› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg: Smutna historia, 30- letni syn znęcał się nad swoją matką

› policja ponad rok temu    1.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg: Smutna historia, 30- letni syn znęcał się nad swoją matką

To dobry chłopak jak nie pije, ale… pije praktycznie codziennie. Pije i wyzywa, pije i zaciąga długi. Gra na automatach i przegrywa a jak przychodzi do domu to grozi, że jak mu nie dam pieniędzy to coś w domu rozwali… Tak opisywała swoją sytuację policjantom, którzy przyjechali na interwencję. Smutna historia kobiety, która wychowała syna a teraz nie wie co zrobić, bo boi się przyjść do własnego domu.

Sytuacja miała miejsce od września tego roku. 30-letni mężczyzna znęcał się nad swoją matką. Kobieta nie wiedziała co zrobić: bo syn, bo go kocha, bo przecież to najbliższa rodzina, a przecież i tak wszyscy wiedzieli… Tak to opisywała w rozmowie. Najbardziej bała się, że jak wróci pijany do domu to poniszczy rzeczy w mieszkaniu. Bo do popychania i grożenia już się przyzwyczaiła. Taki miał sposób 30-letni syn: „jak nie dasz mi pieniędzy to coś w domu rozwalę”. Kobieta mówiła policjantom, że nie miała wyboru, musiała mu dać chociaż 5 złotych na piwo, bo inaczej… niszczył meble. Kobieta później sprzątała rozbite szkło, nierzadko przy tym płacząc.

Finał tej historii jest taki, że domowego oprawcę zatrzymali policjanci. W chwili zatrzymania 30-latek  wobec  policjantów nie był agresywny. W dalszym ciągu odgrażał się jednak matce. Kobieta wciąż zastanawiała się czy dobrze robi zgłaszając sprawę i szukając jednocześnie pomocy przed agresywnym synem.  Policjanci prowadzą teraz postępowanie pod kątem art. 207 Kodeksu Karnego. Za znęcanie się nad osobą najbliższą może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.