› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląg. Zabił kobietę w parku Kajki. Stanął przed sądem

› sąd ponad rok temu    21.11.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Zabił kobietę w parku Kajki. Stanął przed sądem

35-letni Michał G. ciosami w głowę zabił kobietę w parku Kajki. Rozpoczął się jego proces przed elbląskim sądem. Prokurator zarzuca mężczyźnie nieumyślne spowodowanie śmierci. Zabójcy grozi do 5 lat więzienia. Następna rozprawa 27 listopada. 

Z 16 na 17 września 2017 roku w parku Kajki rozegrała się tragedia. Michał G. wracał z Moniką z imprezy. Pokłócili się. Mężczyzna zadał kobiecie ciosy w głowę, bił ją i kopał po całym ciele. Monika wpadła do pobliskiej rzeczki. Uderzyła w drewniane paliki i straciła przytomność. Sprawca uciekł. Nieprzytomną kobietę odwieziono do szpitala. Tam zmarła następnego dnia.

Mężczyzna przesłuchany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale odmówił składania wyjaśnień. Został tymczasowo aresztowany. Po prawie roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 35 - letniemu mężczyźnie. 

Sprawcy zarzucono określone w art. 155 kk nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne okolice ciała.

Nadto sprawcy zarzucono czyn polegający na nieudzieleniu pomocy pokrzywdzonej znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mimo iż udzielenie takiej pomocy nie wiązało się z narażeniem siebie lub innej osoby niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu to jest czyn z art. 162 § 1 kk

- czytamy w komunikacie prokuratury.

Zgodnie z treścią art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Teraz rozpoczął się proces Michała G. Następna rozprawa 27 listopada.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mysle jak wszyscy zdrowi na umysle
ponad rok temu ocena: 0%  3
kt odo ciezkiej cholery utworzyl w tym chorym kraju takie zdupcone "prawo"...? ten zwyrol powinien wisiec na strzyczku lub w najlepszym wypadku dozywocie w kamieniolomach. i ten kretyn sedzia mowi ze nieumyslne???? ludzie blagam bo popuszcze...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fallenangel
ponad rok temu ocena: 33%  2
Ten prokurator to jakiś debil . Jak można kopać kogoś po całym ciele i przy okazji nieumyślnie spowodować śmierć ? Morderstwo i tyle .
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 0%  1
Powinien już stać przed katem.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.