› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Trwa budowa siłowni i strefy relaksu w Parku im. Kajki

› inwestycje miejskie ponad rok temu    30.10.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Trwa budowa siłowni i strefy relaksu w Parku im. Kajki  fot. Grażyna Wosińska

W Parku im. M. Kajki rozpoczęła się budowa otwartej Strefy Aktywności. Powstanie  siłownia plenerowa i strefa relaksu z grami edukacyjnymi. Koszt wyniesie nieco ponad 916 tys. zł. 

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Parku im. M. Kajki od strony Alei Piłsudskiego trwa budowa obiektu OSA czyli Otwartej Strefy Aktywności. Termin zakończenie pracy jeszcze w tym roku – 16 grudnia. Wykonawcą jest firma Bullait Andrzej Ciuchta, Koszt inwestycji wynosi dokładnie 916 tys. 419 zł i 70 groszy. 

Oto szczegóły: 

 - siłownia plenerowa wyposażona w urządzenia siłowe umożliwiające trening ogólnorozwojowy (urządzenie typu narty, urządzenie typu orbitrek, urządzenie typu jeździec, urządzenie typu wioślarz, urządzenie typu pedałki, drążek do podciągania montowany na słupie)

- strefy relaksu z grami edukacyjnymi (dwa zestawy gier podwórkowych: I zestaw składający się z 4 gier: młynek, twister, kompas i klasy potrójne; II zestaw składający się z 5 gier: klasy z rybą, lustro podwójne, kalkulator, tarcza i klasy rakieta), 4 ławkami (3 młodzieżowe i 1 z oparciem), stojakiem na 5 rowerów oraz tablicą z regulaminem

Inwestycja stanowi uzupełnienie istniejących w parku stref z dwoma stołami do gry w tenisa stołowego oraz strefy z placem zabaw i urządzeniami siłowni zewnętrznej (innego typu niż te planowane). Siłownia i strefa relaksu jest przeznaczona dla wszystkich, od dzieci, przez młodzież do dorosłych do seniorów. Siłownia plenerowa zostanie zlokalizowana po prawej stronie strefy ze stołami do tenisa, zaś strefa relaksu – po lewej stronie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.