› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Elbląskie Diamenty wystąpią na Starym Rynku (+ wideo)

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    24.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 6 ocen 10 / 100%
A A A
Elbląskie Diamenty wystąpią na Starym Rynku (+ wideo) fot. Marcin Mongiałło

Już w najbliższy weekend będziecie mieli okazję posłuchać Elbląskich Diamentów. Dziewczyny z Młodzieżowego Domu Kultury pod tę właśnie nazwą po raz pierwszy zaprezentują się szerszej publiczności i zaśpiewają w „Małej Italii” na elbląskiej starówce. Ostatnim osiągnięciem zespołu jest nagranie teledysku „Kayah Medley”. 

W niedzielne popołudnie, 25 sierpnia 2019 r., przy Restauracji Amore Mio, kawiarni Molto Bene, stoisku z lodami marki Magda Gessler oraz Amore Mio Pizza & Grill, tuż przy Bramie Targowej będziecie mieli okazję posłuchać i zobaczyć Elbląskie Diementy, które wystąpią w składzie: Klara Kwiecień, Michalina Józefowicz, Zosia Zelonka, Daria Komoń, Małgorzata Kanikuła, Nadia Kamecka, Alicja Halarczyk, Zuzanna Mrozik, Julia Konopko oraz Amelia Paluszak. Zespół Szalone działający od wielu lat w MDK, w skład, którego wchodzą między innymi wymienione powyżej dziewczęta, zmienił nazwę na Elbląskie Diamenty, o czym poinformowała nas dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu Edyta Lichacz.

Koncert rozpocznie się 25 sierpnia, około godz. 16.00.

--------------------

Informacje o wokalistkach

Klara Kwiecień uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Pobiera także lekcje śpiewu w Open Voice Studio w Gdańsku u pani Agnieszki Kamińskiej. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 oraz złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r.  – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”; na tym samym festiwalu została uhonorowana srebrnym medalem w kategorii solistek. 

Michalina Józefowicz uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Pobiera także lekcje śpiewu w Open Voice Studio w Gdańsku u pani Agnieszki Kamińskiej. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 oraz złoty medal (wraz z zespołem) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r. – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”; na tym samym festiwalu zdobyła wyróżnienie w kategorii solistek.   

Małgorzata Kanikuła uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 –wówczas z zespołem „Szalone”; złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r.  – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”. 

Daria Komoń uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r. –wówczas z zespołem „Szalone” (Daria Komoń otrzymała wówczas ponadto nagrodę spacjalną), Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”; złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r.  – wówczas z zespołem o nazwie „Szalone Małolaty”. 

Nadia Kamecka uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”; złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r.  – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone Małolaty”. 

Zosia Zelonka uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: złoty medal na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz” w Lido di Jesolo (nieopodal Wenecji) we Włoszech w 2017 r. – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone Małolaty”; na tym samym festiwalu została uhonorowana br brązowym medalem w kategorii solistek w swojej grupie wiekowej. 

Alicja Halarczyk uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”.

Julia Konopko uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”.

Zuzanna Mrozik uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”.

Amelia Paluszak uczęszcza do pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, gdzie szlifuje umiejętności muzyczne pod opieką Agnieszki Brenzak i Łukasza Reksa. Śpiewa w zespole wokalnym Elbląskie Diamenty.

Najważniejsze osiągnięcia: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca w Koninie w 2018 r., Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 – wówczas z zespołem pod nazwą „Szalone”.

Koncert zespołu Elblaskie Diamenty

Stary Rynek w Elblągu (w bezpośrednim sąsiedztwie Amore Mio i Molto Bene), 25 sierpnia 2019, godz. 16.00

 

Zobaczcie teledysk Elbląskich Diamentów „Kayah Medley”

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xd
11 miesięcy temu ocena: 0%  6
Hejt dalej musi królować. Elbląski świat „kultury” nie odpuszcza. Jest miejsce dla wszystkich odpuśćcie sobie bzdurne komentarze.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ F.
11 miesięcy temu ocena: 100%  5
Czyli na widowni tylko rodzice...
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waldi
11 miesięcy temu ocena: 55%  4
To są przede wszystkim osiągnięcia dziewcząt. Obecna nazwa DIAMENTY jest bardzo ładna, a aktualni instruktorzy świetnie prowadzą zespół. Dziewczęta pięknie śpiewają, nie mają szalonych manier i nie krzyczą na scenie.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~Tadeusz
11 miesięcy temu ocena: 50%  3
Bardzo duże osiągnięcia, niestety zauważyłem że pod opieką starego trenera Pani Panicz. MDK i trenerzy nie powinni moim zdaniem chwalić się nie swoimi sukcesami. Od kiedy mają nowych trenerów niestety nie ma żadnych osiągnięć hmmm
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Helga
11 miesięcy temu ocena: 0% 2
Nowi trenerzy są od ubiegłego roku panie Tadeuszu. I chyba nie do końca jest pan zorientowany , ze sukcesy już maja na swoim koncie dość pokaźne. Przecież to te same dziewczyny wiec to jest przede wszystkim ICH sukces! Nie zastanawia to Pana?
~ tom
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
SUPER! Będziemy, fajne tam są koncerty :-) Nareszcie starówka żyje!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.