› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Zabił kobietę w Parku Kajki

› sąd ponad rok temu    3.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Zabił kobietę w Parku Kajki

35-letni Michał G. ciosami w głowę zabił kobietę w parku Kajki. Sąd orzekł karę czterech lat pozbawienia wolności. Wpłynęły apelacje prokuratury i obrońcy oskarżonego. Kolejna rozprawa odwoławcza odbędzie się jutro (4.06).   

W nocy z 16 na 17 września 2017 roku w parku Kajki rozegrała się tragedia. Michał G. wracał z Moniką z imprezy. Pokłócili się. Mężczyzna zadał kobiecie ciosy w głowę, bił ją i kopał po całym ciele. Monika wpadła do pobliskiej rzeczki. Uderzyła w drewniane paliki i straciła przytomność. Sprawca uciekł. Nieprzytomną kobietę odwieziono do szpitala. Tam zmarła następnego dnia.

Mężczyzna przesłuchany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany. Po prawie roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 35 - letniemu mężczyźnie. 

Sprawcy zarzucono określone w art. 155 kk nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne okolice ciała.

Nadto sprawcy zarzucono czyn polegający na nieudzieleniu pomocy pokrzywdzonej znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mimo iż udzielenie takiej pomocy nie wiązało się z narażeniem siebie lub innej osoby niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu to jest czyn z art. 162 § 1 kk

- czytamy w komunikacie prokuratury.

W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się proces w Sądzie Rejonowym w Elblągu. 23 stycznia Michał G. usłyszał wyrok w sprawie sprzed 1,5 roku. Sąd orzekł karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności.  
Wyrok nie zadowolił obu stron. Wpłynęły apelacje prokuratury i obrońcy oskarżonego. Pierwsza rozprawa odwoławcza odbyła się 16 maja, kolejna jutro (4.06). Zaplanowano na tej rozprawie uzupełnienie opinii biegłego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Eryk
ponad rok temu ocena: 67%  3
Podać PEŁNE dane personale i wizerunek sędziego wydającego tak rażąco niski wyrok - macie swoje "wolne sądy"
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
ponad rok temu ocena: 33%  2
cztery lata za zabójstwo? to jakaś kpina
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ graszka
ponad rok temu ocena: 33%  1
Dostał wyrok jak za zabicie psa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.