› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na spotkanie z Grażyną Nawrolską

› zapowiedzi ponad rok temu    15.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na spotkanie z Grażyną Nawrolską fot. po lewej stronie: archiwum prywatne Grażyny Nawrolskiej

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu znajduje się pielgrzymia muszla jakubowa z przełomu XIV i XV wieku! Odnalazła ją, podczas prac wykopaliskowych na elbląskiej Starówce, elbląska archeolog Grażyna Nawrolska. 21 lutego 2018 Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wyjątkowe spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w Ratuszu Staromiejkim w Elblągu. 

Gościem Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba będzie Grażyna Nawrolska, miłośniczka średniowiecza i Hiszpanii.

Archeolog Grażyna Nawrolska, od lat związana z Elblągiem, jest autorką wielu prac naukowych i wspaniałą popularyzatorką historii średniowiecznego Elbląga. Jest wielką miłośniczką Hiszpanii. Podczas swoich prac archeologicznych na elbląskiej Starówce odnalazła coś wyjątkowego: doskonale zachowaną muszlę św. Jakuba, pochodzącą z przełomu XIV i XV wieku! Muszlę tę możecie obejrzeć w Muzeum Archeologiczno - Historycznym w Elblągu. Na zdjęciu (zaczerpniętym z opracowania Grażyny Nawrolskiej "Powracająca przeszłość Starego Miasta w Elblągu") naszego wydarzenia widzicie właśnie tę muszlę. Prawda, że wspaniała? W Polsce odnaleziono tylko kilka, tak świetnie zachowanych, średniowiecznych pielgrzymich muszli jakubowych!

Zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.