant Iga Sozoniuk, nazywana w elbląskiej komendzie policji – „psim detektywem". Policjantka od kilku tygodni gromadziła materiał dowodowy w tej sprawie, a wczoraj przedstawiła zarzuty 32-letniej elblążance. Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami domowymi.

Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt chomików, świnek morskich i szczeniaków. Ogłoszenia zamieszczali ludzie, którzy chcieli oddać zwierzęta w dobre ręce i znaleźć dla nich nowy dom. Zeznania świadków wskazują, że kobieta wypuszczała zwierzęta na „wolność". „Wolnością" dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. 
Policjantka ustaliła również, że podejrzana wystawiała na portalach internetowych klatki i boksy, które zostały jej po zwierzętach. 

Kluczową rolę w sprawie odegrała informacja od inspektora do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska „Psi Raj". To on powiadomił elbląską policjantkę o tej „wyszukanej" praktyce podejrzanej kobiety. W tej sprawie przesłuchano już kilkunastu świadków. W dalszym ciągu szukamy świadków, oraz osób, które oddały zwierzęta 32-latce. 
Na Państwa sygnały czeka mł. asp. Iga Sozoniuk pod nr tel. 511 393 453 lub 55 230 16 40. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert Pierrepoint
ponad rok temu ocena: 100%  1
Wsadzić ścierę do klatki i postawić w centrum miasta.Będziemy obserwować i może ktoś wrzuci jej ogryzkę,kiepa,odda mocz na nią!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.